Strona 74 z 410 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684124174 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #731
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Zatem wyjaśnij, proszę, co jeszcze?
    A tak szczerze to dacie sobie uciąć łapę, że jedna z tych dwóch opcji jest właściwa?
    Miłego dnia
    moja www

  2. #732
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    A tak szczerze to dacie sobie uciąć łapę, że jedna z tych dwóch opcji jest właściwa?
    A to zależy co Kolekcjoner wyjaśni Ja często piszę w pośpiechu albo uważam pewne rzeczy za oczywiste (i upraszczam) i można
    wytknąć mi to i owo. I są oczywiście także sytuacje, w których zupełnie się mylę. Po to jest forum dyskusyjne
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 29-10-2018 o 13:46

  3. #733
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Zatem wyjaśnij, proszę, co jeszcze?
    Ale co mam wyjaśniać? To że budowa matrycy, procesor ma wpływ na działanie AF? O czym zresztą nawet w tym samym zdaniu informujesz . Chyba że chodziło o co innego ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #734
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale co mam wyjaśniać? To że budowa matrycy, procesor ma wpływ na działanie AF? O czym zresztą nawet w tym samym zdaniu informujesz . Chyba że chodziło o co innego ....
    nawet zmiana zasilania daje efekt. czego sam doświadczyłem, co prawda w innym systemie. Nikon D700 z "atomową" baterią z jednocyforowca (zamontowaną w gripie) dostawał kopa jeśli chodzi o AF. Czujnik i procesor - ten sam, napięcie wyższe.

  5. #735
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Ja piszę w zasadzie wyłącznie o szybkości pracy AF na szkłach Canona i Sigmy, zarówno tych podpinanych przez MC11 jak i z natywnym mocowaniem E. Jakoś to w ciemniejszych pomieszczeniach strasznie wszystko muli. Natywnych szkieł Sony nie mam zamiaru kupować na pewno.
    Każdy decyduje o sobie.

    Weź jednak pod uwagę że A7R3 to matryca o dużej rozdzielczości typu R (bez filtra AA) o zaawansowanym AF i podpinanie do tego aparatu obiektywów które nie współpracują/przenoszą tej rozdzielczości i AF to po prostu wyrzucanie kasy "w błoto".
    W pracy i na zdjęciach nie zobaczysz efektów za które płacisz tyle kasy.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #736
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    W systemach C i N jest więcej bardzo ostrych szkieł niż w systemie S. Całkiem możliwe, że ich nie uwzględniasz, bo cie nie interesują, ale one są. Np. teleobiektywy. Do tego dolicz Arty. Na gęstych matrycach jest przyrost detalu nawet gdy się używa słabych szkieł!
    Sony wraz z premierami R i Z straciło większość atutów, a za 2-3 lata po ukazaniu sie następców premierowych body + rozbudowie systemu natywnych szkieł będzie można napisać, że nie ma żadnych.
    Jeśli szklarnia lustrzankowa (C i N) działa bardzo dobrze, to nie ma problemu czy to szkło natywne czy nie. Systemy R i Z są olbrzymie, poza jednym "drobiazgiem" - mało w nich body do wyboru
    System Sony to problem ze szklarnią, problem C i N - body.
    Wszystko zależy czy patrzymy perspektywicznie chcąc czegos na lata, czy tez patrzymy co jest teraz. Teraz Sony ma przewagę. Ma 3 wersje A7 (a nawet więcej, bo nadal sprzedaje antyki typu mk1), ma A9 i ma cropowe A6xxx. Canon ma jedno body, Nikon dwa.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-10-2018 o 14:56

  7. #737
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    W systemach C i N jest więcej bardzo ostrych szkieł niż w systemie S. Całkiem możliwe, że ich nie uwzględniasz, bo cie nie interesują, ale one są. Np. teleobiektywy. Do tego dolicz Arty. Na gęstych matrycach jest przyrost detalu nawet gdy się używa słabych szkieł!
    Sony wraz z premierami R i Z straciło większość atutów, a za 2-3 lata po ukazaniu sie następców premierowych body + rozbudowie systemu natywnych szkieł będzie można napisać, że nie ma żadnych.
    Jeśli szklarnia lustrzankowa (C i N) działa bardzo dobrze, to nie ma problemu czy to szkło natywne czy nie. Systemy R i Z są olbrzymie, poza jednym "drobiazgiem" - mało w nich body do wyboru
    System Sony to problem ze szklarnią, problem C i N - body.
    Wszystko zależy czy patrzymy perspektywicznie chcąc czegos na lata, czy tez patrzymy co jest teraz. Teraz Sony ma przewagę. Ma 3 wersje A7 (a nawet więcej, bo nadal sprzedaje antyki typu mk1), ma A9 i ma cropowe A6xxx. Canon ma jedno body, Nikon dwa.
    No cóż, wszystko zależy od tego o jakiej klasie obiektywów/zastosowań dyskutujemy.

    W klasie matryc o dużej rozdzielczości bez filtra AA Canon ma przedstawiciela 5Ds R o matrycy 51 Mpix i w DxO są wyniki testów obiektywów
    https://www.dxomark.com/lenses/launc...ist&yDataType=

    Maksymalna ostrość (na) zdjęcia ("dawana" przez obiektyw) to (uśrednione MTF po przesłonach i położeniach na matrycy) ilość pikseli matrycy, w tym przypadku 51 P-Mpix

    Dla celu tego porównania przyjmijmy że obiektyw przy którym widać spadek o 20% to nadal ostry obiektyw, czyli dla 5Ds R to graniczna dolna wartość to 40 P-Mpix.

    Przy takim kryterium dla 5Ds R (z przebadanych przez DxO) jest tylko 5 obiektywów
    Dla A7R2 takich obiektywów (spadek o 20% ostrości maksymalnej) jest 15

    https://www.dxomark.com/lenses/launc...taType=rankDxo


    A kiedy powstało mocowanie EF i ile powstało tych obiektywów a kiedy powstało mocowanie E ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 29-10-2018 o 16:39
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #738
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Ciekawe jak to będzie wyglądało na EOS R. Wspomaganie IR z lampy w ogóle działa z ML?
    Tako rzecze instrukcja obsługi tego modelu aparatu.


  9. #739
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Trudno powiedzieć, to tylko soft. Choć w przypadku Eos R pojedyncza fotodioda będzie istotnie większa niż w M50, a zatem np. czułość AF potencjalnie lepsza. Ale dla kolejnych Eos R o większej rozdzielczości matrycy (+50MPx) to już nie będzie prawdą.
    Pobawiłem się trochę i wydaje mi się, że jednak kluczowe dla AF w M50 jest ignorowanie linii poziomych i zbliżonych (do 45 stopni). Wtedy zawodzi zupełnie. Jak "zobaczy" inny obiekt od razu chwyta.
    W R podobno gęstość siatki punktów AF ma kompensować tą przypadłość.
    Większe pole AF to większa szansa na "znalezienie" obiektu odpowiedniego do ustawienia ostrości - działa pozytywnie.
    Strefowy AF zawsze sobie coś znajdzie na czym ustawi ostrość, nawet w bardzo ciemnym pomieszczeniu. No ale kontrola wtedy niewielka.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #740
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    No cóż, wszystko zależy od tego o jakiej klasie obiektywów/zastosowań dyskutujemy.

    W klasie matryc o dużej rozdzielczości bez filtra AA Canon ma przedstawiciela 5Ds R o matrycy 51 Mpix i w DxO są wyniki testów obiektywów
    https://www.dxomark.com/lenses/launc...ist&yDataType=

    Maksymalna ostrość (na) zdjęcia ("dawana" przez obiektyw) to (uśrednione MTF po przesłonach i położeniach na matrycy) ilość pikseli matrycy, w tym przypadku 51 P-Mpix

    Dla celu tego porównania przyjmijmy że obiektyw przy którym widać spadek o 20% to nadal ostry obiektyw, czyli dla 5Ds R to graniczna dolna wartość to 40 P-Mpix.

    Przy takim kryterium dla 5Ds R (z przebadanych przez DxO) jest tylko 5 obiektywów
    Dla A7R2 takich obiektywów (spadek o 20% ostrości maksymalnej) jest 15

    https://www.dxomark.com/lenses/launc...taType=rankDxo


    A kiedy powstało mocowanie EF i ile powstało tych obiektywów a kiedy powstało mocowanie E ?

    jp
    No i?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 74 z 410 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684124174 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •