Strona 368 z 410 PierwszyPierwszy ... 268318358366367368369370378 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 671 do 3 680 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3671
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    #Zdebik - ok, ale w takim razie jak wychodzi Ci taki lis na ścieżkę, masz mało czasu na zdjęcie, to jak szybko wyostrzyć na niego? Zakładając, że chcesz go umieścić w lewym górnym rogu złotego podziału. Wiem, że możemy kliknąć na ekranie dotykowym, ale jest to mega nie intuicyjne, to raz. Dwa - aparat w takiej sytuacji nie trzyma się zbyt stabilnie i foto zwyczajnie może wyjść lekko rozmazane.
    Bardzo prosto, punktem gdzie by nie był łapię lisa i wciskam af-on. AF przykleja sie do oka a ja sobie kadruje jak mi pasuje i nie ograniczają mnie punkty AF.

  2. #3672
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Wiecie Panowie, to jest malkotenctwo gościa, który przez 8 lat śmigał na 6D. Kwestia przyzwyczajenia do nowych standardów. Dzisiaj coś tam próbowałem ostrzyć na ekranie, nie ma dramatu, może będzie coś z tego

  3. #3673
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Bardzo prosto, punktem gdzie by nie był łapię lisa i wciskam af-on. AF przykleja sie do oka a ja sobie kadruje jak mi pasuje i nie ograniczają mnie punkty AF.
    Pierwszy R wykrywa oczy zwierząt? Nie śledziłem co dodano w nowych firmware, ale pierwotnie to chyba było tylko wykrywanie oczu ludzi.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #3674
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Pierwszy R wykrywa oczy zwierząt? Nie śledziłem co dodano w nowych firmware, ale pierwotnie to chyba było tylko wykrywanie oczu ludzi.
    R ma tylko wykrywanie twarzy i śledzenie oka ludzi. Zwierzaka może śledzić jak każdy inny obiekt po ręcznym wybraniu pola AF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #3675
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Kolejne "zachwyty" nad Rką względem 6D po kolejnym czasie spędzonym z nim:

    - jakość zdjęć wg mnie znacznie lepsza (nawet żona to zauważyła, która nie siedzi w ogóle w tematyce fotografii),

    - wygląd pikseli ziarna na wyższym ISO (czy jak się to nazywa) nie przeszkadza w odbiorze jakoś specjalnie (przy oglądaniu zdjęcia na monitorze 27 cali i bez powiększenia zdjęcia na 100% :P). Zrobiłem parę zdjęć na 12800 ISO z ciekawości i nie ma dramatu. Tj do domowej biblioteki są ok. Na zdjęciach nie zarabiam, ale gdyby ujęcie było jakieś specyficzne i wyjątkowe, tylko ISO tak wysokie, to nadal można załączyć takie zdjęcie np z ślubu moim zdaniem. Jako klient - nie wkurzyłbym się,

    - fotografowanie uroczystości rodzinnych, ludzi - przy-je-mność! To śledzenie oka robi ogromną robotę. Myli się czasami, nie ma to tamto (np brat miał koszulę czerwoną w czarną kratę i focusował na tę koszulę zamiast na oko ), ale w większości przypadków robi robotę,

    - ilość rejestrowanych detali jest ogromna względem 6D, detale typu włosy, zmarszczki na skórze itp,

    - nie wiem jak to się nazywa profesjonalnie, ale to jak R "odcina" kolory między sobą jest niesamowite. Jakoś tak fajniej kontrastuje, odcina tło od obiektu fotografowanego, te wspomniane kolory. Niby rozpiętość tonalna jest taka sama jak w 6D, czy tam tylko nieco lepsza, ale różnica w zdjęciu jest moim zdaniem ogromna,

    Nie wiem jak R będzie się spisywał w górach i w rejestrowaniu krajobrazów. 6D robił to dobrze, ciekawe czy R wyciągnie coś więcej w danej scenerii.

  6. #3676
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Nie wiem jak R będzie się spisywał w górach i w rejestrowaniu krajobrazów. 6D robił to dobrze, ciekawe czy R wyciągnie coś więcej w danej scenerii.
    Matryca R radzi sobie z dużą rozpiętością świateł i cieni. Detalu też jest sporo. W krajobrazie będzie lepiej niż z 6D.
    Ten sam motyw przy różnych ogniskowych (14mm i 300mm):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_1788-CB.JPG
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	1,48 MB
ID:	9793

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_1838-CB.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	969,3 KB
ID:	9794
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #3677
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    695

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    #Marfot - ilość rejestrowanego detalu jest ogromna względem 6D, to fakt. Nawet takie zdjęcia z d jak robię i sobie później przybliżam w PS daje naprawdę ogromną różnicę między R a 6D. Do krajobrazu pewnie będzie kot.

    Panowie, wczoraj zauważyłem, że elektroniczny wizjer strasznie pracuje z filtrem polaryzacyjnym. Patrząc przez wizjer i kręcąc filtrem strasznie się aparat gubi i czasami jakby zwiększa ekspozycję na chwilę by powrócić do "normalnej". Efekt finalnie jest taki, że w EVF praktycznie nie widać, czy przekręciliśmy filtr, czy nie. Jedynie na jakiś dużych obiektach typu samochód i lakier/szyby samochodu widać różnicę, natomiast zupełnie nie widzę jej np robiąc zdjęcia nieba/trawy itp, gdzie w 6D było jasne jak będzie wyglądać niebo z filtrem przekręconym tak czy inaczej. W R tego nie widać. Chyba, że to AWB tak szwankuje? I kiedy nagle kolory się zmieniają, po przekręceniu filtra on dostosowuje AWB?

  8. #3678
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Panowie, wczoraj zauważyłem, że elektroniczny wizjer strasznie pracuje z filtrem polaryzacyjnym. Patrząc przez wizjer i kręcąc filtrem strasznie się aparat gubi i czasami jakby zwiększa ekspozycję na chwilę by powrócić do "normalnej". Efekt finalnie jest taki, że w EVF praktycznie nie widać, czy przekręciliśmy filtr, czy nie. Jedynie na jakiś dużych obiektach typu samochód i lakier/szyby samochodu widać różnicę, natomiast zupełnie nie widzę jej np robiąc zdjęcia nieba/trawy itp, gdzie w 6D było jasne jak będzie wyglądać niebo z filtrem przekręconym tak czy inaczej. W R tego nie widać. Chyba, że to AWB tak szwankuje? I kiedy nagle kolory się zmieniają, po przekręceniu filtra on dostosowuje AWB?
    To nie aparat się gubi. Jeżeli kręcąc filtrem przyciemniłeś niebo np o 2EV to aparat to koryguje, zwiększa ekspozycję i w wizjerze widzisz efekt tej korekcji. W 6D działo się to w tle a wizjer pokazywał co innego.
    Musisz świadomie dostosować ekspozycję do efektu jaki zamierzyłeś. Najprościej jest dokonać pomiaru bez efektu przyciemnienia, zachować parametry i przyciemnić niebo kręcąc filtrem.

    --- Kolejny post ---
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 04-01-2023 o 17:14
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #3679
    Bywalec Awatar janpur
    Dołączył
    Dec 2015
    Miasto
    Kraków
    Posty
    130

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cenna uwaga.
    5D
    M50

  10. #3680
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    To nie aparat się gubi. Jeżeli kręcąc filtrem przyciemniłeś niebo np o 2EV to aparat to koryguje, zwiększa ekspozycję i w wizjerze widzisz efekt tej korekcji. W 6D działo się to w tle a wizjer pokazywał co innego.
    Musisz świadomie dostosować ekspozycję do efektu jaki zamierzyłeś. Najprościej jest dokonać pomiaru bez efektu przyciemnienia, zachować parametry i przyciemnić niebo kręcąc filtrem.

    --- Kolejny post ---
    No ale odblasków to chyba wizjer nie koryguje, mimo to ustawianie jest duużo trudniejsze niż w 6D, a czasami niemożliwe do wychwycenia.

Strona 368 z 410 PierwszyPierwszy ... 268318358366367368369370378 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •