Strona 85 z 410 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795135185 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 850 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #841
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ślepy (!) test przy ocenie zdjęć musi się skończyć czymś takim
    A jak ktoś w Sony nie lubi tego "unieszczęśliwiania innych swoim szczęściem" praktykowanego przez fanboyów to jak to ma się pokazać na obrazku.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #842
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 317

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    najlepszy color dlatego ludzie kupują canona, czekam jeszcze na profile "canona" do wgrania w korpus, a może już są?
    najlepsze szkła wg dxo dlatego przejściówka na EF jest taka popularna
    największy wybór szkieł patrz jw

  3. #843

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Dziś oglądałem ten filmik i... na podstawie jednego zdjęcia ogłaszać takie brednie... Pole do popisu też jest, WB różnie łapie a i godzinė można wybrać w której zrobić to ujęcie. Nagle może się okazać, że to iphone robi najlepsze kolory.
    Nie było to jedno zdjęcie a cała seria, ale mniejsza o to, cały ten color-science to są brednie. Jak się robi w RAW to nie ma to najmniejszego znaczenia.
    Dla mnie zdecydowanie ciekawsze było to, że użytkownicy Canona są jeszcze bardziej skłonni niż użytkownicy Sony do zmiany zdania tylko pod wpływem podpisu pod zdjęciem brzmiącego "Canon" i odpowiednio "Sony" - akurat tutaj stanowczo spodziewałem się czegoś innego.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  4. #844
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Nie było to jedno zdjęcie a cała seria, ale mniejsza o to, cały ten color-science to są brednie. Jak się robi w RAW to nie ma to najmniejszego znaczenia.
    niby tak, ale ... nierzadko jak ogladam zdjecia w internecie i widze fote kogos, kto bedac rasy bialej i tak wyglada jakby byl Azjata, to w ciemno zgaduje, ze pewnikiem Nikon. i jak sprawdzam EXIF to okazuje sie, ze owszem mialem racje

    z Sony kolory mi sie podobaja. ogolnie. podobaly mi sie z cyfrowych Minolt, Sony to przejelo i potem dopracowalo

    a czemu jest tak jak piszesz o, nazwijmy to, zaslepieniu uzytkownikow Canona...? pewnie nasluchali sie przez lata, ze Canon ma najlepsze kolory i tak im zostalo
    www albo tez flickr

  5. #845
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 317

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    oczywiście to brednie - wystarczy rzut oka na jakieś porównanie aparatów niekoniecznie wykoname z myślą o color science (takie są nawet lepsze) tylko ślepy nie zauważy np. żółtaczki - żeby daleko nie szukać pierwsze z brzegu z dzisiejszego dnia
    https://www.diyphotography.net/sony-...ight-shootout/
    ogólnie ocena koloru to trudna sprawa dodatkowo faceci zwykle mają słabsze rozróżnianie kolorów

  6. #846
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    ogólnie ocena koloru to trudna sprawa dodatkowo faceci zwykle mają słabsze rozróżnianie kolorów
    a to skad sie bierze? stad, ze uzywaja okreslenia czerwony tam gdzie kobity potrafia 40 innych nazw wymyslic?
    www albo tez flickr

  7. #847
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a to skad sie bierze? stad, ze uzywaja okreslenia czerwony tam gdzie kobity potrafia 40 innych nazw wymyslic?
    Dokładnie. Faceci lepiej rozróżniają różne niuanse kolorystyczne, ale są im one obojętne więc zlewają nazywanie tego.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #848
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    oczywiście to brednie - wystarczy rzut oka na jakieś porównanie aparatów niekoniecznie wykoname z myślą o color science (takie są nawet lepsze) tylko ślepy nie zauważy np. żółtaczki.....
    Wiem że to teraz śliski temat ale są chyba jakieś szczepionki na to ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #849
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Aj uparli się na zdjęcia twarzy, toż mówię, że taki ajfon nawet murzyna wybieli.

  10. #850
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Aj uparli się na zdjęcia twarzy, toż mówię, że taki ajfon nawet murzyna wybieli.
    Afro-Polaka sie mowi, w erze P.C.

    I bez obaw, Nikon i z Afro-Polaka zrobi Azjate

Strona 85 z 410 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795135185 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •