Strona 90 z 362 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100140190 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

Mieszany widok

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie bez powodu pisałem o katedrach. Tam był zakaz uzywania statywu. No i statyw to można targać gdy sie jedzie na zdjęcia. Ale gdy jedziesz na długą wycieczkę (tydzien-dwa) to ogranicza się wagę tego co sie musi nośić. Wolę IS niż statyw. To minimum 2-3 kg róznicy a nie 200-300 g jak różnica między lustrzanką a bezlustrem.
    Moje wyjazdy to właśnie 2-3 tygodnie, sporo z plecakiem w którym jest statyw (1,3 kg z głowica), bardzo chciałbym go nie zabierać.
    Dużo zdjęć "nocnych" w mieście
    Sporo testów możliwości stabilizacji (matryca+ obiektyw) i sporo testów różnych oprogramowań do odszumiania
    Zdjęcie ze statywu, ISO 100 jako referencja i zdjęcia z ręki przy tych samych obiektyw + przesłona.

    Producent podaje skuteczność stabilizacji -5,5 EV, przy moim ręka+matryca+obiektyw -2EV to wszystko co mogę stosować by uznać że przy porównaniu 1:1 mam "taką samą" ostrość co na zdjęciu referencyjnym.
    Najlepsze odszumianie jakie mam (program) to nie więcej niż z ISO 12800 a praktycznie 6400

    Sporo "zostaje" dla statywu nie mówiąc o zamrażaniu ruchu ludzi lub efektach specjalnych gdy chce się robić duże wydruki.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 25-11-2018 o 16:06
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 971

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Raczej nie wypowiadalbym sie na temat ostrosci szkla na podstawie obrazka pomniejszonego do 1/30 matrycy. Te obrazki to bardziej ilustracja nie dowod rzeczowy, co mysle dalo sie odgadnac

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Nie wiem, czy było, ale chyba nie:

    https://www.dpreview.com/reviews/ima...42&y=0.5223271

    Dobra, już nie rozkmniniam, biorę A73 tym bardziej, że mam dostęp do dobrej ceny
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 048

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Nie wiem, czy było, ale chyba nie:

    https://www.dpreview.com/reviews/ima...42&y=0.5223271

    Dobra, już nie rozkmniniam, biorę A73 tym bardziej, że mam dostęp do dobrej ceny
    Ja czekam z kupnem nowej puszki na taką, która po ciągnięciu o 8 ev zachowa kolory i detal.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Ja czekam z kupnem nowej puszki na taką, która po ciągnięciu o 8 ev zachowa kolory i detal.
    Wyczuwam sarkazm. Biję się w pierś, że broniłem jak lew w podobny sposób 6d2. I generalnie do dziś uważam, że to są świetne puszki i w reportażu nic lepszego (5d4) mi nie trzeba. Ale odkąd zacząłem robić plenery równolegle 6d2 i A72 widzę już tą przewagę. W różnych warunkach, często i gęsto przewalając ekspozycję (zdjęcia pod słońce, z lampą itp.) RAWY z Sony dają mi o wiele więcej pola do popisu niż analogiczne z Canona. Tam, gdzie trzeba przyciemnić niebo / rozjaśnić cienie zdjęcia z Canona są wyprane, spłaszczone, zaszumione zwał jak zwał, a te z Sony trzymają kolor i kontrast. Tutaj widzę (R vs A73) jest analogiczna przewaga Sony.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Wyczuwam sarkazm. Biję się w pierś, że broniłem jak lew w podobny sposób 6d2. I generalnie do dziś uważam, że to są świetne puszki i w reportażu nic lepszego (5d4) mi nie trzeba. Ale odkąd zacząłem robić plenery równolegle 6d2 i A72 widzę już tą przewagę. W różnych warunkach, często i gęsto przewalając ekspozycję (zdjęcia pod słońce, z lampą itp.) RAWY z Sony dają mi o wiele więcej pola do popisu niż analogiczne z Canona. Tam, gdzie trzeba przyciemnić niebo / rozjaśnić cienie zdjęcia z Canona są wyprane, spłaszczone, zaszumione zwał jak zwał, a te z Sony trzymają kolor i kontrast. Tutaj widzę (R vs A73) jest analogiczna przewaga Sony.
    Czekałem na R-kę z wypiekami na twarzy, dlatego, że bardzo chciałem wrócić do canona. Niestety to obiektywna prawda, ale na tę chwilę sony jest lepsze i zdarzające się w tym wątku niewybredne/niemerytoryczne wpisy tego nie zmienią. Canon wychodzi na swoje, ale w swoim działaniu olewa ambitnych fotografujących.
    Kupię A7III, chociaż dalej będę czekał na RII.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Czekałem na R-kę z wypiekami na twarzy, dlatego, że bardzo chciałem wrócić do canona. Niestety to obiektywna prawda, ale na tę chwilę sony jest lepsze i zdarzające się w tym wątku niewybredne/niemerytoryczne wpisy tego nie zmienią. Canon wychodzi na swoje, ale w swoim działaniu olewa ambitnych fotografujących.
    Kupię A7III, chociaż dalej będę czekał na RII.
    Pisząc już całkiem poważnie.
    Myślę że rzecz polega na tym że nawet jeśli Sony jest lepsze to ta lepszość nie dla każdego jest istotna. Zaryzykowalbym nawet twierdzenie że dla większości tak jest. Po prostu Canon to nie jest dobry sprzęt dla pewnej grupy odbiorców o specyficznych potrzebach i nie jest też dobry dla tych co potrzebują najlepszego sprzętu na świecie w testach. To nie złośliwość ale naprawdę tacy istnieją, po prostu dręczy ich że coś może być lepsze, ja nawet rozumiem że w wyjątkowych przypadkach to może powodować pewnego rodzaju zahamowanie twórcze. W ogólności jednak jest to czysty onanizm i snobizm. Myślę że to ostatnie tu na forum jest rzadkością.

    Do czego zmierzam? Iż poniekąd zawsze tak było i to nawet w sytuacji gdy mieli taką przewagę technologiczną, że konkurencja ledwie zipała. Ot po prostu taka filozofia.

    I na koniec. Takie jęki obserwuję tutaj niemal od zarania ery cyfrowej. Dlatego myślę że dalej będą szli tą drogą i jedyna rada to na nic nie czekać tylko kupować co najbardziej odpowiada, bo nic się nie zmieni.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Ja czekam z kupnem nowej puszki na taką, która po ciągnięciu o 8 ev zachowa kolory i detal.
    A, to już wkrótce Patrz "ploty" i nowe 16-bitowe matryce Sony.

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Nie wiem, czy było, ale chyba nie:

    https://www.dpreview.com/reviews/ima...42&y=0.5223271

    Dobra, już nie rozkmniniam, biorę A73 tym bardziej, że mam dostęp do dobrej ceny
    Ja Cichy nie używałem równolegle 6d i A7III. Po premierze 6d2 zaryzykowałem na A7IIIx2 i mam identyczne odczucia jak Ty te same wnioski. Jeszcze ze stałkami 1.8 taki zestaw jest lekki. A jak miałeś a7II, to III zryje ci głowę Afem. LCD jest największą "wadą" a7III

    Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez maik30d Zobacz posta
    Ja Cichy nie używałem równolegle 6d i A7III. Po premierze 6d2 zaryzykowałem na A7IIIx2 i mam identyczne odczucia jak Ty te same wnioski. Jeszcze ze stałkami 1.8 taki zestaw jest lekki. A jak miałeś a7II, to III zryje ci głowę Afem. LCD jest największą "wadą" a7III
    LCD - chodzi Ci o tę bezsensowną niesymetryczność jego umiejscowienia? AF akurat mnie grzeje, bo używam manuala. Za to podoba mi się duży wizjer.

    Wczoraj trochę macałem Z7. Zabawka względem Sony tak trochę...
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 90 z 362 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100140190 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •