Strona 96 z 410 PierwszyPierwszy ... 46869495969798106146196 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 951 do 960 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #951
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Mam Deja Vu Jakby to samo pisano 8-10 lat wcześniej po premierach bezluster w innych systemach Nieco abstrakcyjnie brzmi jedynak zakup puszki za 11.000 zł do współpracy z manualnymi szkłami za 100-400 zł
    Przecież wiesz, że są nowe, znacznie droższe manuale mają sporo swoich odbiorców. Zeiss-y, Lejki i Vojtki królują w pewnych kręgach
    Miłego dnia
    moja www

  2. #952
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Mam Deja Vu Jakby to samo pisano 8-10 lat wcześniej po premierach bezluster w innych systemach Nieco abstrakcyjnie brzmi jedynak zakup puszki za 11.000 zł do współpracy z manualnymi szkłami za 100-400 zł
    ale jakimi szklami manualnymi za 100 PLN?

    8-10 lat temu mozna bylo je sobie tak tanio kupic, prawda. ale to se ne vrati...
    www albo tez flickr

  3. #953
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Zakup R-ki po to żeby pobawić się starymi manualami, to brzmi nieco abstrakcyjnie. Zakup R-ki żeby móc podpiąć nowe szkła systemowe, to brzmi bardziej realnie:

    "Some lenses are so good that you just buy the necessary camera. The Canon RF 50mm f/1.2L is a lens you buy, then look around for the accessory to shoot it on (the Canon EOS R)."

    https://diglloyd.com/blog/2018/20181...RF50f1_2L.html


    Zdarzają się tacy, którzy kupują Zeissa Otusa. Teraz mogą kupić lepsze szkło (jaśniejsze, mniejsze i porównywalne lub lepsze optycznie) za podobne pieniądze, dostając w gratisie świetny AF.

    My oceniamy decyzje Canona z perspektywy tu i teraz, oraz z perspektywy zawartości naszych portfeli. Canon planuje, jak za naście/dziesiąt lat być dalej numerem jeden. Kolejne generacje aparatów będą pojawiały się coraz częściej i coraz szybciej będą starzały się technologicznie. Szkła zostaną. I to jest to co miałem na myśli pisząc o systemie.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 12-11-2018 o 12:53

  4. #954
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Nie mniej abstrakcyjnie niż zakup body SONY za 10k do zabawy z manualnymi szkłami. No nie
    Za 2,5k zł można kupić używane A7, lub canona M50. A za 1.5k zł jest X-T1. Ale można również szukać jw. dziury w całym... "No nie ?"
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-11-2018 o 12:30
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #955
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    No właśnie , po co szukasz dziury w całym. Przewałkuj ostatni kilka stron Twoje dyskusji ze svenem i innymi i powiedz co Ci to dało i jaki masz w tym cel.
    p.s wiedziałem, że wyskoczysz z a7

  6. #956
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Zakup R-ki po to, żeby pobawić się starymi manualami, to brzmi nieco abstrakcyjnie. Zakup R-ki żeby móc podpiąć nowe szkła systemowe, to brzmi bardziej realnie:

    "Some lenses are so good that you just buy the necessary camera. The Canon RF 50mm f/1.2L is a lens you buy, then look around for the accessory to shoot it on (the Canon EOS R)."

    https://diglloyd.com/blog/2018/20181...RF50f1_2L.html


    Zdarzają się tacy, którzy kupują Zeissa Otisa. Teraz mogą kupić lepsze szkło (jaśniejsze, mniejsze i porównywalne lub lepsze optycznie) za mniejsze pieniądze, dostając w gratisie świetny AF.
    Już pisałem, że istnieją szkła dla których zmienia się system i ta RF 50 f/1.2L może być tego najlepszym przykładem Szanuję wybór i konieczność posiadania bardzo jasnych obiektywów przez wielu fotografów, ale osobiście cenie sobie tzw mobilność oraz rozmiary zestawu. Dlatego też w FF całkowicie wystarcza mi światło f/1.8 np. przy szkle 85 mm. Przy zoomach f/2,0 i tym bardziej f/1.4 w całych zakresie idea małego i lekkiego bezlusterkowca całkowicie traci sens. A idealnym połączeniem jakości i wielkości korpusów oraz szkieł jest właśnie APS-C w którym są szkła f/1.2 małe, lekkie i doskonałe optycznie.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale jakimi szklami manualnymi za 100 PLN?

    8-10 lat temu mozna bylo je sobie tak tanio kupic, prawda. ale to se ne vrati...
    Trzeba pochodzić i poszukać Rok temu na Daminku w Gdańsku kupiłem sobie aparat Praktica Super TL ze szkłem Pentacon Auto 50 mm f/ 1.8 za równe 100 zł
    A własnie tej wersji szkła http://allphotolenses.com/lenses/ite...ml#prettyPhoto szukałem (lata produkcji 1971-1978), bo ma lepszy bokeh od szkieł później produkowanych. Albo inaczej pisząc bardzo lubię bokeh z Trioplana 100 f/2.8

    BTW - https://allegro.pl/zakonczone?price_...e-pho-1-4-1110

    http://allphotolenses.com/gallery/item/c_7344.html

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    No właśnie , po co szukasz dziury w całym. Przewałkuj ostatni kilka stron Twoje dyskusji ze svenem i innymi i powiedz co Ci to dało i jaki masz w tym cel.
    p.s wiedziałem, że wyskoczysz z a7
    A jaki jest Twój cel ???

    Bo ja od ośmiu lat używam bezlusterkowców do fotografowania z manualami i widzę zapchany rynek wtórny różnymi modelami bezluster w każdym systemie w cenie do 2,5k zł (Nikona i Pentaxa to jednak bym pominął
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-11-2018 o 13:16
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #957
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    problem jest taki, ze Canon jako lider rynkowy moze sobie na to pozwolic i robi to z premedytacja. niestety.
    Nie oceniałbym tego aż tak surowo :-) Myślę, że ograniczeniem często jest technologia (zwłaszcza w produkcji matryc), jednak całościowo znacznie wyżej oceniam perspektywy Canona niż bezpośrednich konkurentów; Nikon wypuścił świetne body ze słabym AF i 4 szkła, które niczym nie wyróżniają się z masy podobnych słoików. Przeciętne szkła w zawyżonej cenie. Sony z kolei to firma typowo technologiczna, która nastawiona jest na zysk tu i teraz i dla której z perspektywy czasu wybór bagnetu APS-C okaże się strzałem w kolano. Niewiadomą jest Panasonic, bo oni potrafią zrobić dobre body i nie szczypią się dodaniem wszystkiego co aktualnie mają na półce. Problematyczne jest tylko mocowanie Leicy; nie brzmi tanio, a wybór szkieł też będzie taki sobie.
    Ostatnio edytowane przez sv ; 12-11-2018 o 13:32

  8. #958
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ....
    a czy spadnie az na trzecie miejsce to sie okaze. mam jakos malo watpliwosci, ze pomimo aktualnej gow*... EOS-a R to Canon bedzie w perspektywie 5 lat na pierwszym miejscu. tak jak to zrobili z M-ka, gdzie pierwszy model tego systemu to byl jakis kompletny wyp*rd, ale juz czwarty model (M5) i jego wersje Light (M50, M100) okazal sie dostatecznie dojrzaly, zeby do spolki z oferta szkiel EF (bo przeciez nie EF-M) pozamiatac rynek...
    Zdziwiłbyś się ale częściowo dzięki takim szkiełkom jak kit i naleśnik Canon ma tak dobre wyniki w sprzedaży eM.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Mam Deja Vu Jakby to samo pisano 8-10 lat wcześniej po premierach bezluster w innych systemach Nieco abstrakcyjnie brzmi jedynak zakup puszki za 11.000 zł do współpracy z manualnymi szkłami za 100-400 zł
    Ale zakup tej puszki jak się ma do dyspozycji szkła Canona wcale abstrakcyjnie nie brzmi.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #959
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale zakup tej puszki jak się ma do dyspozycji szkła Canona wcale abstrakcyjnie nie brzmi.
    Tys prowda Dlatego rozważałem takową okoliczność.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #960
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale zakup tej puszki jak się ma do dyspozycji szkła Canona wcale abstrakcyjnie nie brzmi.
    Adapter działa jakoś dołująco na psychikę. Myślę, że Canon przewidział to i dlatego wypuścił dodatkowo adaptery z jakąś tam funkcjonalnością - pierścień albo szufladka. No to już jakoś rozgrzesza z używania bezsensownej przedłużki.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 96 z 410 PierwszyPierwszy ... 46869495969798106146196 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •