Strona 344 z 410 PierwszyPierwszy ... 244294334342343344345346354394 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 431 do 3 440 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3431
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    ". . . aparat testowałem . . . " więc go znam,
    mogę a wręcz muszę opiniować wszystkie pozostałe z serii.
    taka przypadłość tego forum, że najwięcej do powiedzenia o serii R mają ci co nie używają takich aparatów,
    a mało tego, nie używają Canona. Pada podejrzenie, że inne firmy ich tu nasłały.

  2. #3432
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    ". . . aparat testowałem . . . " więc go znam,
    mogę a wręcz muszę opiniować wszystkie pozostałe z serii.
    taka przypadłość tego forum, że najwięcej do powiedzenia o serii R mają ci co nie używają takich aparatów,
    a mało tego, nie używają Canona. Pada podejrzenie, że inne firmy ich tu nasłały.
    ROTFL

    Mam jeszcze w użyciu dwie lustrzanki Canona - to się liczy? Pytanie retoryczne W zasadzie to mam i używam puszki z systemów C, S, N, P , Z i F Czyli domniemywać należy, że inne firmy nasłały mnie tutaj jako szpiega? Serio pytam.

    @Jacek - dopisz jeszcze do regulaminu forum zapis, że pytający na forum musi koniecznie być właścicielem i użytkownikiem aparatu Canona o który pyta, bo inaczej na forum CB nie udzielą mu odpowiedzi na jego zapytania

    Może masz jeszcze jakieś inne światłe pomysły na weryfikację użytkowników, aby nie wpuścić na CB szpiegów z innych systemów? Polecam narty - to modny sport ostatnio :P

    ps.
    "sprawdzić, czy nie ksiądz"
    xd
    Ostatnio edytowane przez candar ; 19-06-2021 o 21:13
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3433
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ROTFL

    Mam jeszcze w użyciu dwie lustrzanki Canona - to się liczy? Pytanie retoryczne W zasadzie to mam i używam puszki z systemów C, S, N, P , Z i F Czyli domniemywać należy, że inne firmy nasłały mnie tutaj jako szpiega? Serio pytam.

    @Jacek - dopisz jeszcze do regulaminu forum zapis, że pytający na forum musi koniecznie być właścicielem i użytkownikiem aparatu Canona o który pyta, bo inaczej na forum CB nie udzielą mu odpowiedzi na jego zapytania

    Może masz jeszcze jakieś inne światłe pomysły na weryfikację użytkowników, aby nie wpuścić na CB szpiegów z innych systemów? Polecam narty - to modny sport ostatnio :P

    ps.
    "sprawdzić, czy nie ksiądz"
    xd
    Kontynuacja tego trollowania zakończy Twój byt na tym forum.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #3434

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Pisałem wyżej, że R-kę testowałem w studiu i w plenerze a nawet dyskutowałem (porównałem też zdjęcia z R-ki z RAWami z innych aparatów, które używałem) na forum po premierze co mi się spodobało a co nie.
    No dobrze, to twoja opinia, z kolei użytkownicy R też testowali, porównywali RAW-y z różnych aparatów i wyszło im, że może być - wytłumacz, co ich obchodzi, że nie jesteś zadowolony z aparatu, który oni uznali za co najmniej wystarczający? Traktujesz forumowiczów CB jak ubezwłasnowolnionych marketingiem Canona niedorozwojów? Bo Akustyk to, czy tamto? Kilku userow z forum zamieniło R na R6, powinni zrobić odwrotnie? Do czego zmierzasz, co lub kto tobą kieruje w tej krucjacie?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20-06-2021 o 00:02 Powód: błąd w cytowaniu

  5. #3435
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    EOS R nigdy w rękach nie miałem, nie mam więc o nim wyrobionego zdania, nie mam prawa zabierać głosu na jego temat. Kiedy ukazał się na rynku, poczytałem o nim, ale potem popełniłem błąd – poczytałem opinie użytkowników i to mnie totalnie zniechęciło.
    Po pewnym czasie ukazał się RP kupiłem go bez zagłębiania się w opinie. Miałem go 3 miesiące, ale musiałem sprzedać, bowiem sprawa przyziemna, mam za grube paluchy. Ciągle naciskałem nie te guziki, które potrzebowałem. W czasie fotografowania spektakli teatralnych, koncertów jest na tyle ciemno, że operowanie na body musi być na macanego, na RP nie trafiałem. Sprzedałem, kupiłem R6, samo body nie jest dużo większe ale rozkład guzików inny i już tutaj palce trafiają tam gdzie potrzeba.
    Wiem, że firma produkuje te aparaty (seria R) stosunkowo krótko, w związku z czym dopracowuje szczegóły, zmienia, ma prawo popełniać błędy. Gdy chcę zasięgnąć opinii zwracam się do ludzi, którzy dany model użytkują. Opinie ludzi, którzy znają dany model tylko z netu, na zasadzie kopiuj / wklej, mniej mnie interesują. Zapewne są inne firmy które robią swoje aparaty nie gorsze, a być może nawet lepsze, ale tu jest forum Canona, i te informacje o innych aparatach, innych firm są nieco nie na miejscu. Ludzi którzy robią aparatami kilku różnych firm, być może to podnieca, (takie porównywanie), mnie nie.

  6. #3436
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Panowie, proszę odpuścić sobie dyskutowanie o tym, kto ma prawo dyskutować. Każdy może krytykować, dyskutować, byle przytaczał argumenty, najlepiej sensowne. Jeśli ktoś się z tymi argumentami nie zgadza to niech przytoczy kontrargumenty. Merytoryczne. Natomiast ciągle skręcacie w stronę oceniania osoby jaka się wypowiada, w ogóle się nie odnosząc do argumentów. To jest naganne. Uważam że za dużo tu fanboyostwa. Nie można tu napisać nic pozytywnego o Sony, Sigmy ART źle działają, a z każdego modelu Canona można być wyłącznie zadowolonym. Tak, wiem, uogólniłem nieco, ale na tle innych miejsc w sieci to tu jest mało tolerancyjnie. I bardzo mnie w sumie dziwi, że tu nie wolno nic pisać o wadach, bo normą jest, że się na sprzęt narzeka, najwięcej sie pisze o tym co nie działa albo działa źle. A tu .. jest jakoś dziwnie. Pewne osoby mogą tak pisać, najlepiej totalny amator, bez doświadczenia, a pewne osoby nie mogą. Uprzedzam, że osoby zamykające usta innym nie będą tolerowane. Radzę schować swoje osobiste uprzedzenia. Macie oceniać sprzęt, a nie ludzi. Decyzje co do postaw użytkowników są w rękach administracji i proszę nie wywierać presji, bo się będzie można zdziwić...
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  7. #3437

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Panowie, proszę odpuścić sobie dyskutowanie o tym, kto ma prawo dyskutować. Każdy może krytykować, dyskutować, byle przytaczał argumenty, najlepiej sensowne. Jeśli ktoś się z tymi argumentami nie zgadza to niech przytoczy kontrargumenty. Merytoryczne. Natomiast ciągle skręcacie w stronę oceniania osoby jaka się wypowiada, w ogóle się nie odnosząc do argumentów. To jest naganne. Uważam że za dużo tu fanboyostwa. Nie można tu napisać nic pozytywnego o Sony, Sigmy ART źle działają, a z każdego modelu Canona można być wyłącznie zadowolonym. Tak, wiem, uogólniłem nieco, ale na tle innych miejsc w sieci to tu jest mało tolerancyjnie. I bardzo mnie w sumie dziwi, że tu nie wolno nic pisać o wadach, bo normą jest, że się na sprzęt narzeka, najwięcej sie pisze o tym co nie działa albo działa źle. A tu .. jest jakoś dziwnie. Pewne osoby mogą tak pisać, najlepiej totalny amator, bez doświadczenia, a pewne osoby nie mogą. Uprzedzam, że osoby zamykające usta innym nie będą tolerowane. Radzę schować swoje osobiste uprzedzenia. Macie oceniać sprzęt, a nie ludzi. Decyzje co do postaw użytkowników są w rękach administracji i proszę nie wywierać presji, bo się będzie można zdziwić...
    Ale o co się rozchodzi? Problem nie jest z komentarzami, które opisują wady, problem jest z komentarzami, które sugerują, że z powodu tych wad nie da się sprzętem osiągnąć zadowalających efektów, choć ci, którzy stale posługują się rzeczonym sprzętem pisza i pokazują, ze da się i sprzęt jest akceptowalny. Jeżeli ktoś napisze, że jakaś wada sprzętu mu przeszkadza w osiągnięciu zamierzonych efektów, zawsze są pomocne komentarze, które podpowiadają, jak zmniejszyć jej dokuczliwość, albo że na tym sprzęcie lepiej nie będzie i tylko zmiana sprzętu - real do bólu. Nikt tu nie czaruje, że ma sprzęt idealny.

  8. #3438
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    OK, słusznie piszesz, ale nie widzę wpisów mówiących, że sprzętem nie da się osiągnąć zadowalających efektów. To już jest interpretowanie co kto miał na myśli jak coś tam pisał.
    Napisanie, że inny sprzęt jest do określonego celu lepszy to taka sama porada jak każda inna. Fakt, że najczęściej zbędna, bo prawie zawsze da się znaleźć coś lepszego. Szkoda, że najczęściej to coś jest znacząco droższe.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 21-06-2021 o 09:05
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  9. #3439
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Każdym sprzętem da się ogarnąć wiele, jeśli zna się jego ograniczenia. Pamiętam jak co niektórzy moi znajomi śmiali się, że 6d nie ogarnę za bardzo zdjęć samolotów, bo AF słaby, seria wolna i w ogóle to tylko 7d2 do takich zdjęć albo 1DX... Używałem 6d do tej zabawy parę lat i jakoś dawałem rade. Zresztą podobnie było z R na początku. Owszem ma swoje ograniczenia, ale jak je znasz i umiesz je ograniczać, to daje radę.
    Kiedyś, dawno temu, ktoś tu linkował do strony młodego chłopaka, który ogarniał śluby zestawami kitowymi i te zdjęcia nie odstawały od "profi" robionych super wypaśnymi full frejmami. Szkoda, że nie mogę znaleźć już tego linka

  10. #3440
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Kiedyś, dawno temu, ktoś tu linkował do strony młodego chłopaka, który ogarniał śluby zestawami kitowymi i te zdjęcia nie odstawały od "profi" robionych super wypaśnymi full frejmami. Szkoda, że nie mogę znaleźć już tego linka
    Pewnie byś znalazł, ale inaczej teraz na to patrzył. Kadry ogarniesz, plastyki już nie.
    Fizyki nie przeskoczysz niestety f5.6 to nie 1.2.

Strona 344 z 410 PierwszyPierwszy ... 244294334342343344345346354394 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •