Strona 69 z 410 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179119169 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #681
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Kartofel w postaci sensora z 6DII jest nie do przełknięcia po żadnej cenie. Takie body tylko potężnie wypromuje sprzedaż obecnego R w tej cenie co jest.
    Może dla onanistów oglądających foty w powiększeniach 100%, dla większości przeciętnych fotografujących ta matryca jest od dobra do bardzo dobra. Zresztą na wysokich iso nawet chyba minimalnie lepiej wypada od 5DmkIV.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #682
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 407

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Może dla onanistów oglądających foty w powiększeniach 100%
    Przyznam, że chyba jeszcze nigdy nie wywołałem zdjęcia bez zrobienia choćby raz podglądu 100%. A tak najczęściej to niemal po każdym ruchu jakiegoś suwaczka w LR patrzę co się porobiło w podglądzie 100%.
    Niewiele z tego wynika jak sensor jest OK. Szumu w zasadzie nie usuwam jak jest ładny. Sądzę, że całkiem sporo amatorów tak robi.
    A co do onanizmu to podejrzewam, że jest to odchylenie, które uzasadnia wydawanie sporej w końcu kasy na sprzęt przez amatorów, którzy absolutnie nic z tego nie mają oprócz satysfakcji z obrazka, również w podglądzie 100%
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #683
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Kartofel w postaci sensora z 6DII jest nie do przełknięcia po żadnej cenie. Takie body tylko potężnie wypromuje sprzedaż obecnego R w tej cenie co jest.
    Jeżeli w R nie objawi się potężne jajo (w stylu starszych Nikonów) to to body ma szanse na kultowość a'la 5D mimo oczywistych braków.
    Godne podziwu, że nie wsadzą 18 MPix z 2009 roku A mogli!

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Może dla onanistów oglądających foty w powiększeniach 100%, dla większości przeciętnych fotografujących ta matryca jest od dobra do bardzo dobra. Zresztą na wysokich iso nawet chyba minimalnie lepiej wypada od 5DmkIV.
    Ale Ci "przeciętni" to wykorzystują wyłącznie jpg-i do lansu na FB i INSTA w rozmiarach 800x800 i dla nich nieśmiertelna matryca 18 Mpix była równie doskonała...

    No i przepraszam, ale jakimi założeniami określana jest ww. "większość przeciętnych fotografujących" ? Wielkością aparatu, ilością obiektywów ? Czy dorobkiem fotograficznym ?

    BTW - jako użytkownik Fuji i Sony kwalifikuję się do "przeciętnej większości", czy wyłącznie do byle jakiej mniejszości ?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-10-2018 o 17:36
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #684
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Pan R.W. udzielił zgody na upublicznianie wizerunku ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #685
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 407

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    A co do sensora w R to dyskusja o bandingu przybiera na sile na zaprzyjaźnionych forach:
    https://www.dslr-forum.de/showthread.php?t=1918465
    Zaczynam się obawiać, że coś jest zwalone. Ten "sensor z 5DIV" to jakby jednak nie ten sam
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #686
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Pan R.W. udzielił zgody na upublicznianie wizerunku ?
    No ba Bardzo miła i bardzo pomocna osoba, wyjaśnił mi wiele rzeczy w kwestiach obsługi i użytkowania (akumulatory).

    BTW - zdjęć modelki nie publikuję, bo nie znam Nawiasem mówiąc warto z modelkami spisywać umowy O czym każdy się przekona osobiście prędzej, lub jeszcze szybciej
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-10-2018 o 17:38
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #687
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Może dla onanistów oglądających foty w powiększeniach 100%, dla większości przeciętnych fotografujących ta matryca jest od dobra do bardzo dobra. Zresztą na wysokich iso nawet chyba minimalnie lepiej wypada od 5DmkIV.
    Nie no, masz w 100% rację. Przez 2 lata nie miałem bodźca, żeby rezygnować z 6d2 (x2). Puszki fajne, ergonomiczne, wysokie ISO bardzo dobre. Teraz zacząłem robić plenery trochę Sony no i jednak przy mocnym forsowaniu zdjęć na niskim ISO jest różnica na korzyść A72. Ale chyba zrobię tak, że do reportażu zostawię bardzo dobry 6d2 i uzupełnię to A73. O Canon R nawet nie myślę.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #688

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Przyznam, że chyba jeszcze nigdy nie wywołałem zdjęcia bez zrobienia choćby raz podglądu 100%. A tak najczęściej to niemal po każdym ruchu jakiegoś suwaczka w LR patrzę co się porobiło w podglądzie 100%.
    Niewiele z tego wynika jak sensor jest OK. Szumu w zasadzie nie usuwam jak jest ładny. Sądzę, że całkiem sporo amatorów tak robi.
    A co do onanizmu to podejrzewam, że jest to odchylenie, które uzasadnia wydawanie sporej w końcu kasy na sprzęt przez amatorów, którzy absolutnie nic z tego nie mają oprócz satysfakcji z obrazka, również w podglądzie 100%
    O ja mam dokładnie tak samo.
    W zasadzie tydzień temu zmieniłem moje A6500 na A7R3 i dalej przy obrabianiu każdej fotki ochuję sobie i achuję po czym po redukcji do webowego 2400px oczywiście zostaje w zasadzie to samo co poprzednio. No ale ta satysfakcja z oglądania w powiększeniu 100% zostaje
    W sumie lepiej niż miał bym się zabić na motorze ;-)

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  9. #689
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No i przepraszam, ale jakimi założeniami określana jest ww. "większość przeciętnych fotografujących" ? Wielkością aparatu, ilością obiektywów ? Czy dorobkiem fotograficznym ?

    BTW - jako użytkownik Fuji i Sony kwalifikuję się do "przeciętnej większości", czy wyłącznie do byle jakiej mniejszości ?
    Myślę że o to najlepiej spytać speców od marketingu Canona skoro mają takie dobre wyniki sprzedaży i to pomimo że wypuszczają takie g... - jakby to wynikało z nawet pobierznej analizy forumowych dyskusji.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #690
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Myślę że o to najlepiej spytać speców od marketingu Canona skoro mają takie dobre wyniki sprzedaży i to pomimo że wypuszczają takie g... - jakby to wynikało z nawet pobierznej analizy forumowych dyskusji.
    Oj tam, ot tam Po prostu aparaty zdaniem speców od marketingu Canona skrojone na miarę oczekiwań (no i mówiąc szczerze są to niezłe aparaty). A że takowe są, jakie są... to jest zbyt. Fakt niezaprzeczalny, że C jest liderem sprzedaży i to się nie zmieni za naszego żywota

    Patrząc na ewolucję 5D to zapewne w R mark IV będzie wszystko to, czego zabrakło wcześniej (czytaj rozdadzą różne funkcje po kilku modelach różnicując możliwości i cenę). Należy się tylko uzbroić w cierpliwość i wierzyć, że zajmie im to mniej niż 10 lat jak to było w przypadku 5D
    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-10-2018 o 20:33
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 69 z 410 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179119169 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •