Strona 342 z 410 PierwszyPierwszy ... 242292332340341342343344352392 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 411 do 3 420 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3411
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Wydaje mi się, że na tym portalu za dużo emocji się wyzwala. Często padają słowa zupełnie niepotrzebne: typu „kastrat”, co z użycia takiego określenia wynika - że inżynierowie danej firmy to: albo idioci, albo nie zależy im na opinii klientów, chcą ich oszukać. Skoro wyprodukowali, wypuścili do sprzedaży aparat gorszy, ale dwa razy droższy, to co nimi kierowało??? Z wypowiedzi wynika, że R6 powinien zalegać półki sklepowe, nikt mądry go nie kupi, skoro są body sprawdzone, lepsze, o połowę tańsze w komplecie z redukcją. Na jednym z portali gdzie porównuje się różne aparaty napisali, że nie powinno się porównywać aparatu z 2018 roku, z aparatem z roku 2020, po prostu zbyt dużo się zmieniło.
    To są po prostu różne aparaty, a określenie "Kastrat" jest pejoratywne. To samo można powiedzieć o R - brak dwóch slotów, brak stabilizacji . . . . . czyli kastrat???
    Nie zamierzam powielać 1000 raz tych samych uwag, które dokładnie zapodał już wcześniej akustyk. Polecam przeczytać ->https://www.canon-board.info/threads...=1#post1423697 A tym, co "nimi kierowało" (w sensie inżynierami Canona) warto rozkminić temat samemu (to naprawdę nie jest skomplikowane).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-06-2021 o 12:00
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #3412
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Z podanego linku do postu akustyka wynika dokładnie to, o czym wcześniej pisałem. Zdaniem akustyka inżynierowie Canona to idioci, a marketingowcy taj firmy nie wiedzą jak handlować i tylko przez przypadek firma ta zajmuje takie miejsce na rynku, jakie zajmuje.

  3. #3413
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Z podanego linku do postu akustyka wynika dokładnie to, o czym wcześniej pisałem. Zdaniem akustyka inżynierowie Canona to idioci, a marketingowcy taj firmy nie wiedzą jak handlować i tylko przez przypadek firma ta zajmuje takie miejsce na rynku, jakie zajmuje.
    Potrafisz mieć swoje własne zdanie? Czy polegasz wyłącznie na reklamach, marketingu sprzedaży i tzw. strategii sukcesu firmy na każdym polu? Akustyk idealnie i punkt opisał system R w oczach użytkownika, który ma rozeznanie i wie czego szuka.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #3414
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Rzeczowa, merytoryczna wypowiedź, która ma pomóc niezdecydowanym w wyborze modelu: „ . . . pozar w burdelu... tu cos sie kopci, tu cos dymi, gole baby biegaja, psy szczekaja... diabli wiedza co tu z czym pasuje . . . „ (cytat z postu akustyka)

  5. #3415
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    A ja akurat widzę problem. Szukając informacji na CB w temacie różnic pomiędzy poszczególnymi modelami nie oczekuję informacji typu: "Lubisz to, zarobiłeś na to, odłożyłeś... nie widzę problemu". Szukam i oczekuję rzetelnych informacji na temat różnic użytkowych w odniesieniu do specyfikacji technicznej a nie TWA poklepującego się po plecach: "Każdy sobie coś wybierze","Ograniczenia są zazwyczaj akceptowalne".

    Nikomu nie ujmując czasami odnoszę wrażenie, że znalazłem się w sklepie papierniczym, w którym sprzedawca zachwala różne modele samochodów tej samej marki autorytatywnie twierdząc, że kupujący "każdym z nich dojedzie do celu" (cytat z forum domykający każdą dyskusję) i zupełnie bez znaczenia jest rodzaj silnika oraz jego pojemność i wyposażenie dodatkowe w samochodzie oraz jego cena.
    Moja wypowiedź tyczyła się głównie tego fragmentu:

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Na koniec - nie zarabiam na fotografii, z pieniedzy wydanych na body R6 plus obiektywy Rf nie zwroci mi sie ani zlotówka.
    Piszesz, że:
    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Szukam i oczekuję rzetelnych informacji na temat różnic użytkowych w odniesieniu do specyfikacji technicznej
    Przecież już to zostało przedstawione wiele razy. Również w moich postach. Być może pewnych informacji brakuje np. tych dotyczących filmowaniem R6 (odnośnie tego co podlinkowałeś). Możliwe, że wynika to z tego, iż mało użytkowników ma tu takie doświadczenia, bo np. w filmie lepiej sprawdza im się sony albo canon serii C...albo po prostu ciągle używają do tego starego dslr-a. Społeczność CB też jest już coraz mniejsza więc i mniej tych opinii.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    "Każdy sobie coś wybierze","Ograniczenia są zazwyczaj akceptowalne".
    No a nie? Co prawda Canon w ML-u wypuszcza dopiero pierwsze iteracje swoich modeli (pomijam tu serię M), ale dla kogo w tej chwili brakuje korpusu? Są tanie i drogie, są podstawowe i zaawansowane. Jakiej dziedziny fotografii nie da się ogarnąć obecną ofertą EOS R?
    Jeśli lepsza dla Ciebie jest oferta Nikona, czy Sony to co za problem? Gdybym obecnie zaczynał z zakupami sprzętu to raczej miałbym problem z wyborem ze względu na jego mnogość niż braki.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #3416
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Rzeczowa, merytoryczna wypowiedź, która ma pomóc niezdecydowanym w wyborze modelu: „ . . . pozar w burdelu... tu cos sie kopci, tu cos dymi, gole baby biegaja, psy szczekaja... diabli wiedza co tu z czym pasuje . . . „ (cytat z postu akustyka)
    Szukając informacji wolę obiektywną opinię akustyka (bądź łaskaw cytować całość https://www.canon-board.info/threads...=1#post1423697 : "diabli wiedza co tu z czym pasuje: korpusy albo hiper-rebelowe (RP z mizernym aku i pocietymi ficzerami) albo po*one ergonomicznie (R) albo z niedomiarem pikseli (R6) albo z nadmiarem (R5). a obiektywy to jakby ksiegowi loterie urzadzali, z przewaga kulek "szkla-mis". ani z tego kompletnego systemu sie nie da zbudowac, ani jakiegos prostego amatorskiego, ani pro... ze 2-3 lata jeszcze, zeby to zaczynalo przypominac jakas spojna calosc... " niż autorytatywne wypowiedzi: "mi nic nie przeszkadza" , "ja nie kupiłem Porscha tylko Mini, bo także da się nim sprawnie przemieścić", "są również RP, R5 i R6. Każdy sobie coś wybierze."

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Gdybym obecnie zaczynał z zakupami sprzętu to raczej miałbym problem z wyborem ze względu na jego mnogość niż braki.
    Zataczamy bezsensowne kółko. Przykładowo ja szukając informacji na CB na temat różnic pomiędzy APARATAMI w systemach EOS R wyniósłbym wyłącznie informacje (cytaty z tej dyskusji na temat różnic pomiędzy R i R6):
    "mi nic nie przeszkadza" ,
    "ja nie kupiłem Porsche tylko Mini, bo także da się nim sprawnie przemieścić",
    "są również RP, R5 i R6. Każdy sobie coś wybierze",
    "firma ta zajmuje takie miejsce na rynku, jakie zajmuje."
    "Nie potrzebuje górnego wyświetlacza, Nie potrzebuje więcej pikseli."
    "nie widzę po zdjęciu ze aparat ma mniejsza matryce",
    "ja mam aparat do robienia zdjęć jak będę chciał kręcić filmy to kupie kamerę, to moja opinia i zdanie",
    "nie widzę problemu, że ktoś kupuje sobie drogi sprzęt foto",
    "nie powinno się porównywać aparatu z 2018 roku, z aparatem z roku 2020"

    Reasumując - użytkownikom CB nic nie przeszkadza i nic nie brakuje, nie filmują bo aparat ma służyć wyłącznie do fotografowania. Nigdy nic nie wydrukowali wielkoformatowo i zdjęcia wykonują wyłącznie na potrzeby FB i INSTA. No i nie należy oczekiwać, że ktoś obiektywnie wypunktuje pytającemu dlaczego lepiej kupić ten a nie inny model. Najlepszym aparatem jest oczywiście zawsze ten, którego używa odpowiadający - dlatego, że jest nowszy i droższy.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-06-2021 o 13:00
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #3417
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Szukając informacji wolę obiektywne opinie akustyka: "diabli wiedza co tu z czym pasuje: korpusy albo hiper-rebelowe (RP z mizernym aku i pocietymi ficzerami) albo po*one ergonomicznie (R) albo z niedomiarem pikseli (R6) albo z nadmiarem (R5). a obiektywy to jakby ksiegowi loterie urzadzali, z przewaga kulek "szkla-mis". ani z tego kompletnego systemu sie nie da zbudowac, ani jakiegos prostego amatorskiego, ani pro... ze 2-3 lata jeszcze, zeby to zaczynalo przypominac jakas spojna calosc... " niż autorytatywne wypowiedzi: "mi nic nie przeszkadza" , "ja nie kupiłem Porscha tylko Mini, bo także da się nim sprawnie przemieścić a kosztuje połowę", "są również RP, R5 i R6. Każdy sobie coś wybierze."

    --- Kolejny post ---



    Zataczamy bezsensowne kółko. Przykładowo ja szukając informacji na CB na temat różnic pomiędzy APARATAMI w systemach EOS R wyniósłbym wyłącznie informacje (cytaty z tej dyskusji na temat różnic pomiędzy R i R6), że:
    "mi nic nie przeszkadza" ,
    "ja nie kupiłem Porsche tylko Mini, bo także da się nim sprawnie przemieścić a kosztuje połowę",
    "są również RP, R5 i R6. Każdy sobie coś wybierze",
    "firma ta zajmuje takie miejsce na rynku, jakie zajmuje."
    "Nie potrzebuje górnego wyświetlacza, Nie potrzebuje więcej pikseli."
    "nie widzę po zdjęciu ze aparat ma mniejsza matryce",
    "ja mam aparat do robienia zdjęć jak będę chciał kręcić filmy to kupie kamerę, to moja opinia i zdanie"

    Reasumując - użytkownikom CB nic nie przeszkadza i nic nie brakuje, nie filmują bo aparat ma służyć wyłącznie do fotografowania. No i nie należy oczekiwać, że ktoś obiektywnie wypunktuje pytającemu dlaczego lepiej kupić ten a nie inny model. Najlepszym aparatem jest oczywiście zawsze ten, którego używa odpowiadający.
    No, ale przecież było trochę wypowiedzi odnośnie konkretnych różnic między R i R6 - o lepszym AF-ie, o matrycy (jednym brakuje pikseli innym nie), o lepszej ergonomii (bardziej podobnej do tej z dslr-ów), o dwóch slotach(dla jednych to jest fundamentalne, inni nie potrzebują), coś tam o wyświetlaczu (jakości, zwiechach, freezach itp.). O nowej szklarni RF też sporo tu na forum się przewijało. Wiadomo, że na razie jeszcze nie ma pełnego wyboru dla ludzi którzy nie chcą kupować L-ek po kilkanaście tysięcy, trochę liczyliśmy na firmy trzecie, ale Sigma i Tamron na razie odpuścili a z Samyangiem jest bardzo niejasna sytuacja, która prawdopodobnie zaważy na tym kierunku rozwoju systemu. itd. Wiadomo, że każdy będzie dawał opinie, porady i wnioski bazując na swoich potrzebach i doświadczeniach. Użytkownicy Sony i Nikon również. To zawsze będzie subiektywne. Trzeba trochę poczytać, przemyśleć co dla nas ważne i wybrać samodzielnie.

    Najbardziej dziwi mnie to, że Ty jesteś zaawansowanym fotografem, świadomym aktualnie dostępnego sprzętu, nawet WYBRAŁEŚ już ten sprzęt a ciągle chce Ci się tu siedzieć i narzekać, że na CB to źle doradzają, ukrywają wady marki Canon i są zaślepieni no może i prawda. To forum sprzętowe, ale też miłośników tej marki. Są fora gdzie wielbią TRABANTA. A przecież jest tyle lepszych aut...
    Miłego dnia
    moja www

  8. #3418
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    . . . . .Nigdy nic nie wydrukowali wielkoformatowo i zdjęcia wykonują wyłącznie na potrzeby FB i INSTA. No i nie należy oczekiwać, że ktoś obiektywnie wypunktuje pytającemu dlaczego lepiej kupić ten a nie inny model. Najlepszym aparatem jest oczywiście zawsze ten, którego używa odpowiadający - dlatego, że jest nowszy i droższy.

    . . . akurat tutaj dobrze napisałeś, „ Najlepszym aparatem jest oczywiście zawsze ten który po prostu się ma pod ręką”, a najlepsze kadry widzi się wówczas, kiedy nie mamy aparatu.

    Co do wydruków wielkoformatowych, to moje największe zdjęcia (prezentowane na wystawie) miały 260 cm, jak dotychczas nie miałem potrzeby robienia większych.
    Moje fotografie były prezentowane na wystawach ponad 150 razy, z INST nigdy nie korzystałem, nie byłem tam ani razu, nie mam o tym pojęcia.

  9. #3419
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    @jinks Wiesz...

    Trabant był moim pierwszym samochodem Mogę o nim nawijać godzinami i znam go naprawdę od podstaw (naprawiałem go kilka razy w trasie) a zmiana biegów w kierownicy i kranik rezerwy oraz mieszanie paliwa przed wlaniem to wisienki na torcie

    Wracając do dyskusji to pragnę wyłącznie zwrócić uwagę na to, że jeśli ktoś pisze o tym, co mu nie pasuje w aparatach Canona - to nie zawsze jest to "tekst sponsorowany" i pozwala dostrzec rzeczy, których nie uświadczysz w happy-opisach użytkowników CB i "testach" na Yotubie.

    Nie pisz, że użytkownicy Sony i Nikona nie są obiektywni, bo właśnie potrafią być i często są tzw. wielosystemowcami. Sam używam Sony A7 III i Nikona Z6 z natywnymi szkłami oraz niezależnych producentów i potrafię obiektywnie ocenić wady i zalety każdego systemu.

    Na CB w ogóle obserwuję od dawna syndrom wyparcia. W sensie wypowiedzi, który wypunktowałem wyżej. Można być miłośnikiem czegoś, ale niekoniecznie maniakalnym wyznawcą uważającym, że producent będzie go mniej "kochał" za to, że nie kupi jego produktów Trochę dystansu nie będzie przeszkodą w użytkowaniu aparatu
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-06-2021 o 13:44
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #3420
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    moja droga 40055075dII5dIIIRR6
    zawsze był progres
    po przesiadce na R6 mogę napisać"
    na minus
    brak
    na plus
    dwa sloty(jako bank pamięci)
    seria
    tryb cichy(w R tryb cichy był ograniczony i w moim przypadku ustawień był wyłączony)
    AF jego prędkość ale tu jeszcze muszę się nauczyć ustawień bo na razie się gubię
    i chyba najważniejsze...brak laga po zrobieniu zdjęcia
    to po prawie 2 tyg użytkowania
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 342 z 410 PierwszyPierwszy ... 242292332340341342343344352392 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •