Strona 184 z 410 PierwszyPierwszy ... 84134174182183184185186194234284 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 831 do 1 840 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1831
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Tego wątka już nic nie uratuje ..
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #1832
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tego wątka już nic nie uratuje ..
    No to skoro offtopujemy - wie ktoś gdzie w Krakowie mapują hot piksele w Fuji? Bo wygląda na to że parę sztuk mam ;-)
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #1833
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Dzięki Merde! A ten wątek, jak każdy którego się tkną "ambasadorzy S", schodzi na...

  4. #1834
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Dzięki Merde! A ten wątek, jak każdy którego się tkną "ambasadorzy S", schodzi na...
    Problem w tym, że ambasadorowie sony w różowych majteczkach rozgościli się na forum, a nie w pojedyńczym wątku...

  5. #1835
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    O, widzę że macie coś (oprócz miłości do Sony) wspólnego z Janem Pawlakiem.
    On też takie pseudohadeery uprawia.
    U mnie taki sposób obróbki powoduje krwawienie oczu i odruch wymiotny

    PS: nie mam już Canona, a Fuji ma równie duży DR co Sony.
    Ejże! Stanę w obronie zdjęcia spod Łomnicy, bo uważam, że próby porównania go do tygrysiego, są dużym nadużyciem

  6. #1836
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 494

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ejże! Stanę w obronie zdjęcia spod Łomnicy, bo uważam, że próby porównania go do tygrysiego, są dużym nadużyciem
    Tygrys to to może nie jest ale w tym zdjęciu osiągi matrycy z m50 to najmniejszy problem.

  7. #1837
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    ..ja bym proponował poużywać trochę nowych zabawek Canona i dopiero wydawać wyroki na temat systemu.
    jeśli chodzi o mnie to od 2 lat częsciej używam (kilku!) Canonów niż Nikona. Serio. Niezbyt wypasione modele, bo najlepszy z nich to 77D (80D, 760D).

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Canon ...trochę przespał i nie ma technologii, jest daleko za sonym które postawiło na tą technologię od razu.
    Co takiego nowatorskieo jest w bezlusterkowcach, ze Canon tego nie miał w lustrzankach z LV? Jedynie wizjer elektroniczny. A ten miał w serii M. Reszta to soft do lepszej obsługi trybu LV.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  8. #1838
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Jacek_Z wizjer robi różnicę, mniejsza waga, odchylany ekran, mniejsze obiektywy (nie w przypadku canona) co daje możliwość większej kreatywności. Szybkość robienia zdjęć z obrazem na lcd.

  9. #1839
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Przede wszystkim to, że dobry EFV (minimum 3,69 mln punktów) pozwala na pełną kontrolę ekspozycji i jej korekty przed i w trakcie fotografowania bez konieczności kontrolowania po zrobieniu foty na LCD w DSLR. Praktycznie podczas zdjęć wystarczy wyłącznie EVF (dobry)
    Ostatnio edytowane przez candar ; 08-03-2019 o 10:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #1840
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Jacek_Z wizjer robi różnicę, mniejsza waga, odchylany ekran, mniejsze obiektywy (nie w przypadku canona) co daje możliwość większej kreatywności. Szybkość robienia zdjęć z obrazem na lcd.
    Wizjer robi różnicę, to prawda. Mniejsza waga zwykle okupiona jest gorszą ergonomią. Odchylany ekran jest też w lustrach. Zmniejszenie wymiarów obiektywów - nie wiem w jaki sposób zwiększa twoją kreatywność, ale zwykle wiąże się z ich słabszą jakością optyczną.LV masz również w lustrzankach - też nie wiem w jaki sposób miałoby zwiększać szybkość robienia zdjęć? Bezlusterkowce Sony swoje zalety mają, ale czy Ty ich zbytnio nie idealizujesz.

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Canon sam przyznaje, że wstrzymywał się z wejściem w bezlustra bo nie był przekonany o powodzeniu tego projektu, dlatego trochę przespał i nie ma technologii, jest daleko za sonym które postawiło na tą technologię od razu...
    Photointo gdzie znalazłeś coś takiego

    Od wczoraj nikt tego nie zdementował.

Strona 184 z 410 PierwszyPierwszy ... 84134174182183184185186194234284 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •