Strona 289 z 410 PierwszyPierwszy ... 189239279287288289290291299339389 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 881 do 2 890 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2881
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 428

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Słuszna uwaga, źle się wyraziłem, zmieniła się numeracja zdjęć. Czy można wrócić do poprzedniej?
    Zmienić kartę na poprzednią? Jak nic nie pomoże, to już chyba nic nie zrobisz.

  2. #2882
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Słuszna uwaga, źle się wyraziłem, zmieniła się numeracja zdjęć. Czy można wrócić do poprzedniej?
    Zrób fotę, podmień nazwę (liczbę) pliku na mniej więcej tą co był (na kompie) i body powinno kontynuować od następnej

  3. #2883
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Zrób fotę, podmień nazwę (liczbę) pliku na mniej więcej tą co był (na kompie) i body powinno kontynuować od następnej
    Niestety operacja okazała się nieskuteczna, ale dziękuję Bangi.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  4. #2884
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Numeracja i tak sie sama zresetuje jak jej licznik dobije do limitu, nie przywiazuj do tego uwagi i sortuj w/h daty wykonania

  5. #2885
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Niestety operacja okazała się nieskuteczna, ale dziękuję Bangi.
    Hmm... to być może jeszcze coś w exif trzeba by pogrzebać.

  6. #2886
    Bywalec Awatar aciek_l
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Poznań, Częstochowa
    Wiek
    35
    Posty
    213

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    To ja jeszcze mam pytania o AF:
    -Czy w trybie Eye-AF da się ograniczyć pole, z którego AF ma „łapać” ok? Dla przykładu – załóżmy że mam w kadrze dwie osoby. Mógłbym mieć „łapanie” tylko w centrum? Czyli celuję sobie na wybraną osobę centralnym punktem i potem, trzymając wciśnięty do połowu spust, przenoszę kadr, a aparat cały czas śledzi wybrane oko?

    -Czy da się zablokować punktowy AF na danym motywie? Tu znowu przykład: Mam wybrany tylko pojedynczy punkt pomiaru ostrości. Chwytam w centrum, dajmy na to, nieruchomą piłeczkę. Czy AF może trzymać się przez cały czas wciśnięcia spustu tej piłeczki, dopóki będzie ona gdziekolwiek w kadrze?

  7. #2887
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez aciek_l Zobacz posta
    To ja jeszcze mam pytania o AF:
    -Czy w trybie Eye-AF da się ograniczyć pole, z którego AF ma „łapać” ok? Dla przykładu – załóżmy że mam w kadrze dwie osoby. Mógłbym mieć „łapanie” tylko w centrum? Czyli celuję sobie na wybraną osobę centralnym punktem i potem, trzymając wciśnięty do połowu spust, przenoszę kadr, a aparat cały czas śledzi wybrane oko?

    -Czy da się zablokować punktowy AF na danym motywie? Tu znowu przykład: Mam wybrany tylko pojedynczy punkt pomiaru ostrości. Chwytam w centrum, dajmy na to, nieruchomą piłeczkę. Czy AF może trzymać się przez cały czas wciśnięcia spustu tej piłeczki, dopóki będzie ona gdziekolwiek w kadrze?
    A.) Mozesz ustawic aby szerokie pole sledzenia twarzy/oka ropozycznalo ostrzenie od punktu wyswietlanego na ekranie. Ustawiasz sobie palcem punkt w dowolny miejscu kadru (moze byc w centrum) i pozniej kazde sledzenie itd bedzie rozpoczynalo sie od tego miejsca. Masz to w menu.

    Mozesz tez wskazac palcem na ekranie obiekt ktory aparat ma sledzic i tez powinien go trzymac w ramach rozsadu

    B). Nie, musisz miec szerokie pole AF aby aparat przekazywal sobie obiekt w kadrze gdy ten sie przemieszcza, lub ty zmieniasz kadr trzymajac dociscniety spust migawki. Mozesz tez uzyc przycisku AF-ON ustawionego odwrotnie czyli jako AF-OFF. Gdy go przytrzymasz pomimo wcisnietego spustu migawki aparat przestanie ostrzyc, a ty mozesz se przekadrowac w tym czasie i zrobic fote.

  8. #2888
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Witajcie!
    Moje poniższe pytania pewnie już znalazły odpowiedzi w wątku, ale no...ten, tego, 289 stron to jest za dużo, żeby cokolwiek znaleźć - w związku z tym je zadam, ale najpierw umieszczenie w kontekście:
    Jestem posiadaczem 5D3, za 2 miesiące będę w sytuacji, w której bardzo, bardzo niesłitaśnie byłoby, gdyby mi mój staruszek padł, a jednocześnie będzie wystawiony na ciężkie warunki 'środowiskowe' typu wysoka temperatura, wilgotność.
    Zastanawiam się, co by było, gdyby moje pstrykadełko padło w takim momencie. Do niedawna miałem 2 body, teraz tylko jedno - pojawia się wobec tego myśl, na razie teoretyczna, o dokupieniu dodatkowego body...być może właśnie EOS R.

    Moje pytania:
    - czy ktoś, na podstawie własnych doświadczeń, jest w stanie porównać AF 5D3 z R-ką? Zarówno statyczny, jak i powiedzmy trochę dynamiczny?
    - jak wygląda współpraca R-ki z obiektywami z dslr (oczywiście uwzględniając przejściówkę)? Czy są może jakieś wyjątki, które mogłyby nie zadziałać właściwie?
    - jak szybko można zmieniać punkty AF maziając po tylnym LCD z przyłożonym okiem do wizjera? Z tego, co widziałem na jutubach, wybierak działa po prostu wolno.
    - jak precyzyjny jest AF punktowy? Da się z nim precyzyjnie pracować z np. ostrzącym na oko 85L2?
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  9. #2889
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jagular Zobacz posta
    Witajcie!
    Moje poniższe pytania pewnie już znalazły odpowiedzi w wątku, ale no...ten, tego, 289 stron to jest za dużo, żeby cokolwiek znaleźć - w związku z tym je zadam, ale najpierw umieszczenie w kontekście:
    Jestem posiadaczem 5D3, za 2 miesiące będę w sytuacji, w której bardzo, bardzo niesłitaśnie byłoby, gdyby mi mój staruszek padł, a jednocześnie będzie wystawiony na ciężkie warunki 'środowiskowe' typu wysoka temperatura, wilgotność.
    Zastanawiam się, co by było, gdyby moje pstrykadełko padło w takim momencie. Do niedawna miałem 2 body, teraz tylko jedno - pojawia się wobec tego myśl, na razie teoretyczna, o dokupieniu dodatkowego body...być może właśnie EOS R.

    Moje pytania:
    - czy ktoś, na podstawie własnych doświadczeń, jest w stanie porównać AF 5D3 z R-ką? Zarówno statyczny, jak i powiedzmy trochę dynamiczny?
    - jak wygląda współpraca R-ki z obiektywami z dslr (oczywiście uwzględniając przejściówkę)? Czy są może jakieś wyjątki, które mogłyby nie zadziałać właściwie?
    - jak szybko można zmieniać punkty AF maziając po tylnym LCD z przyłożonym okiem do wizjera? Z tego, co widziałem na jutubach, wybierak działa po prostu wolno.
    - jak precyzyjny jest AF punktowy? Da się z nim precyzyjnie pracować z np. ostrzącym na oko 85L2?
    Wystarczy ze odpalisz dowolny film na YT pokazujacy prace na R i poznasz odpowiedzi na swoje pytania Ogolnie nie ma czego porownywac w kwestii szybkosci, ostrosci, powtarzalnosci. Reszte doczytac w tym watku i zobaczysz na YT

  10. #2890
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Mam problem ze znalezieniem filmików na YT opisujących wrażenia użytkowników wyższych modeli EOS dslr po przejściu na R.
    Właściwie to pierwszy filmik, jaki mi się wyświetla na liście na YT, po wpisaniu hasła "EOS R" ma tytuł "Don't buy the Canon EOS R in 2020!" :>
    Mam też problem ze znalezieniem filmiku pokazującego, jak szybko można zmieniać punkty AF poprzez mazianie po LCD. Tak, są filmiki pokazujące, że można. Przeczytałem instrukcję obsługi, wiem że można. Wiem, że można zawęzić obszar aktywny do jakiegoś obszaru, itd.
    Próbowałem "doczytać wątek", ale na 289 stron, dosyć duża część to bryndz***nie się w temacie promocji, cen i czynności (również) o zabarwieniu erotycznym w stosunku do sprzętu Sony. Ciężko jest się przez to przebić
    Aparaty, obiektywy, lampy.

Strona 289 z 410 PierwszyPierwszy ... 189239279287288289290291299339389 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •