Strona 118 z 410 PierwszyPierwszy ... 1868108116117118119120128168218 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 171 do 1 180 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1171
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 420

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    5DIV jest "z założenia" sprzętem wyższej klasy i porwnanie R do 5DIV jest uzasadnione a odwrotnie to tak sobie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #1172
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Fotograficznie też nie bardzo widzę czego mogłoby mi w 5D mkIV brakować, a co oferowałby R.
    sprawny, dokładny i szybki AF w warunkach (braku światła) gdzie lustrzanka nie jest w stanie wyostrzyć
    AF działający na praktycznie całym obszarze kadru
    AF ze śledzeniem (również oka) na całym obszarze kadru
    AF działający z obiektywami do F11 (np 100-400/4-5,6) z telekonwerterem x2
    że już nie wspomnę, że do R podepniesz wszystkie szkła EF i EF-S, a do 5d mk IV szkieł R nie podepniesz.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 01-12-2018 o 23:23

  3. #1173
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Mi chodzi przede wszystkim o definitywne porównanie obrazka. Także przy intensywniejszej obróbce:
    Na niemieckim forum w dziale EOS R temat specyficznego bandingu jest na topie.
    Ile jeszcze koloru zostanie w prześwietlonych światłach. Mam wrażenie, że R lepiej znosi przyciemnianie niż 5DIV.
    Jak oglądam szumy na wysokim ISO to jakby 5DIV mniej szumi.
    Każdy ma prawo do własnych poszukiwań ale jednak nie mogę się oprzeć pytaniu - co Ty uprawiasz za rodzaj fotografii że tak ważne są te kwestie?
    Ja jak oglądam przykładowe zdjęcia to dla mnie te różnice są zupełnie pomijalne ale nie wiem może jestem jakimś dyletantem, że nie widzę pożytku z wynajdywania takich różnic w mojej praktyce foto...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #1174
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 420

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Każdy ma prawo do własnych poszukiwań ale jednak nie mogę się oprzeć pytaniu - co Ty uprawiasz za rodzaj fotografii że tak ważne są te kwestie?
    Zależy mi tylko na bezproblemowej obróbce zwyczajnych fotek. Wychodzę z założenia że im bardziej nieporadny fotograf tym lepszy musi być sprzęt.
    Trafia mi się sporo zdjęć o dosyć dużej dynamice - najczęściej w miastach na południu EU. Chciałbym mieć kolorowe światła i cienie. Obecnie wszystko naświetlam przynajmniej na -2/3EV żeby trochę koloru światła się zarejestrowało. Cienie trzeba rozjaśnić co zawsze dodaje szumu i nie zawsze odzyskuje się kolor.
    Nigdy nie odszumiam inaczej niż defaultowo w LR. Na wysokich ISO też. Nie umiem tego robić i się zniechęciłem.
    Po wstępnych próbach matryca w 5DIV wydała mi się idealna do moich potrzeb. Jeśli R wykaże się tym samym to wszystko OK .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #1175
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    No właśnie @marfot. Jak widzę Twoje zdjęcia z linka ze stopki to też się zastanawiam po co Ci matryca do takiej ekstremalnej obróbki. Wygląda na to, że fotografujesz głównie krajobrazy w dobrych warunkach oświetleniowych. Nie piszę tego złośliwie, ale trochę mi to nie pasuje
    Miłego dnia
    moja www

  6. #1176
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Po wstępnych próbach matryca w 5DIV wydała mi się idealna do moich potrzeb. Jeśli R wykaże się tym samym to wszystko OK .
    Nie robiłem jakiś ekstremalnych porównań 5d IV z R, ale te matryce są praktycznie identyczne. Nie zauważyłem ani różnicy w dynamice, ani w szumach w wyższych ISO. Nie testowałem jakiegoś drastycznego wyciągania cieni, ale z doświadczenia wiem, że często potrójna ekspozycja i złożenie tego w HDR w programie zapewnia lepsze rezultaty niż "ciągnięcie" na siłę cieni. Oczywiście nie zawsze ma się przy sobie statyw i nie zawsze da się zastosować HDRa :-) W przypadku Twoich zdjęć znacznym ułatwieniem będzie to,. że jeszcze przed wyzwoleniem migawki w wizjerze widzisz czy masz prawidłową ekspozycję, co prz zdjęciach z wysokim kontrastem jest kluczowe.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 02-12-2018 o 01:47

  7. #1177
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 420

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    No właśnie @marfot. Jak widzę Twoje zdjęcia z linka ze stopki to też się zastanawiam po co Ci matryca do takiej ekstremalnej obróbki. Wygląda na to, że fotografujesz głównie krajobrazy w dobrych warunkach oświetleniowych. Nie piszę tego złośliwie, ale trochę mi to nie pasuje
    No właśnie te "dobre warunki oświetleniowe" w wersji z południa EU wymagają całkiem sporego DR.
    Sporo "zwykłych" zdjęć z miasteczek wymaga naświetlenia -2/3EV, a obróbka w LR: -50 Highlights, +50 Shadows, +0,5EV i obrazek wygląda jakby obróbki nie było. Inna sprawa to, że taką obróbkę matryca 5DII znosi bez problemu.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #1178
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To trochę niesprawiedliwa ta ocena, bo w sumie piszesz, że R jest lepszym aparatem fotograficznym bo ... lepiej filmuje od 5D, a do focenia od 5-ki sa lepsze jednocyfrowce. Tylko nie wszyscy mają 2 body do róznych zastosowań, no i jednocyfrowce mają inną cenę, a do focenia w cenie 5D najlepsze chyba jednak jest 5D.
    To są zrozumiałe emocje, (prawie) wszyscy je mamy przy nowym/oczekiwanym sprzęcie
    Rozum "włącza" się dopiero po jakimś czasie.
    Trzeba przeczekać

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 02-12-2018 o 09:04
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #1179
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 266

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To są zrozumiałe emocje, (prawie) wszyscy je mamy przy nowym/oczekiwanym sprzęcie
    Rozum "włącza" się dopiero po jakimś czasie.
    Trzeba przeczekać

    jp
    Również tak uważam i z emocjami typu hurraoptymizmem poczekam do przyszłych premier R.

    BTW - Na Fotoblogii nowy test "Canon EOS R - aparat, który możesz spersonalizować"
    https://fotoblogia.pl/13165,canon-eo...eGkJTwKxsddImE
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #1180
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    bo jak się nie ma czym pochwalić na tle konkurencji to się reklamuje .... personalizację

Strona 118 z 410 PierwszyPierwszy ... 1868108116117118119120128168218 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •