Strona 182 z 410 PierwszyPierwszy ... 82132172180181182183184192232282 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 811 do 1 820 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1811
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Widoczki i makro.

    Jedno z ostatnich na EOS M50:

    Załącznik 1895

    Tak lubię obrabiać, rozjaśnione cienie, zlikwidowane przepalenia, podbity kolor. Może się komuś nie podobać, mi to leży. Jak będę mógł więcej wyciągnąć z cieni i przepaleń w trudnych zdjęciach (pod słońce, mniej światła, brak statywu) to będzie fajnie.
    To pod Łomnicą, dobrze kojarzę?

  2. #1812
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Tak, mam blisko bo mieszkam przy granicy w mniszku

  3. #1813
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    105

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    To teraz zamiast tygrysów będą niedźwiedzie

  4. #1814
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez rauf Zobacz posta

    Finalnie jednak liczy się obrazek a ten u Canona jest dla mnie najbardziej zbalansowany. Szczególnie dla skóry człowieka, co jest ponoć najtrudniejsze.

    Dziesiątki przykładów na tym kanale. To tylko SOOC, ale kto się bawił rawami wie, że sporo mówi o obrazowaniu.

    Fujifilm X-T3 vs Canon EOS R vs Sony A7iii w/ @blondie_bee21
    https://www.youtube.com/watch?v=HzauiIq6yC4

    Canon EOS R 85mm F1.4 L vs Sony A7iii 85mm F1.4 GM (Portraits) w/ @bec_novak
    https://www.youtube.com/watch?v=1UqCLwcbCkM&
    Uwielbiam jak ktoś jest przekonany o tym, że wie wszystko o "obrazowaniu" sensorów różnych producentów powołując się na jakieś testy osób nie mających pojęcia o testowanych aparatach i bazujących na jakiś dziwnych ustawieniach fabrycznych, lub innych wziętych z czapki. Wszystkie takie testy można od razu wrzucić do kosza, bo każdy testowany aparat z pewnością nie był zerowany do ustawień neutralnych w zakresie barwy i ww. "obrazowania".

    W Fuji można sobie wybrać PROVIA/STANDARD, VELVIA/VIVID, ASTIA/SOFT, CLASSIC CHROME, PRO Neg. Hi, PRO Neg. Std, B&W, MONOCHROME+Ye FILTER, MONOCHROME+R FILTER, MONOCHROME+G FILTER, SEPIA. W zasadzie totolotek - na jakich profilach barwnych wykonano te testy.

    Jeśli ktoś na podstawie takich testów wybiera sobie aparat do pracy - to życzę powodzenia

    BTW - Astia w Fuji to jeden z najlepszych profili stworzonych właśnie do idealnego oddania barw skóry i sprawdza się doskonale. Jeśli ktoś "jedzie" taki test na Velvi - to nie mam więcej pytań.

    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-03-2019 o 15:05
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #1815
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta

    Sunders ja nie mogłem wystawić i to co chce sprzedac wystawił kolega fyrste.
    To jest niezgodne z regulaminem podforum sprzedam.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    Jeśli ktoś na podstawie takich testów wybiera sobie aparat do pracy - to życzę powodzenia
    A kim przepraszam Ty jesteś żeby innym mówić na jakiej zasadzie mają sobie dobierać sprzęt?
    Mam wrażenie że niektórzy ambasadorzy to już zupełnie się odkleili od rzeczywistości w tym niesieniu dobrej nowiny.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #1816
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A kim przepraszam Ty jesteś żeby innym mówić na jakiej zasadzie mają sobie dobierać sprzęt?
    Jestem jedynie szaraczkiem, który już dawno przestał wierzyć w jakiekolwiek testy i opinie w internetach. Wierzę wyłącznie w to, co widzę oraz to, czego mogę dotknąć. Obecnie w każdej puszce zmiana profilu barwnego zajmuje sekundę i każdym aparatem nawet w jpg-ach da się osiągnąć podobne wyniki. Wystarczy przeczytać instrukcję aparatu i zastosować w praktyce to, co tam piszą aby zrobić dobre zdjęcia każdym aparatem.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Mam wrażenie że niektórzy ambasadorzy to już zupełnie się odkleili od rzeczywistości w tym niesieniu dobrej nowiny.
    Od rzeczywistości to odkleiły się raczej osoby zapuszkowane i zaryglowane na amen w jednym systemie (niektórzy niby w dwóch a jakoś tego nie widać). Ciekaw jestem ilu piszących w ogóle korzysta z profili barwnych w aparatach canona:
    https://global.canon/en/imaging/pict...ile/index.html
    i https://www.fotopolis.pl/warsztat/po...-kolorystyczne
    A później marudzą, że coś nie tak z aparatem i lepsze foty to komórka "robi"
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-03-2019 o 15:58
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #1817
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Tak lubię obrabiać, rozjaśnione cienie, zlikwidowane przepalenia, podbity kolor. Może się komuś nie podobać, mi to leży. Jak będę mógł więcej wyciągnąć z cieni i przepaleń w trudnych zdjęciach (pod słońce, mniej światła, brak statywu) to będzie fajnie.
    O, widzę że macie coś (oprócz miłości do Sony) wspólnego z Janem Pawlakiem.
    On też takie pseudohadeery uprawia.
    U mnie taki sposób obróbki powoduje krwawienie oczu i odruch wymiotny

    PS: nie mam już Canona, a Fuji ma równie duży DR co Sony.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  8. #1818
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Merde - z jakiego zestawu C (body+szkła) przerzuciłeś na jaki zestaw F (body+szkła)? Dziś widziałem ciekawe/zachęcające opisy fuji xt30.

  9. #1819
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    371

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ujakieś testy osób nie mających pojęcia o testowanych aparatach i bazujących na jakiś dziwnych ustawieniach fabrycznych, lub innych wziętych z czapki.
    Zajrzałeś na kanał który podlinkowałem? Autor nie raz wyjaśniał, że używa profili neutralnych. Nie dopatruj się spisku przeciw ulubionemu sprzętowi, bo setki ludzi w komentarza wyraża podobne wnioski.

    Jeśli jakaś marka w neutralu nie potrafi oddać podstawowych odcieni ludzkiej skóry i trzeba się doktoryzować z profili które pokazałeś, to chyba coś jest nie tak.

    "dziwne ustawienia fabryczne" - o której puszce myślisz?

    btw można znaleźć odpowiednio bardziej zaawansowane porównania, stechnicyzowane do bólu, z podanymi samplami do ściągnięcia, wyniki są zwykle podobne
    papa 5D2 | EOS R | RF 24-105 L IS NANO| Sigma 15 | EF 24 L II | EF 16-35 L II | EF 50 L |EF 70-300 IS II NANO | TS-E 24 II

  10. #1820
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Nie będę się powtarzał na temat testów porównawczych aparatów, które znam całkiem dobrze również od strony RAWów i nie widzę takowej potrzeby w świetle powyższego. Jeśli ktoś wierzy, że ludzie polowali na dinozaury - to wyłącznie jego prywatna sprawa

    Cytat Zamieszczone przez rauf Zobacz posta
    Nie dopatruj się spisku przeciw ulubionemu sprzętowi, bo setki ludzi w komentarza wyraża podobne wnioski.
    Jakby co - Towarzystwo Płaskiej Ziemi jest otwarte: "Biblia, zgodnie z naszymi obserwacjami, głosiła ideę, że Ziemia jest płaska i nieruchoma, a ta podstawowa prawda nie powinna być odrzucana wyłącznie na podstawie ludzkich przypuszczeń” — Samuel Rowbotham,
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-03-2019 o 19:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 182 z 410 PierwszyPierwszy ... 82132172180181182183184192232282 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •