Strona 243 z 410 PierwszyPierwszy ... 143193233241242243244245253293343 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 421 do 2 430 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2421
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    A ja mam gdzieś jeden slot. Chyba bym się pocioł gdybym po 12 godzinnym dniu w pracy stracil cały materiał i musial wszystko powtórzyć.

  2. #2422
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    jesli uzywasz jednej karty istnieje jakies ( b. male ) prawdopodobienstwo jej awarii.
    jesli uzywasz kilku kart , prawdopodobienstwo awarii jest kilka razy wieksze.
    Drogi Bechamocie!
    W Twoich wypowiedziach podpierasz się nauką i logicznym myśleniem, co osobiście cenię, mimo że nie ze wszystkim co mówisz się zgadzam. Ale jak przerabiali trochę bardziej zaawansowany rachunek prawdopodobieństwa, to "nie byłeś na tej lekcji".
    Zwielokrotnianie urządzeń zmniejsza ryzyko awarii całości (ściślej: równoczesnej awarii wszystkich urządzeń).
    Gdyby tak nie było, to - na przykład - ci co wymyślili wszelkiego rodzaju RAIDy byliby nierozsądni, a wszelkie bekapy nie miałyby sensu.

    Taki przykład mi się przypomniał: na wahadłowcach kosmicznych było 5 (pięć!) równolegle działających komputerów, między innymi w tym właśnie celu.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 20-09-2019 o 09:50

  3. #2423
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Taki przykład mi się przypomniał: na wahadłowcach kosmicznych było 5 (pięć!) równolegle działających komputerów, między innymi w tym właśnie celu.
    zgadza sie, po to jest redundancja.

    z drugiej strony to tez trzeba uzywac z glowa, bo od wszystkiego nie uratuje. cytujac klasyka

    Szwejk zwiedza schron pod Kremlem. Pokazują mu rożne rzeczy i inne zdobycze przodującej siły międzynarodowego etc. Dochodzą do najważniejszego miejsca:
    - A tu Szwejku widzisz trzy guziki: czerwony, żółty i niebieski. Jak naciniemy niebieski - bum! i nie ma Ameryki, naciskamy żółty - bum! - Nie ma Chin. Naciskamy czerwony - bum! Na wiecie zostaje tylko Związek Radziecki.
    Szwejk drapie się po głowie i mówi:
    - To mi przypomina historie Kuby Ptrlicki z Pardubic, który tez miał trzy kolorowe nocniki pod łóżkiem, ale jak raz wracał pijany do domu to się zesrał na schodach
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 20-09-2019 o 10:35
    www albo tez flickr

  4. #2424
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Zgadza się, ale s rani e na schodach to inne zdarzenie probabilistyczne niż sikanie pod łóżko.
    Przykład z wahadłowcem wydaje mi się znamienny, bo w podróży na orbitę liczy się każdy gram.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 20-09-2019 o 11:45

  5. #2425
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Drogi Bechamocie!
    Zwielokrotnianie urządzeń zmniejsza ryzyko awarii całości (ściślej: równoczesnej awarii wszystkich urządzeń).
    Nie zupełnie. Zwielokrotnianie urządzeń zwiększa ryzyko awarii, ale nie każda awaria oznacza utratę danych i to tylko pod warunkiem, że na obu kartach zapisuszesz to samo czyli wszystko masz w dwóch kopiach (czyli odpowiednik RAID 1). Jeśli masz część zdjęć na jednej karcie i część na drugiej (czyli odpowiednik RAID 0 - kiedyś popularne było używanie wielu mały kart, zamiast jednej dużej) to zwiększa się ryzyko, że stracisz coś, a zmniejsza, że stracisz wszytsko. W komputerach są oczywiście bardziej zaawansowane raidy niż 1 i 0, ale w aparacie można mieć tylko te dwa.
    Ostatnio edytowane przez michalab ; 20-09-2019 o 15:21

  6. #2426
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Nie zupełnie. Zwielokrotnianie urządzeń zwiększa ryzyko awarii, ale nie każda awaria oznacza utratę danych
    trzeba odpowiednio zdefiniowac co to jest awaria.

    jesli mirroring (rownolegly zapis wielu kopii tej samej informacji na rozne nosniki), to awaria jest wtedy kiedy na obu kopiach sie usr* dane. a to jest wrecz nieskonczenie mniej prawdopodobne niz przy pojedynczym nosniku.

    jesli striping (rownoczesny zapis jednej kopii tej samej informacji w kawalkach na rozne nosniki), no to oczywiscie wystarczy zeby jeden z nosnikow pierdyknal i jest doopa. czyli awaryjnosc wyzsza
    www albo tez flickr

  7. #2427
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Propos awarii, to bardziej boje się, że R mi padnie niż karta. Nie ma zlecenia żeby zawiechy nie dostał. Po wyjęciu baterii działa ale strach że może nie zadziałać jest większy niż o kartę. Myślałem, że to kwestia newelli ale i na oryginałach łapie zawiechy. Jest kilka firm które odzyskują dane. Zawsze to coś.

  8. #2428

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Propos awarii, to bardziej boje się, że R mi padnie niż karta. Nie ma zlecenia żeby zawiechy nie dostał. Po wyjęciu baterii działa ale strach że może nie zadziałać jest większy niż o kartę. Myślałem, że to kwestia newelli ale i na oryginałach łapie zawiechy. Jest kilka firm które odzyskują dane. Zawsze to coś.
    Ja przez kilka miesięcy intensywnego używania moich dwóch sztuk miałem jedną zwiechę - na akumulatorze newella. Jedyny raz użyty zamiennik równał się w moim przypadku pierwszemu i ostatniemu zwisowi. Od tego momentu używam oryginałów i ani jednej zwiechy.
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  9. #2429
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Nikon i Canon wypuścił jednoslotowe bezlusterkowe puszki i nagleeeeee wszystko zrobiło się OK. Ludu co za hipokryzja ze strony niektórych użytkowników i vlogerów z YT!

    Nie tak dawno się zarzekali, że jeżeli chcesz być PRO to tylko dwa sloty i basta! A teraz proszę, zachciało się kupić nową puszkę żeby połechtać swoje ego i nagle prawie nikomu to nie przeszkadza.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  10. #2430
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    Nie tak dawno się zarzekali, że jeżeli chcesz być PRO to tylko dwa sloty i basta! A teraz proszę, zachciało się kupić nową puszkę żeby połechtać swoje ego i nagle prawie nikomu to nie przeszkadza.
    a jaka sie matryca 26Mpix zrobila wypasiona. w 6D2 byla syf-kila-i-mogila... a w RP jest super...
    www albo tez flickr

Strona 243 z 410 PierwszyPierwszy ... 143193233241242243244245253293343 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •