Strona 21 z 410 PierwszyPierwszy ... 1119202122233171121 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #201

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez KrZyChUM Zobacz posta
    Dla mnie jeszcze nie☺. R-ce nadal brakuje tego czego nie ma DSLR. A 4/600 brakuje wbudowanego TC×1.4. Dla mnie redukcja wagi pomiedzy mk2 i mk3 nie jest istotna. Duza zmiana byla pomiedzy mk1 a mk2, tzn. masa, AF, IS, poprawa optyczna samej szescsety + wspolpraca z TC.
    Brak tc to wtopa. To byłby przełom w stałkach. Ty patrzysz z innego poziomu na puszkę. Ja jestem zaskoczony funkcjonalnością lv w zasiadkach. Ciekawe kiedy tak będzie w dslr? Czekam na testy afc w eRce bo to pokaże jak jest i jak może być no. 7d3 lub 90d.

  2. #202
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Porównanie do 6DII
    https://www.the-digital-picture.com/...ameraComp=1140

    Bateria
    370 shots (at 23°C) vs. shots 1200 (at 23°C, AE 50%, FE 50%)

  3. #203
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    no i wlasnie o to chodzi...

    R jest po to, zeby podjarani onanisci mogli sobie kupic ML z ergonomia Canona.

    i zeby mniej podjarani onanisci przekonali sie, ze 6D mkII wcale nie jest takie zle. a tanie!


    nawiasem mowiac, 6D mkII jest bardzo fajnym aparatem. funkcjonalnie. nie folderowo
    www albo tez flickr

  4. #204
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no i wlasnie o to chodzi...

    R jest po to, zeby podjarani onanisci mogli sobie kupic ML z ergonomia Canona.

    i zeby mniej podjarani onanisci przekonali sie, ze 6D mkII wcale nie jest takie zle. a tanie!


    nawiasem mowiac, 6D mkII jest bardzo fajnym aparatem. funkcjonalnie. nie folderowo
    Masz jakiś problem z onanizmem??? Ja rozumiem, że z kobietami czasem nie wychodzi, ale żeby aż tak????
    Myślę, że jest sporo osób czekających na realne testy AF. To może być killer. Jeszcze tylko nie wiadomo, czy dla luster, czy dla bezluster.

  5. #205

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Myślę, że jest sporo osób czekających na realne testy AF. To może być killer. Jeszcze tylko nie wiadomo, czy dla luster, czy dla bezluster.
    O no właśnie o to mi chodzi. Okaże się, czy do dynamicznej, amatorskiej, fotografii jest sens jeszcze wchodzić w dslr.

  6. #206
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Gdzie było potwierdzenie że to ta sama matryca? Wszędzie o tym czytam ale nigdzie nie mogę znaleźć takiego info.
    Okazuje się, że jednak to nie jest ta sama matryca:

    "Mr. Kiyota : The number of pixels itself is the same as EOS 5D Mark IV, but the sensor itself is newly developed. The content has changed a lot, such as adoption of a new dual pixel CMOS AF and arrangement of microlenses according to EOS R system."

    źródło: https://www.canonrumors.com/intervie...nd-its-future/
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  7. #207

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no i wlasnie o to chodzi...

    R jest po to, zeby podjarani onanisci mogli sobie kupic ML z ergonomia Canona
    Akurat R-ka raczej nie ma typowej Canonowi ergonomii? Z drugiej strony fajnie ze szukają wśród innych rozwiązań.

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Brak tc to wtopa. To byłby przełom w stałkach. Ty patrzysz z innego poziomu na puszkę. Ja jestem zaskoczony funkcjonalnością lv w zasiadkach. Ciekawe kiedy tak będzie w dslr? Czekam na testy afc w eRce bo to pokaże jak jest i jak może być no. 7d3 lub 90d.
    W jedynce mk2 LV dziala sprawnie. Wg mnie bardzo duża roznica dla niej na korzyść w stosunku do mk1. Czasem używam ale nie do akcji. Choć przeciez wtedy jest największy fps: 16fps vs 14fps. Szybciej mi sie steruje majac przy oku niz patrzac na tylny ekran. Plus wplyw na baterię. Teraz w dzien (powiedzmy 8-10h) moge zrobic 2500+ zdjec bez zmiany baterii. Kiedys mialem Sony A99 i 4 a pozniej 6 akumulatorów zeby zrobic tyle samo zdjec. 3 można miec naraz włożone (2 w gripie + 1 w body). To oznaczaloby ze do ML musialby dojść grip... rozmiar istotnie rośnie. Choc mi to akurat nie przeszkadza. Stado :-) baterii juz tak. Doświadczyłem tego na wyjazdach majac ze sobą A6300. Druga sprawa to jeden slot na karty pamieci. Wydaje sie ze ile tych zmian mize byc? ... ze to takie gadanie...☺ A w trakcie kilku h wychodzi ich kilka. I najczęściej w trakcie "akcji dnia". Tak wlasnie mialem jak lwica kilkanaście metrów ode mnie nagle zaatakowała gnu. A ja mam korpus przy oku i info ze właśnie miejsce na karcie sie skonczylo i 2 aku w gripie takze umiera...

  8. #208
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Okazuje się, że jednak to nie jest ta sama matryca:

    "Mr. Kiyota : The number of pixels itself is the same as EOS 5D Mark IV, but the sensor itself is newly developed. The content has changed a lot, such as adoption of a new dual pixel CMOS AF and arrangement of microlenses according to EOS R system."

    źródło: https://www.canonrumors.com/intervie...nd-its-future/
    Recenzenci zaproszeni przez Canona na Hawaje obstają przy tym, że jest to ta sama matryca co w 5dmk4 ale z:
    - przeprojektowanymi mikrosoczewkami ze względu na inny flange focal distance
    - podłączona do nowszej generacji procesora obrazu.

    Więc wszystko na obecną chwilę wskazuje na to, że jest to znacznie lepszą matryca niż ta w 6dmk2.

  9. #209

  10. #210
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Zastanawiam się jaki wpływ na tę recenzję ma sam aparat a jaki klimat i urok Hawajów ;-) Canon zainwestował w marketing :-P

Strona 21 z 410 PierwszyPierwszy ... 1119202122233171121 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •