Strona 57 z 410 PierwszyPierwszy ... 747555657585967107157 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #561
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Eos R startuje z ceną 2300 USD wobec 2000 USD dla 6DII. Uważam, że dla osobników związanych z Canonem tylko takie porównywanie ma jakąś wartość.
    Wszystko inne jest może i ciekawe ale praktyczne to nie jest. "Pominąłem" 6DII z racji sensora więc wyczekuję kolejnego modelu z lepszym sensorem.
    Jest R - sensor O.K., AF jakby lepszy od tego w LV 6DII, na pewno sprzęt bardziej ospały bo każda DSLR to rakieta przy ML ale mi się nie spieszy. Chciałbym porównania nowego R z 6DII w praktyce użytkowania i tak na prawdę niewiele więcej. Jak wyjdzie to sensownie to trzeba trochę wyczekać cenę i tyle.
    No właśnie jest jak piszesz. Cena do wyczekania, bo ogólnie kusi.....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #562
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Rynek wycenił 6DII zgodnie z jego "walorami". Jest tani. Jak R będzie lichy to też długo ceny nie utrzyma a sensor pozostanie przyzwoity .
    Harakiri polegające na powtórnej aplikacji sensora z 6DII w ML jest możliwe w wykonaniu Canona, ale nie zmieni nic w układzie całej oferty ML FF - pomoże ewentualnie dłużej bronić ceny R.
    Biorąc pod uwagę, że EOS R jest wyceniany poniżej 5dmk4 spodziewał bym się, że ML z matrycą z 6dmk2 będzie wyceniany poniżej aktualnej ceny 6dmk2. Wówczas byłby to najtańszy aparat z matrycą pełno klatkową w ofercie naszej ulubionej firmy. Myślicie, że taki aparat z tą "straszną" matrycą by się słabo sprzedawał, gdyby jego cena znajdowała się pomiędzy ceną 80d a 6dmk2? Myślę, że znalazło by się wiele chętnych osób, które zamiast kupować 80d (z tą starą technologią analogową dopłaciło by do tego hipotetycznego bezlusterkowca.
    Ostatnio edytowane przez luso ; 06-10-2018 o 16:00

  3. #563
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Biorąc pod uwagę, że EOS R jest wyceniany poniżej 5dmk4 spodziewał bym się, że ML z matrycą z 6dmk2 będzie wyceniany poniżej aktualnej ceny 6dmk2. Wówczas byłby to najtańszy aparat z matrycą pełno klatkową w ofercie naszej ulubionej firmy. Myślicie, że taki aparat z tą "straszną" matrycą by się słabo sprzedawał, gdyby był wyceniony pomiędzy 80d a 6dmk2?
    Eos R jest odpowiednikiem takiego 6DII, jakie powinno się ukazać a się nie ukazało.
    R to nie jest żadne pro body tylko amatorski sprzęt ze starszawym już sensorem. Bonus to metalowe pudło. Na Święta spadnie poniżej 10k i wtedy warto się pochylić.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #564
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Ale plotkuje się o wyższym modelu bezlusterkowca a nie niższym.
    Byłby to logiczny krok biorąc pod uwagę istniejące już jak i zapowiadane [zoomy f/2.8] obiektywy RF.
    No i zbliżają się igrzyska w Japonii i Canon będzie chciał żeby profesjonaliści z bezlusterkowcami Canon byli na nich widoczni.

    Szybciej zobaczymy "szybkiego" bezlusterkowca dla reporterów i pewnie jakiś model z napakowaną matrycą wykorzystujący możliwości wysokorozdzielczych jasnych eLek.


    Poza matrycą z 6D II "tańszy R" musiałby być jeszcze o coś zubożony -a tutaj nie ma za bardzo co zabierać.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 06-10-2018 o 16:22

  5. #565
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Ale plotkuje się o wyższym modelu bezlusterkowca a nie niższym.
    Byłby to logiczny krok biorąc pod uwagę istniejące już jak i zapowiadane (zoomy f/2.8) obiektywy RF.
    No i zbliżają się igrzyska w Japonii i Canon będzie chciał żeby profesjonaliści z bezlusterkowcami Canon byli na nich widoczni.
    Nie widzę w 2019 żadnego wyższego modelu R od Canona, ani takiego o wyższej rozdzielczości ani szybszego (w sensie fps).

    Co do 2020 i igrzysk, to może. Korpus za ok. $10 0000 I do tego RF 600/4 DO. To szkło akurat byłoby dla fotografów sportowych prawdziwą rewolucją. Jakoś nie widzę ich podłączających do Eos R długie tele EF przez przejściówkę...

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    Poza matrycą z 6D II "tańszy R" musiałby być jeszcze o coś zubożony -a tutaj nie ma za bardzo co zabierać.
    Można zabrać EVF. Ten z Eos R to obecnie najwyższy model w aparatach, można dać o mniejszej rozdzielczości taki jak w Sony A7 III. Można też w ogóle wywalić EVF i dać go jako dołączaną opcję.

    I oczywiście min. migawkę 1/4000

    Do takiego modelu jeszcze musiałby Canon zmajstrować jakiegoś fajnego naleśnika RF i sprzedaż by spora była

    Ale to przyszłość. Wiadomo, najpierw trzeba obsłużyć tych co mają więcej kasy

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Myślicie, że taki aparat z tą "straszną" matrycą by się słabo sprzedawał, gdyby jego cena znajdowała się pomiędzy ceną 80d a 6dmk2? Myślę, że znalazło by się wiele chętnych osób, które zamiast kupować 80d (z tą starą technologią analogową dopłaciło by do tego hipotetycznego bezlusterkowca.
    Ja myślę, że świetnie by się sprzedawał z ceną powyżej 6d2. W końcu do 6d2 nigdy nie kupisz np. RF 50/1.2 czy 28-70/2. A tutaj możesz pomarzyć chociaż
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 06-10-2018 o 16:27

  6. #566
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Co do 2020 i igrzysk, to może. Korpus za ok. $10 0000 I do tego RF 600/4 DO. To szkło akurat byłoby dla fotografów sportowych prawdziwą rewolucją. Jakoś nie widzę ich podłączających do Eos R długie tele EF przez przejściówkę...
    Dużo zdjęć jest robionych dużo krótszymi obiektywami z mniejszych odległości.

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Można zabrać EVF. Ten z Eos R to obecnie najwyższy model w aparatach, można dać o mniejszej rozdzielczości taki jak w Sony A7 III.
    -w Leica SL ma większą rozdzielczość a już są od niego większe https://camerajabber.com/sony-launch...-refresh-rate/
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 06-10-2018 o 16:42

  7. #567
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Wiadomo, najpierw trzeba obsłużyć tych co mają więcej kasy
    Albo zdesperowanych, których psychika przeżyła cios w postaci 6DII a jednak nie odeszli do innych.

    Martwi mnie ta lista elementów, które jeszcze można usunąć z tego ubożuchnego już sprzętu. Niby na śmiesznie ale ktoś doniesie do centrali Canona i nieszczęście gotowe.
    Z przyjemnością oglądałem filmik z tymi smutnymi project managerami od R, którzy przyznali, że urzeźbili co się dało i wyszło co wyszło. Ta świadomość dobrze wróży.
    Koleś od 6DII nie miał na tyle odwagi (chyba, że wcześniej zrobił ze sobą porządek).
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #568
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez capo-di_tutti-capi Zobacz posta
    -w Leica SL ma większą rozdzielczość a już są od niego większe https://camerajabber.com/sony-launch...-refresh-rate/
    Nie wiedziałem, z Leica znam tylko czerwoną kropę
    Co do tego EVF 5,6MPx/240fps to raczej żaden przeciętny sensor przez najbliższe kilka lat nie będzie w stanie tego obsłużyć. Właściwie jedyne miejsce dla takiego wyświetlacza to potencjalny A9 II lub A7000

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Albo zdesperowanych, których psychika przeżyła cios w postaci 6DII a jednak nie odeszli do innych.

    Martwi mnie ta lista elementów, które jeszcze można usunąć z tego ubożuchnego już sprzętu. Niby na śmiesznie ale ktoś doniesie do centrali Canona i nieszczęście gotowe.
    Z przyjemnością oglądałem filmik z tymi smutnymi project managerami od R, którzy przyznali, że urzeźbili co się dało i wyszło co wyszło. Ta świadomość dobrze wróży.
    Koleś od 6DII nie miał na tyle odwagi (chyba, że wcześniej zrobił ze sobą porządek).
    Mnie to wcale nie martwi. Canon chyba zna swoje miejsce w szeregu. Póki co może na razie robić obiektywy, których inni nie mają (i mieć nie będą?). Reszta się okaże za lat parę.

    Ciekaw jestem też (nie robię landszaftów) czy taki Eos R jest np. fajną opcją dla posiadaczy 11-24 dzięki przejściówce z filtrami?
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 06-10-2018 o 17:01

  9. #569
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2017
    Miasto
    Białystok
    Posty
    462

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Canon wie jak oszczędzić.
    The 4000D has kept its price down by printing button labels on the camera body itself rather than the buttons, keeping a fixed dioptre correction on the viewfinder (which means glasses-wearers can’t tweak the focus), and using a plastic lens mount. https://www.stuff.tv/features/5-thin...nd-4000d-dslrs

  10. #570
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Ciekaw jestem też (nie robię landszaftów) czy taki Eos R jest np. fajną opcją dla posiadaczy 11-24 dzięki przejściówce z filtrami?
    Jest sporo głosów, że to fajna opcja. Zwłaszcza w zastosowaniu do filtrów ND, które dla 11-24L są na prawdę drogie (i wielgachne).
    Mnie ciekawi czy filtr polaryzacyjny z tyłu UWA działa korzystniej niż przed przednią soczewką gdzie daje potężną "winietę" z racji kąta przechodzenia skrajnych promieni przez filtr. Wydaje mi się, że powinno być lepiej.

    PS
    Bardzo luźny "test" z dpreview na Hwajach:
    https://www.dpreview.com/videos/6801...n-eos-r-review
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 06-10-2018 o 18:05
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 57 z 410 PierwszyPierwszy ... 747555657585967107157 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •