Strona 301 z 410 PierwszyPierwszy ... 201251291299300301302303311351401 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 001 do 3 010 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3001
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Jeśli Ci to pomoże, to na turnieju tańca towarzyskiego, przy ustawieniu servo i śledzenia twarzy, nawet przy najbardziej dynamicznych tańcach (typu np. polka), AF nie ma żadnych problemów ze śledzeniem par. Na pierwszym turnieju nie mogłem nadążyć w zbieraniu szczęki z podłogi Po przyklejeniu się do wybranej twarzy, po prostu się jej trzyma, jak rasowy stalker Genialna sprawa!
    Z dobrych AF w Canonie (naprawdę dobrych) wcześniej miałem do czynienia z 7D2 i R go po prostu zmiażdżył. Tak jakby zupełnie od niechcenia
    Dzięki za to info

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Miałem 6d, potem 6dII i R. Zostałem tyko przy R. Polecam zdecydowanie.
    Na ceneo znalazłem twoją pozytywną opinię o 6DII ale wiem że zmieniłeś puszkę na R. To czego się boję w R to mały korpus, elektroniczny wizjer i słaby AF ciągły. Myśłałem o 5DIV ale po dzisiejszym klęczeniu na kamieniach wiem, że uchylany wyświetlacz musi być. Druga sprawa to wygoda użytkowania z S85A czy C70-300L. 6DII to 6kl/s a R 3kl/s

  2. #3002
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Dzięki za to info

    Na ceneo znalazłem twoją pozytywną opinię o 6DII ale wiem że zmieniłeś puszkę na R. To czego się boję w R to mały korpus, elektroniczny wizjer i słaby AF ciągły. Myśłałem o 5DIV ale po dzisiejszym klęczeniu na kamieniach wiem, że uchylany wyświetlacz musi być. Druga sprawa to wygoda użytkowania z S85A czy C70-300L. 6DII to 6kl/s a R 3kl/s
    Szybkośc klatek / s zależy od różnych rzeczy, można osiągnąć i 8 Ogólnie w tej materii na moje potrzeby nie widzę istotnej różnicy względem 6d2.
    Co do rozmiaru, to R nie jest taki mały, naprawdę. Ja i tak dokupiłem grip (przy 6-tkach też miałem, bo lubię trzymać dużo w łapie )

  3. #3003
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    To czego się boję w R to mały korpus, elektroniczny wizjer i słaby AF ciągły.
    AF ciągły w R nie jest słaby (nie wiem, kto Ci takich bajek naopowiadał), on jest po prostu REWELACYJNY! Nie mam doświadczenia z jedynkami, ale jakikolwiek ciągły AF z 5 (wszystkich wersji), 6, czy 7D, to przy R jest marna popelina
    Resztę właściwie napisał już Bangi. Korpus wcale nie jest taki mały, jest za to bardzo wygodny i nie miałem najmniejszych problemów z przestawieniem się z 7D2, który jest duży Elektroniczny wizjer ma wg mnie więcej zalet, niż wad. A najbardziej docenia się go fotografując przy małej ilości światła. Wtedy widać znacznie lepiej, niż w lustrzance, co fotografujemy.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  4. #3004
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ja bym powiedział, że korpus R jest mały (i bardzo dobrze!), ale ma duży (normalny?)uchwyt i w miarę niezłe odległości od kluczowych guzików.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #3005

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Jeśli Ci to pomoże, to na turnieju tańca towarzyskiego, przy ustawieniu servo i śledzenia twarzy, nawet przy najbardziej dynamicznych tańcach (typu np. polka), AF nie ma żadnych problemów ze śledzeniem par. Na pierwszym turnieju nie mogłem nadążyć w zbieraniu szczęki z podłogi Po przyklejeniu się do wybranej twarzy, po prostu się jej trzyma, jak rasowy stalker Genialna sprawa!
    Z dobrych AF w Canonie (naprawdę dobrych) wcześniej miałem do czynienia z 7D2 i R go po prostu zmiażdżył. Tak jakby zupełnie od niechcenia
    Jeśli można wiedzieć, czy przestawiałeś coś w ustawieniach autofocus odnośnie śledzenia. Ostatnio robiłem zdjęcia przy szybkim tańcu i wykrywanie twarzy po prostu się gubiło. Czy miałeś włączone wykrywanie oka? Nie wiem co robię nie tak. Z góry dziękuję za podpowiedź.

  6. #3006
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez kuba20kg Zobacz posta
    Jeśli można wiedzieć, czy przestawiałeś coś w ustawieniach autofocus odnośnie śledzenia. Ostatnio robiłem zdjęcia przy szybkim tańcu i wykrywanie twarzy po prostu się gubiło. Czy miałeś włączone wykrywanie oka? Nie wiem co robię nie tak. Z góry dziękuję za podpowiedź.
    Masz oczywiście nowe firmaware?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #3007
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Pierwsze wrażenie po przesiadce z 6d2 jest pozytywne. Trzyma mi się go może nawet lepiej, ale mam małe ręce.
    Na minus chyba tylko brak GPS i NFC które tam miałem.

  8. #3008
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Dla mnie brak GPS to jedyny minus, teraz zakładam GP-E2 na sanki, ale to nie to.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  9. #3009
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Można niby z telefonu brać ale bez NFC mało wygodnie się łączy.

  10. #3010
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Można niby z telefonu brać ale bez NFC mało wygodnie się łączy.
    Korzystam z geotagowania też z telefonu, ale Gp-E2 jest pewniejszy, szczególnie przy dalekich wyjazdach do dziwnych krajów. Jak już się połączy to trzyma do padnięcia baterii. Tyle, że to dodatkowy klamot, w dodatku zżerający jedną baterię dziennie.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

Strona 301 z 410 PierwszyPierwszy ... 201251291299300301302303311351401 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •