Strona 230 z 410 PierwszyPierwszy ... 130180220228229230231232240280330 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 291 do 2 300 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2291
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Dagu Zobacz posta
    Już tu pisałem, trzy działy niżej, od 300 mm zaczynają się kłopoty, ale chyba je zaakceptuję. Pomęczę się z S, odczekam na R mkIII i będzie git Tylko gdzie będzie Soniacz w tym czasie?
    Tam gdzie zwykle jak słupki sprzedażowe spadną poniżej oczekiwań, a konkurencja stanie się zbyt silna.

  2. #2292
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    348

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Dagu Zobacz posta
    AF serwo robi robotę nawet o świcie przy serii ( 10 kl/s) bezgłośnej migawki, i rolinga w przyrodniczych nie widzę.
    Mi do rykowiska jeleni zostało miesiąc, i muszę kupić nowy sprzęt. Mam 5 naprawdę fajnych szkieł EF, i EF-s z którymi nie mogę się od tak rozstać.
    Co masz na myśli pisząc „rolinga” nie widzę? W A7 czy A9? Bawiłem się chwilę A7III i przy servo przy śledzeniu obiektów, robiąc zdjęcia w serii, pojawiał mi się w wizjerze czarny ekran, śledzenie nie było płynne tak jak to ma miejsce w lustrzance. W większości fotografuje ptaki i zastanawiałem się nad kupnem tego A7III ale to nazwijmy „lagowanie ” w wizjerze trochę studzi moje zapędy. Z drugiej strony co można kupić w Canonie w cenie do 10 tys. ze sprawnym autofocusem i przynajmniej 10 fps, chyba tylko używany 1Dx, za to A7III w fotografii portretowej super sprawa, autofocus i śledzenie oka praktycznie wszystkie zdjęcia trafione.

  3. #2293
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Diabeł Zobacz posta
    Co masz na myśli pisząc „rolinga” nie widzę? W A7 czy A9? Bawiłem się chwilę A7III i przy servo przy śledzeniu obiektów, robiąc zdjęcia w serii, pojawiał mi się w wizjerze czarny ekran, śledzenie nie było płynne tak jak to ma miejsce w lustrzance. W większości fotografuje ptaki i zastanawiałem się nad kupnem tego A7III ale to nazwijmy „lagowanie ” w wizjerze trochę studzi moje zapędy. Z drugiej strony co można kupić w Canonie w cenie do 10 tys. ze sprawnym autofocusem i przynajmniej 10 fps, chyba tylko używany 1Dx, za to A7III w fotografii portretowej super sprawa, autofocus i śledzenie oka praktycznie wszystkie zdjęcia trafione.
    Próbowałem sprawdzić w A9 na cichej migawce z teleobiektywem czy się ptaszyska w locie rozmyją, końce skrzydeł zwłaszcza i jest ok, w A 7 III tego nie testowałem, ale po szybko biegającym psie i lisie tego nie zauważyłem. W lustrzance wydaje mi się że jednak AF jest szybszy i pewniejszy zwłaszcza z 400/5,6. Nie powiem , ale w A9 tez uzyskałem całe serie zdjęć nieostrych, lub trochę nie do ostrzonych. Jednak przy tylu zdjęciach na sek, coś fajnego się wybierze, Gb tylko ubywa na karcie coś wiele Najlepsza jest jednak cicha migawka, zrobiłem z 8 -10 metrów w 3-4 minuty około dwustu zdjęć liska, gdzie przy lustrze zazwyczaj góra trzy. I to jak spieprza.

  4. #2294
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Na YouTube pojawił się bardzo fajny filmik, w którym po raz pierwszy w Internecie człowiek pokazuje na czym polega różnica jeżeli:

    - będąc w trybie AF SERVO

    - mając ustawione wyzwalanie migawki na "Szybkie serie zdjęć (Prior. szybk. fotogr.)"

    będziemy próbowali robić zdjęcia przy pomocy:

    - obiektywu z AF z mocowaniem EF podłączonego poprzez adapter EF-EOS R lub obiektywu Canona z mocowaniem RF bez włączonej opcji "Wyświetlanie szybkich zdjęć"

    - obiektywu Canona z mocowaniem RF z włączoną opcją "Wyświetlanie szybkich zdjęć"

    Stosowny fragment filmiku zaczyna się od 1:19 ale warto go sobie obejrzeć w całości.


  5. #2295
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Używa ktoś z Was R-ki z RF 35/1.8? Wiem, że są w necie informacje, ale ciekawe jestem opinii Waszej?
    Mam EF 50/1.4, ale brakuje mi trochę szerokości czasami i kusi mnie ta 35-tka.
    Ktoś / coś?

  6. #2296
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Zacytuję sam siebie z przed pól roku:

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Przyjechał do mnie obiektyw RF 35 miałem, zamiar zastąpić nim EF 35 IS. Robię zdjęcia głównie w podróży, więc, chciałem zyskać na wymiarach, wadze i jakości. Czy tak się stało:

    Załącznik 1718

    trochę tak, bo zyskałem 140 g i trochę długości 24 mm = dł. adaptera. Natomiast na jakości chyba nie (taki szybki test, niekoniecznie porządnie zrobiony):

    Załącznik 1717

    Co mi się nie podoba w RF 35.
    Głównie to że, podczas ostrzenia obiektyw zmienia swoją długość. Z przodu wysuwa się na kilkanaście mm napędzany w dodatku mechanizmem STM, boję się, że to może być podatne na uszkodzenia i będzie pracowało jak odkurzacz.
    Nie ma dedykowanej osłony przeciwsłonecznej, a jej mocowanie przewidziano ca pomocą połączenia gwintowego tego od filtra.
    Wg mnie taka sama niedoróbka jak R-ka.
    Obiektyw kupiony przez internet, zwróciłem.

    Jakieś 3 tygodnie temu, kupiłem go ponownie i chyba trafił mi się lepszy egzemplarz pod względem optycznym, co nie zmienia faktu, że parę rzeczy, które wymieniłem wyżej dalej mi się nie podobają. Gdyby nie to byłbym bardzo zadowolony. W stosunku do 35IS, chyba ma lepszą stabilizację i ładniejsze rozmycia w tle, ale mniej solidnie wygląda i nie mam osłony.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  7. #2297
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Hmm. Wg mnie jakiejś dramatycznej różnicy na Twoich zdjęciach poglądowych nie ma.
    Ja się zastanawiam czy iść w RF 35/1.8 czy jakieś EF 35, jest też np. Sigma Art, która ma światło 1.4 i kosztuje oczywiście odpowiednio więcej.

  8. #2298
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Hmm. Wg mnie jakiejś dramatycznej różnicy na Twoich zdjęciach poglądowych nie ma.
    Ja się zastanawiam czy iść w RF 35/1.8 czy jakieś EF 35, jest też np. Sigma Art, która ma światło 1.4 i kosztuje oczywiście odpowiednio więcej.
    Takie też była i jest moja ocena. Na wyjazd potrzebuję 2 puszki, w tym jedną mniejszą dla żony. Najpierw był 6D + XT-10, później A7II + XT-10, a do niedawna R + M50, więc cały czas musiałem wozić 2 kpl szkieł. Teraz będzie R + RP z RF35 i chyba to będzie komplet optymalny. Gdybym się nie pośpieszył z powrotem do canona to pewnie byłoby A7III/RIII + A6x00. Chcę mieć wreszcie w plecaku jeden bagnet.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  9. #2299
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ja się zastanawiam czy iść w RF 35/1.8 czy jakieś EF 35, jest też np. Sigma Art, która ma światło 1.4 i kosztuje oczywiście odpowiednio więcej.
    A ja czekam na okazję cenową żeby podmienić C35/2 IS na RF 35/1.8 i zrobić zestaw bardziej kompaktowym.
    Alternatywą byłby dla mnie jakiś manualny, super jasny 35mm z bagnetem RF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #2300
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 281

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    A ja czekam na okazję cenową żeby podmienić C35/2 IS na RF 35/1.8 i zrobić zestaw bardziej kompaktowym.
    Alternatywą byłby dla mnie jakiś manualny, super jasny 35mm z bagnetem RF.
    była parę dni temu, za 1700
    czekam na przesyłkę....
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 230 z 410 PierwszyPierwszy ... 130180220228229230231232240280330 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •