Strona 276 z 410 PierwszyPierwszy ... 176226266274275276277278286326376 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 751 do 2 760 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2751
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź.
    robertskc7
    a jakie trzeba ustawić parametry aby zablokować ostrość na obiekcie potem przekadrować, a AF będzie trzymał ostrość na pierwotnym obiekcie

  2. #2752
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez dolat Zobacz posta
    robertskc7
    a jakie trzeba ustawić parametry aby zablokować ostrość na obiekcie potem przekadrować, a AF będzie trzymał ostrość na pierwotnym obiekcie
    eyeAF/tracking + servo + ew.w menu ustawienie pozycji punktu af wg ostatnio używanej (czyli np. środek)
    Miłego dnia
    moja www

  3. #2753
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Ja ustawiłem sobie środkowanie punktu af pod guzikiem M-Fn - przydaje się w różnych trybach AFu.

    Co do słabych kolorów R w LR (zielono-żółte) spróbujcie pobawić się innymi profilami kolorystycznymi dostarczanymi prze adobe. W tym filmiku akurat korekta dotyczy Sony, ale rozwiązanie problemu jest podobne: https://www.youtube.com/watch?v=wGherHIAWFY

    ...lub spróbować Capture One. Od lat bardzo lubię kolory z tego softu. Również na R.
    Środkowanie punktu AF jest ustawione fabrycznie pod przyciskiem "kosza" i ta lokalizacja jest dla mnie b. wygodna.
    Ad kolorów to chyba C1 jest najlepsze.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  4. #2754
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Zdecydował sentyment, kilkanaście lat z Canonem, oraz kłopoty z kolorem (zdjęcia z wypraw podczas których było ponure światło, wymagały w posprocesie sporo gimnastyki). Byłem na rozdrożu, stałem przed wyborem A7III czy R. Wybrałem się na prezentację R-ki do Kraśnika i muszę powiedzieć, że R-ka lepiej nie wypadła od mojej A7II (o szkłach zacnych/ogórach nie wspomnę bo mi takie nie są potrzebne). O zakupie R zadecydował przypadek, trafiłem w grudniu 2018 r. na człowieka, który ze względu na nietrafiony zakup, chciał się pozbyć kompletu: dwumiesięcznego R + RF24-105 z przebiegiem niespełna 2 tyś. klatek za 10 kzł (stracił 5400 zł). Potraktowałem to jako okazję i kupiłem na próbę, no i ... polubiliśmy się. Co nie znaczy, że wybór był właściwy. Serce wybrało nie konsultując się z rozumem (a może przeważyła chytrość).
    Jak pisałem brak mi w R stabilizacji i lepszej baterii. Po ostatniej aktualizacji yoj stał się dla mnie zbędny. Wyjaśniam dlaczego: podczas moich wypraw R-kę noszę w uchwycie na pasku od plecaka peak desing, ale też często dynda na szyi, ekran dotyka klaty. Przykładając puszkę do oka najpierw musiałem sprawdzać parametry, poszukać punktu AF i miziać palem po ekranie ustawiając go tam gdzie bym chciał. Teraz odkręcam/zamykam ekran tyłem - nic mi się nie może zmienić, jeśli trzeba jednym przyciskiem ustawiam punkt AF na środku, wciskam spust do połowy i ... AF pozostaje przyklejony do obiektu.
    Jest to (dla mnie) lepsze niż yojstik

    PS Podkreślam R-ka da się polubić.

    Przepraszam, za długi wywód , ale zostałem "sprowokowany do wynurzeń".
    Jeśli ... w uchwycie na pasku od plecaka Peak Design .. znaczy Capture to mam pytanie, po jakim czasie "naumiałeś się" wsadzać aparat do uchwytu bez patrzenia/po ciemku ?.

    Też teraz używam 2 Capture, jeden na plecaku a drugi przy pasku spodni, przypiete "na stałe"
    Zrezygnowałem z paska na szyję, miałem "stary" pasek przez ramię BlackRapid, odciąłem w nim sprzączkę i w jej miejsce dałem zaczep PeakDesign a do aparatu przypiąłem klips PeakDesign.

    Aparat "zawsze" jest przypięty do BlackRapid, łatwość fotografowania i bezpieczeństwo a wsadzam do któregoś Capture gdy noszę/nie fotografuję (jestem z plecakiem lub bez plecaka)

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 04-12-2019 o 10:31
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #2755
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jeśli ... w uchwycie na pasku od plecaka Peak Design .. znaczy Capture to mam pytanie, po jakim czasie "naumiałeś się" wsadzać aparat do uchwytu bez patrzenia/po ciemku ?.

    ...

    jp
    To rozwiązanie przypasowało mi, ogarnąłem go bardzo szybko. Używam paska Peak Desing Slide Lite (32 mm), ale często przepinam na pasek nadgarstkowy Cuff.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  6. #2756

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem R-ki, ale mam problem gdyż nie mogę znaleźć w menu funkcji "timer interwałowy". Funkcje tę dotychczas używałem do robienia zdjęć szlaków gwiazd. Czy może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

  7. #2757
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez piotrkad Zobacz posta
    Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem R-ki, ale mam problem gdyż nie mogę znaleźć w menu funkcji "timer interwałowy". Funkcje tę dotychczas używałem do robienia zdjęć szlaków gwiazd. Czy może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
    Raczej R nie ma wbudowanego.
    Aplikacja albo stosowny wężyk.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #2758
    Coś już napisał Awatar Kredek23
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Andrychów
    Wiek
    63
    Posty
    67

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Instrukcja obsługi EOS R str. 224 Nagrywanie filmów proklatkowych. Tam jest możliwość ustawienia ilości zdjęć, odstępu czasowego ich wykonania i ekspozycji, tylko w formacie 16:9.

  9. #2759
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kredek23 Zobacz posta
    Instrukcja obsługi EOS R str. 224 Nagrywanie filmów proklatkowych. Tam jest możliwość ustawienia ilości zdjęć, odstępu czasowego ich wykonania i ekspozycji, tylko w formacie 16:9.
    Tak, ale w efekcie powstaje timelapse w formie gotowego filmu 4K a tu chodzi o sekwencję pojedynczych fotek raczej.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #2760
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    A ja nic nie rozumiem, weźcie mnie oświećcie. Jak można mieć system, gdzie nawet w lodówce u Krystyny Pawłowicz mówią, że jest lepszy - mówię o Sony.
    No widzisz. Opinia i to często osób, które są stronnicze jest ważniejsza od faktów. Ucieknę od walki Canon - Sony, celowo by pokazać siłę stereotypów. Otóż coraz więcej kupuje Nikony Z i są .. zachwyceni. Wszystkim. Kupują Z jako drugie body, albo i wracają od Sony do Nikona. DR jak w Sony albo i lepszy, wysokie ISO lepsze, wizjer elektroniczny wiele lepszy w Nikonie (przeskoczyli Sony juz w pierwszym modelu bezlustra), od wersji 2.01 AF świetny, Nikkory F z przejściówką śmigają czasami lepiej niz na lustrzance, ba, używają ludzie przejściówek z Sony E na Nikon F i te szkła na Nikonie Z pracują i to dobrze (poza Samyangami, jak sie okazuje).
    Cichy własnie zamienił Sony na Nikona Z. Bo do Z podepnie wszystko, także szkła Sony, a do Sony nie podepnie szkieł Nikkor Z.
    Aha - Sony ma przewagę w sprawności działania eyefocus. Tyle zostało im z przewag. Na razie.
    Czy ktoś tu w ogóle myślał o Nikonie? Pewnie nikt. Nikona zhejtowano, bije się tylko Canon z Sony. Marketingowo Nikon leży. A sprzęt ma (zawsze miał) fajny. Canon nie ma takiej lustrzanki FF jak D850 ani cropowej jak D500. Parametry matrycy (DR), szybkostrzelność, AF, szerokie rozłożenie pól AF itd itd - Canon tego nie oferuje.
    Więc ja namieszam, nie myślcie o (bezlustrze) Sony, pomyślcie o Nikonie. Szkła od Canona z bagnetem EF działają, jest stabilizacja matrycy, duże DR, szkła natywne - najpierw takie dla ludzi - 1.8 i 4.0, w planach szkła 1.2
    Niech Nikon się tylko jakoś marketingowo ogarnie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-12-2019 o 22:34

Strona 276 z 410 PierwszyPierwszy ... 176226266274275276277278286326376 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •