Strona 133 z 410 PierwszyPierwszy ... 3383123131132133134135143183233 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 321 do 1 330 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1321
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja bym zanadto nie ekstrapolowal tak malej probki. i w kontekscie migracji to IMHO duzo wiekszym problemem dla Sony bedzie Canon. bo w tych torbach z A7-kami duzo czesciej spotkasz czerwone paski, niz wypasione Nikkory
    Dokładnie. L-ki jakoś działały na Sony, Nikkory za to strasznie tam kulały. Więc ci co byli z Nikona to sie wyprzedali i zaopatrzyli w natywne szkła. Część z nich wróci, ale powrót do Canona będzie większy, bo część ludzie zachowało szkła na Canony.
    Wcześniej coś pisałem o moim zapoznaniu się z Canon R, nikt nie podjął tematu. Tym się całkiem fajnie fotografuje. Nie wiem czego w końcu się oczekuje od aparatu? Ma fajny AF, czuły. Matryce nie gorszą niż lustrzanki Canona. Filmowanie tez nie gorsze. Szkła EF działają bdb. Ile się można czepiać drugiego slotu? Ergonomia to kwestia przyzwyczajeń. Fajne narzędzie, brać i fotografować. Jedyne narzekanie jakie jestem w stanie zrozumiec to cena, wyższa niż lustrzanki o podobnych parametrach. Ale to cena za nowość i jest się w bardziej perspektywicznym systemie R.

  2. #1322
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Gdyby canon z R-ką się postarał to byłby eksodus.
    Gdyby dał cenę 6 tysięcy to byłby eksodus.

  3. #1323
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Po tyle będą na allegro jak za rok, góra dwa Canon wypuści mark II z dwoma slotami, IBIS i mniejszym cropem w 4k

  4. #1324
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Gdyby canon z R-ką się postarał to byłby eksodus, do którego w pierwszej kolejności bym się sam załapał.
    jakby sie Canon postaral z R, to R mkII musialby wyjsc za 5 lat, zeby ktos go kupil. a tak w tym samym odstepie czasu wyklepia z 5 modeli, w miedyczasie walac takimi szklami po oczach, ze te R-ki nie bedzie kupowalo sie dla kompatybilnosci z EF, tylko z RF.



    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wcześniej coś pisałem o moim zapoznaniu się z Canon R, nikt nie podjął tematu. Tym się całkiem fajnie fotografuje. Nie wiem czego w końcu się oczekuje od aparatu? Ma fajny AF, czuły. Matryce nie gorszą niż lustrzanki Canona.
    dokladnie jak bylo z 6D mkII...

    Twoj wniosek mnie zupelnie nie dziwi...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 10-12-2018 o 12:56
    www albo tez flickr

  5. #1325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ale Wy tak z tymi eksodusami to na serio? Na prawdę był jakiś eksodus z C,N do Sony? Bo to że pojawiali się jacyś ambasadorowie marki, którzy się przenieśli to chyba cieżko nazwać eksodusem. Sony we wszystkich wywiadach podkreśla, że nie zależy im na "migracyjnym" biznesie - szukają nowego klienta na rynku.
    Tak więc wydaje mi się, że skoro mało kto uciekł to pewnie i nie bardzo będzie komu wracać. To chyba trochę takie forumowe chciejstwo.

    Ale może się nie znam.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  6. #1326
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Nabyłem R-kę i spróbowałem z EF 50L. 100% trafień (AF-S) nawet przy słabym świetle. To lepiej niż było z 5D4. R + EF 50L jest gorzej wyważona niż 5D4. Ergonomia dla mnie gorsza niż w 5D4: ten nowy "gładzic" nie przekonuje mnie do końca. Podpiął bym pod niego korekcje ekspozycji, ale się nie da. Z puszka "dali" mi najprostsza przelotkę do EF, bez pierścienia regulacji, który Canon dorzucił w natywnych szkłach.
    Przycisk AF-ON jest dla mnie za bardzo na prawo i muszę wykrzywiać dłoń by go używać. Brak joysticka jest (dla mnie ) do przeżycia, tak jak jedna karta pamięci. Matryce znam z 5D4: można robić zdjęcia. AF Servo pozostaje do przetestowania. Brak stabilizacji, to jednak minus, zwłaszcza jak się popatrzy na konkurencje. To chyba tyle narzekania. Wizjer i dotykowo-gibany ekran są bardzo dobre. Gibany ekranik, to jeden z punktów, które nakłoniły mnie do porzucenia 5D4. AF-S działa bardzo dobrze. Górnego ekranika mogłoby nie być, ale OK skoro już jest. Kolorki canonowe, takie jak lubię .
    Po latach wróciłem tez do Nikosia i pstrykam Z7. Porównując do R-ki, to Z ma lepsza ergonomie (układ przycisków). Matryca na niskim ISO jest doskonalą: dynamika i ilość szczegółów. Kolorki nieco inne (wole canonowe), ale do zaadaptowania . Uprościli menu (banki pamięci poleciały w kosmos). Jest stabilizacja, a wideo zrobiło się używalne.
    Za jakiś czas wejdę pewnie w natywne szkiełka, wiec powinno być jeszcze lepiej.
    Nie jestem fanem pleśniaków, ale spróbuje podpiąć do Z szklą Leitza. 50-ka powinna działać bez problemów, ciekawi mnie co będzie z 28mm.
    Podsumowując: obiema puszkami można robić zdjęcia. I to z przyjemnością
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  7. #1327
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Ale Wy tak z tymi eksodusami to na serio? Na prawdę był jakiś eksodus z C,N do Sony? Bo to że pojawiali się jacyś ambasadorowie marki, którzy się przenieśli to chyba cieżko nazwać eksodusem. Sony we wszystkich wywiadach podkreśla, że nie zależy im na "migracyjnym" biznesie - szukają nowego klienta na rynku.
    Tak więc wydaje mi się, że skoro mało kto uciekł to pewnie i nie bardzo będzie komu wracać. To chyba trochę takie forumowe chciejstwo.

    Ale może się nie znam.

    p,paw
    Chyba inny cel ma Sony a inny Canon.

    Sony to wielka firma elektroniczna ale w świecie foto dopiero musi zaistnieć, nabrać autorytetu, skompletować wyznawców marki
    Jeśli po 2-3 latach okaże się że na globalnym rynku foto ma np. stabilne 25 - 35 % udziałów w sprzedaży to będzie sukces.
    Ma szanse, aparaty przestają być tym czym były do tej pory, stają się czystą elektroniką

    Canon jest liderem na dotychczasowym rynku foto ale rozwój (i konkurencja S, N, ...) powoduje że musi kanibalizować swoje produkty "poprzedniej epoki", zaprzestać ich rozwoju, zmienić linie produkcyjne, przestawić dostawców, serwis, zmienić R&D, tworzyć nowe technologie pod ML itd.

    Musi to zrobić tak aby jak najmniej stracić kasy/zysku i jak najmniej stracić rynek.
    To byłaby katastrofa gdyby "od dzisiaj" nikt nie kupił żadnej lustrzanki lub obiektywu do lustrzanki.
    A w dodatku podgryza go rozwój funkcji foto w smartfonach

    To rzeczywiście sugerowałoby że Canon ma "w szufladzie" lepsze rozwiązania ale z kalkulacji zysków i strat "wyszedł na dzień dzisiejszy" EOS R
    I sugerowałoby że nawet gdyby mógł to nie wypuści (przez jakiś czas) najlepszego ML (FF czy APS-C). Mieć lepszy produkt od N czy S to emocje ale liczy się kasa ze sprzedaży z całego rynku foto.
    Szefem jest zysk/księgowy.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-12-2018 o 15:09
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #1328
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Nabyłem R-kę i spróbowałem z EF 50L. 100% trafień (AF-S) nawet przy słabym świetle. To lepiej niż było z 5D4. R + EF 50L jest gorzej wyważona niż 5D4. Ergonomia dla mnie gorsza niż w 5D4: ten nowy "gładzic" nie przekonuje mnie do końca. Podpiął bym pod niego korekcje ekspozycji, ale się nie da. Z puszka "dali" mi najprostsza przelotkę do EF, bez pierścienia regulacji, który Canon dorzucił w natywnych szkłach.
    Przycisk AF-ON jest dla mnie za bardzo na prawo i muszę wykrzywiać dłoń by go używać. Brak joysticka jest (dla mnie ) do przeżycia, tak jak jedna karta pamięci. Matryce znam z 5D4: można robić zdjęcia. AF Servo pozostaje do przetestowania. Brak stabilizacji, to jednak minus, zwłaszcza jak się popatrzy na konkurencje. To chyba tyle narzekania. Wizjer i dotykowo-gibany ekran są bardzo dobre. Gibany ekranik, to jeden z punktów, które nakłoniły mnie do porzucenia 5D4. AF-S działa bardzo dobrze. Górnego ekranika mogłoby nie być, ale OK skoro już jest. Kolorki canonowe, takie jak lubię .
    Po latach wróciłem tez do Nikosia i pstrykam Z7. Porównując do R-ki, to Z ma lepsza ergonomie (układ przycisków). Matryca na niskim ISO jest doskonalą: dynamika i ilość szczegółów. Kolorki nieco inne (wole canonowe), ale do zaadaptowania . Uprościli menu (banki pamięci poleciały w kosmos). Jest stabilizacja, a wideo zrobiło się używalne.
    Za jakiś czas wejdę pewnie w natywne szkiełka, wiec powinno być jeszcze lepiej.
    Nie jestem fanem pleśniaków, ale spróbuje podpiąć do Z szklą Leitza. 50-ka powinna działać bez problemów, ciekawi mnie co będzie z 28mm.
    Podsumowując: obiema puszkami można robić zdjęcia. I to z przyjemnością
    Dzięki za opinię. Podziwiam za dwa systemy W jaki sposób można robić korektę ekspozycji w R?
    Miłego dnia
    moja www

  9. #1329
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Co do rozwoju canona to nie przesadzajmy z tym zastojem, brakiem innowacji itd. R nie jest tzw. puszką PRO. Dajmy im trochę czasu.
    Canon to ogromna korporacja z wielkim kapitałem, za którym stoją inwestorzy, udziałowcy, akcjonariusze itd. Jeśli będzie spadać sprzedaż z powodu produktów niedopasowanych do oczekiwań kupujących to przecież nie odpuszczą, bo tej machiny nie da się już zatrzymać, tylko dadzą produkt, który to dalej pociągnie.

    Kiedyś na forum padł zarzut, że sony ma drogie szkła dlatego sporo osób z tymi korpusami korzysta ze szklarni EF. W odpowiedzi ktoś porównał ceny topowych szkieł L i G. Ceny bardzo podobne więc zarzut na pierwszy rzut oka odrzucony. Problem jest jednak w tym, że mało kto od razu kupuje takie drogie zabawki. Najczęściej zaczynamy od cropa z kitem, potem jakieś dodatkowe zoomy UWA lub tele albo jakaś stałka. Potem lampa, może lepszy crop, potem FF, wymiana szkieł na lepsze itd. Znamy to, bo większość z Nas to przechodziła albo jest w trakcie tej drogi Canon, czy Nikon jednak taką drogę zapewnia. Można zacząć tanio...i złapać haczyk Zanim się obejrzymy mamy całą torbę tych gratów + pewne przyzwyczajenia ergonomiczne i przejście na inny system już nie jest takie łatwe. Dlatego te zmiany na Sony są najczęściej w segmencie PRO, wśród fotografów z funduszami, potrzebujących konkretnych bajerów. Jak tu ktoś jednak zauważył czasami są to jednak przejścia "jedną nogą". Kupuję korpus a7III a korzystam ze szkieł EF. Powrót może być szybszy niż się niektórym wydaje. Stawianie krzyżyka na Canonie w tym momencie wydaje mi się zupełnie nieuzasadnione.

    Żeby nie było - nie mam nic przeciwko Sony, czy Nikonowi. Bardzo im kibicuję i mógłbym zmienić system.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #1330
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ciekaw jestem czy na najbliższych mistrzostwach zobaczymy bezlustra zamiast 1dx i 5d No i czy w końcu Sony z A9 zawita, bo chyba jako jedyna puszka oferuje pro rozwiązania.

Strona 133 z 410 PierwszyPierwszy ... 3383123131132133134135143183233 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •