Strona 222 z 410 PierwszyPierwszy ... 122172212220221222223224232272322 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 211 do 2 220 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2211
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Ile zapłacisz cła?
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...s_digital.html

    Pod "Add to Cart" jest "Calculate Shipping". Od razu dopiszę że pod "DHL Express Freight" też jest "Duties & Tax" tylko się ukryło a wynosi $531.50.

  2. #2212
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Na co komu polskie menu, chyba tylko po to żeby zastanawiać się co oznaczają te skróty.

  3. #2213
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    36

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Pod "Add to Cart" jest "Calculate Shipping". Od razu dopiszę że pod "DHL Express Freight" też jest "Duties & Tax" tylko się ukryło a wynosi $531.50.
    Mozna z niej zrezygnowac klikajac " I'll Handle Myself"

  4. #2214
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    dzięki, ale mnie do tej pory C nigdy nie zawiódł
    Przez kilkanaście lat używałem C, i też nigdy nie miałem kłopotu.
    Myślę ze z R też nie będzie kłopotu.

    Ale radocha/zadowolenie z używania to (trochę) więcej niż sprawny sprzęt.
    Tego Ci życzę.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #2215
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    dziękuje
    będzie dopiero w lipcu wiec na razie potowarzyszy mi F, jadę na seniority i guacamole z tequila
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #2216
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Kurde no, przesiadłem się z lustrzanek Canona na system RF i... mam tylko 24-105 RF... czekam na nowe obiektywy, ale to trwa, teraz mi bardzo brakuje szerokiego i zooma. Za szybko pozbyłem się obiektywów EF, myślałem, że to szybciej pójdzie.
    EOS R | RF 24-105

  7. #2217

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Również przesiadłem się na Eosa R kilka dni i temu i muszę przyznać, że jestem pod olbrzymim wrażeniem. Do tej pory posiadałem 60D, 5D MK1, przez moję ręce przeszedł również 6D MK2 i 5DSR...i szczerze? Nie wróciłbym już raczej do serii 5.

    W skrócie jak dla mnie na plus:
    - rewelacyjny AF, który pokrywa w zasadzie cały obszar wizjera
    - świetne ISO
    - świetna matryca z której można wyciągnąć dużo więcej niż wynosi margines błędu przy zwykłym fotografowaniu na codzień
    - świetna wykonanie, spasowanie elementów jak i wielkość korpusu (miałem okazję przed zakupem pobawić się sony, niestety jednak pod tym względem zrobił na mnie bardzo negatywne wrażenie, materiałowo nie tak dobry jak canon, a wielkosciowo stanowczo za mały żeby móc z niego wygodnie korzystać, a przede wszystkim pewnie trzymać)
    - świetny, głęboki grip
    - programowalne pokrętło na obiektywie
    - genialny wizjer, daleko przed sonym
    - kompatybilność wsteczna z obiektywami EF i EFs (ceny nowych RFek potrafią przyprawić o zawrót głowy)
    - prosty i intuicyjny interfejs
    - dotykowy panel lcd, jego rozdzielczość, responsywność jak i możliwości obrotu
    - kurtyna chroniąca matrycę

    Na minus:
    - praca na baterii
    - na siłę można przyczepić się do jednego slotu na kartę, ale to zależy w zasadzie od rodzaju fotografii który uprawiamy, mnie osobiście aż tak to nie boli

    Po za tym świetny sprzęt w pakiecie z "kitowym" rf 24-105 genialne combo, tym bardziej że obiektyw jest piekielnie ostry w całym zakresie. Jestem zadowolony z zakupu
    Ostatnio edytowane przez miwt ; 10-06-2019 o 22:38
    Szlakiem fotografii / Blog: Facebook / Instagram
    Canon EOS 5D MK1 Classic / Canon EOS 5 Analog / Canon EOS R / Canon RF 24-105 F4 IS USM

  8. #2218
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Jeśli ktoś często używa ekranu LCD do kadrowania to EOS R ma jedną sporą przewagę np. nad aparatami Sony - dużo większy ekran LCD. Piszę dużo większy bo mimo, że Rka ma 3,15 cala a Sony 3 cale to w sony odpada ten dolny czarny pasek z ustawieniami a w canonie da się ustawienia całkiem wyłączyć (po naciśnięciu spustu się pojawiają ale są na ekranie bez tła, nie blokują obrazu) więc różnica robi się całkiem spora.
    EOS R | RF 24-105

  9. #2219

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Panowie mam mały problem, po aktualizacje firmware do wersji 1.2.0 zniknął mi bip potwierdzający wyostrzenie w wizjerze (pomimo włączonego sygnału bip w ustawieniach), czy to normalne? Aktualnie jest tylko kwadrat zmieniający kolor na niebieski w momencie wyostrzenia. Przyznam, że potwierdzenie sygnałowe było zdecydowanie lepszą opcją jak dla mnie w tym przypadku. Czy ktoś z was również ma taką sytuację czy coś jeszcze przeoczyłem w ustawieniach?

    Pozdrawiam!
    Szlakiem fotografii / Blog: Facebook / Instagram
    Canon EOS 5D MK1 Classic / Canon EOS 5 Analog / Canon EOS R / Canon RF 24-105 F4 IS USM

  10. #2220
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Sygnał "bip" nie działa kiedy dla "Działanie AF" (zakładka "AF" w menu aparatu) jest ustawione "SERVO AF", musisz przełączyć się na "ONE SHOT AF".
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 14-06-2019 o 15:12

Strona 222 z 410 PierwszyPierwszy ... 122172212220221222223224232272322 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •