Strona 343 z 410 PierwszyPierwszy ... 243293333341342343344345353393 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 421 do 3 430 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3421
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Nie wiem jak inni, ale ja nie pisałem nigdy, że aparaty Nikona czy Sony są gorsze od Canona. Moim zdaniem obecnie różnice pomiędzy aparatami poszczególnych firm to chyba kosmetyka. Mogą mieć znaczenie dla wyspecjalizowanych fotografów w jakichś konkretnych dziedzinach fotografii. 99% zdjęć da się zrobić w bardzo podobny sposób lub wręcz identycznie, różnymi aparatami, różnych firm. Ci, którzy mierzą piksele i dla nich życiową sprawą jest, czy aparat ma 12 klatek na sekundę, czy 14, to jest ważne, dla reszty bez znaczenia. Nie nadaję się na ten portal, bo jak napisałem, że większość zdjęć robię nie używając ekraniku, to zjechali mnie jak burą sukę, że nie po to ekran wyprodukowali żeby był zamknięty. Czasem go używam, ale nie mam odruchu sprawdzania na ekraniku po każdym cyk, jak wyszło, za długo robiłem analogiem, wierzę w to co robię.
    Zdjęcia z Canona 300D robione w 2002 roku, dawały mi większą radość i bardziej się podobały, niż te z R6 w roku 2021, może tracę wzrok? Jak widzowie na wernisażach wielokrotnie pytali, „a to zdjęcie to jakim aparatem pan zrobił” a ja odpowiadałem nie pamiętam, to nie wierzyli.

  2. #3422
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    258

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Najbardziej dziwi mnie to, że Ty jesteś zaawansowanym fotografem, świadomym aktualnie dostępnego sprzętu, nawet WYBRAŁEŚ już ten sprzęt a ciągle chce Ci się tu siedzieć i narzekać, że na CB to źle doradzają, ukrywają wady marki Canon i są zaślepieni no może i prawda. To forum sprzętowe, ale też miłośników tej marki. Są fora gdzie wielbią TRABANTA. A przecież jest tyle lepszych aut...
    ..chyba niejednego to dziwi..
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 19-06-2021 o 22:19 Powód: korekta cytatu

  3. #3423
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Właśnie, że ja nie narzekam, jestem zadowolony, czytam co piszą inni z ciekawości.

  4. #3424
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Jak nie wiadomo o co chodzi...

    Jest drogo i to główna wada R5/6

  5. #3425
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Jeżeli ktoś robi wesela, za wesele bierze 3 tys,
    ma min 2 w m – cu, to jest 6 tys.
    6 tys. x 6 = 36 tys.,
    odejmując od tego koszty, podatek,
    to i tak zakup body zwróci mu się
    szybciej niż w pół roku.
    Więc drogo to kwestia względna – dla kogo.

  6. #3426
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    258

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    >Jacek

    To nie do kolegi tylko wczesniejszy cytat w stosunku do Candara..który faktycznie moze sprawiac wrażenie ciagle przy...sie do produktów Canona i ich włascicieli...a który ma sprzet innych 'lepszych' firm i nie wiem w sumie po co to ciągłe marudzenie i przebywanie na takim forum.... tworzy nieprzyjemny klimat przez to,co widać po wpisach,ze wielu tak go odbiera niestety.

  7. #3427
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    G69
    Czytając tego pana możesz dostać rozdwojenia jaźni, bowiem w jednym poście pisze on między innymi:
    Mówiąc szczerze trudno znaleźć jakiekolwiek obiektywne opinie na temat aparatów R, RP, R5, R6, bo każdy yotuber stawia mu ołtarzyk w pseudo recenzji.

    A chwilę później:
    Szukając informacji wolę obiektywną opinię akustyka

    dlaczego opinie są nieobiektywne a akustyka jest obiektywna - bo jest negatywna.

  8. #3428
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    dlaczego opinie są nieobiektywne a akustyka jest obiektywna - bo jest negatywna.
    Przymierzając się do zakupu (jakiegokolwiek i czegokolwiek) wolę przeczytać choć 2 negatywne opinie użytkowników, niż 1000 pozytywnych powielających slogany propagandowe producenta. Czyli sumarycznie wyjaśniliśmy czytającym CB , że tu piszemy wyłącznie pozytywne opinie a negatywnych szukać należy w innych miejscach, gdyż/albowiem negatywne opinie tworzą nieprzyjemny klimat na forum nie korelujący z jedyną słuszną linią forum. Mniemam, że zapewne na forach innych producentów, gdzie rozmawia się o wszystkim.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-06-2021 o 19:24
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #3429
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Candar a czy Ty jesteś Użytkownikiem któregoś z R: R, RP, R6, R5??? Jak dużo zdjęć nim zrobiłeś???
    Czy tylko miałeś przez chwilkę, żeby się pobawić?
    Wszystko to co piszesz, to z twojego osobistego doświadczenia, czy opiniujesz na zasadzie kopiuj / wklej, co inni napisali???

  10. #3430
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Candar a czy Ty jesteś Użytkownikiem któregoś z R: R, RP, R6, R5??? Jak dużo zdjęć nim zrobiłeś???
    Czy tylko miałeś przez chwilkę, żeby się pobawić?
    Wszystko to co piszesz, to z twojego osobistego doświadczenia, czy opiniujesz na zasadzie kopiuj / wklej, co inni napisali???
    Pisałem wyżej, że R-kę testowałem w studiu i w plenerze a nawet dyskutowałem (porównałem też zdjęcia z R-ki z RAWami z innych aparatów, które używałem) na forum po premierze co mi się spodobało a co nie.

    BTW - czyli idziemy w ślady znawców, którzy przykładowo twierdzą, że aby skrytykować smak dania nie potrzeba być kucharzem? Każdy Polak tak ma
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-06-2021 o 20:41
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 343 z 410 PierwszyPierwszy ... 243293333341342343344345353393 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •