Strona 106 z 410 PierwszyPierwszy ... 65696104105106107108116156206 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 051 do 1 060 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1051
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez swallow77 Zobacz posta

    PPS
    Tak, wiem, wady tego aparatu to moja słaba adaptacja i być może nieco wygórowane oczekiwania.
    fajnie że pojawiają się opinie rzeczywistych użytkowników, a nie tylko zachwyt influencerów i ambasadorów lub hejt influencerów i ambasadorów innych marek, jeśli to adaptacja to jestem ciekaw opinii po kilku tygodniach używania.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 23-11-2018 o 11:42

  2. #1052
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    nazywanie tego (cropa z matrycy) extenderem to naginanie rzeczywistości (extender to optyka która zmienia ogniskową), przy 50mpix cropowanie ma jakiś sens, normalnie wolałbym robić takie rzeczy (gdybym robił) w postproducji bo dysponując całym kadrem można sobie wybrać dokładnie co się obcina
    No to rób, czy ktoś broni?? Natomiast są ludzie którzy mają inny sposób pracy (o czym była mowa wyżej) i dla nich taki nazwijmy to crop elektroniczny może być przydatny .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #1053
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No to rób, czy ktoś broni?? Natomiast są ludzie którzy mają inny sposób pracy (o czym była mowa wyżej) i dla nich taki nazwijmy to crop elektroniczny może być przydatny .
    napisałem w kolejnym poście cytuję - "jak i co kto robi (mniej lub bardziej sensownie) to nie ma większego znaczenia" - to chyba wyjaśnia mój stosunek do nazwijmy to sposobów pracy.

  4. #1054
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez tmielcarz Zobacz posta
    Trochę nie rozumiem tej euforii. Przecież to działa tak, że w użyciu jest wtedy tylko fragment matrycy, czyli spada ilość megapikseli. To samo uzyskacie poprzez wycięcie środka zdjęcia w LR.
    To prawda. Jednak widząc w wizjerze obraz taki jak zostanie zarejestrowany przy takim cropie - dokładniej kadrujemy. Szczególnie w kwadracie potem w LR może się okazać, że jakiś element umieściliśmy za blisko krawędzi i teraz go obcinamy. Do tego co robię zazwyczaj wystarczy 10mpix więc nie przejmuję się obcięciem pix. Na reportażu 135mm wyciągam sporadycznie, 85 trochę częściej. Jeśli taka funkcja pozwoliłaby mi zredukować ten zestaw do jednego 85 to czemu nie 135 wykorzystam przy innej okazji w plenerze i portrecie.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #1055
    Bywalec Awatar Shrek
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    57
    Posty
    121

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    To prawda. Jednak widząc w wizjerze obraz taki jak zostanie zarejestrowany przy takim cropie - dokładniej kadrujemy
    Właśnie o to mi chodziło w moim przekazie, o myśleniu podczas fotografowania, o używaniu wzroku w wizjerze
    planując kadr, a to wszystko dla dzisiejszych fotografów "cyfrowych" jest językiem niezrozumiałym, dla mnie
    analogowca z krwi i kości wręcz naturalnym.

    Wiem, że gadka typu "kiedyś nie było" nie ma sensu ale warto wspomnieć, że kreatywność ginie, kiedyś wkładało
    się film 36 klatek, na wycieczkę zabrało jakiś zapas i każda klatka była dziełem, pomysłem realizowanym najpierw
    w głowie, potem znalezionym w plenerze i uwiecznionym, dzisiaj trzaska się tysiące klatek, wrzuca do wora w LR
    i chwali galerią pierdyliona pstryków zwanych fotografiami z pasją ...

    (proszę nie brać tego personalnie, każdy ma swoją wizję, ambicje, umiejętności i ... marzenia i moja powyższa wypowiedź
    nie jest skierowana do nikogo personalnie)
    Ostatnio edytowane przez Shrek ; 23-11-2018 o 23:02
    EOS R | EF-s 10-18 IS STM | RF 24-105 f/4L IS USM | EF 70-200 f/2.8L IS USM | 580EX II

  6. #1056
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 603

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Powinni dać jeszcze cropa 2X ale to pewnie nie na tej matrycy.
    Jak zrobią R5 z 50MPX to będzie .
    Hm, tak informacyjnie to w Nikonach to robienie cropa w body FF było od zawsze. I w dodatku da się robić na FF mając podpięty obiektyw cropowy. Wbrew pozorom ma to czasami sens.
    Co do cropa 2,0 to .. Nikon D2x, model cropowy (1,5x) z ... 2004 !!! roku posiada opcje robienia cropa 2,0. Miał tylko 12 Mpx.

  7. #1057
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    W Nikonie bagnet miał małą średnicę co wymuszało taką a nie inną budowę ichnich obiektywów. Dzięki wielkiej dziurze u Canona, możliwe było pomniejszenie obiektywów aps-c, niestety kosztem zahaczania lustra FF. Więc obiektyw EF był kompatybilny z z mocowaniem EF-S, ale nie odwrotnie. Gdy tylko taka możliwość się pojawiła, Canon ją dał. Ja bym sobie w eRce życzył crop 1.3 - pod obiektywy DC od Sigmy.

  8. #1058
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Hm, tak informacyjnie to w Nikonach to robienie cropa w body FF było od zawsze. I w dodatku da się robić na FF mając podpięty obiektyw cropowy. Wbrew pozorom ma to czasami sens.
    Co do cropa 2,0 to .. Nikon D2x, model cropowy (1,5x) z ... 2004 !!! roku posiada opcje robienia cropa 2,0. Miał tylko 12 Mpx.
    Wiem, bardzo mi się podobała ta funkcja. Teraz wizjer elektroniczny daje tu więcej możliwości.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #1059
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wiem, bardzo mi się podobała ta funkcja. Teraz wizjer elektroniczny daje tu więcej możliwości.
    Łaskawy canon dał tę funkcję, jestem szczęśliwy, ale zawsze jest coś za coś, więc nie dał za to np. stabilizacji.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  10. #1060
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Łaskawy canon dał tę funkcję, jestem szczęśliwy, ale zawsze jest coś za coś, więc nie dał za to np. stabilizacji.
    Nie dal, bo juz jest skuteczna stabilizacja tam, gdzie ma to kluczowe znaczenie - w telerurkach. Gdzie IS jest wyraznie skuteczniejszy niz matryca.

Strona 106 z 410 PierwszyPierwszy ... 65696104105106107108116156206 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •