Strona 34 z 410 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484134 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #331
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Będzie seria w nowym firmware. Osobna kwestia, że seria z migawką elektroniczną w obecnej postaci (rolling shutter) raczej mało przydatna jest, bo zniekształcenia zwykle będą bardzo wyraźne.

  2. #332

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Oj. Przez półtora roku nie zauważyłem

  3. #333
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Oj. Przez półtora roku nie zauważyłem
    Ciekaw jestem do czego w takim razie używasz tej serii. Ja zauważam codziennie, choć mam o tyle łatwiej, że zawsze mogę powiedzieć, że wiał wiatr i trzciny (czy drzewa) wygięło. Ale jak ktoś fotografuje w mniej naturalnym środowisku (np. sport), to raczej trudno będzie mu znieść pogięte piony (słupki, płotki, latarnie, budynki i co tam jeszcze). Chyba, że masz A9, tam być może ten efekt jest mocno ograniczony.

    P.S. Skoro półtora roku, to pewnie jednak nie A9.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 17-09-2018 o 18:02

  4. #334
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    JAko przyrodnik, czyli fotograf focący w ciemnościach walczę z długimi czasami naświetlania. Seria, choćby mizerne 5kl/s potrzebne mi do wybrania czegoś ostrego z serii kadrów o stosunkowo długim czasie naświetlania.
    Problem rolling shutter mnie nie dotyczy bo mam na mysli statyczne ujęcia. Do ujęć dynamicznych niepotrzbny mi tryb cichy i w wtedy mogę klapać migawką. Ale nie biadolę, kupię mimo to bo ma wiele innych zalet.
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  5. #335
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    JAko przyrodnik, czyli fotograf focący w ciemnościach walczę z długimi czasami naświetlania. Seria, choćby mizerne 5kl/s potrzebne mi do wybrania czegoś ostrego z serii kadrów o stosunkowo długim czasie naświetlania.
    Problem rolling shutter mnie nie dotyczy bo mam na mysli statyczne ujęcia. Do ujęć dynamicznych niepotrzbny mi tryb cichy i w wtedy mogę klapać migawką. Ale nie biadolę, kupię mimo to bo ma wiele innych zalet.
    OK, to rozumiem

  6. #336
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Oj. Przez półtora roku nie zauważyłem
    W A6300 nie byłem w stanie tego użyć, fakt że były to bardzo szybko poruszające się pojazdy.
    Przy czym dla mnie jest to wyłącznie gadżet bo tego nie używam. Megaważne za to jest możliwość robienia zdjęć w całkowitej ciszy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #337
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W A6300 nie byłem w stanie tego użyć, fakt że były to bardzo szybko poruszające się pojazdy.
    Przy czym dla mnie jest to wyłącznie gadżet bo tego nie używam. Megaważne za to jest możliwość robienia zdjęć w całkowitej ciszy.
    Używam "ciszy" gdy trzeba.
    Ale gdy nie trzeba to włączyłem symulację migawki, nie umiem się przyzwyczaić do "ciszy" po zrobieniu zdjęcia.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #338
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Używam "ciszy" gdy trzeba.
    Ale gdy nie trzeba to włączyłem symulację migawki, nie umiem się przyzwyczaić do "ciszy" po zrobieniu zdjęcia.

    jp
    U mnie to konieczność, bo podczas spektaklu w teatrze kłapanie migawką jest wykluczone.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #339

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Ciekaw jestem do czego w takim razie używasz tej serii. Ja zauważam codziennie, choć mam o tyle łatwiej, że zawsze mogę powiedzieć, że wiał wiatr i trzciny (czy drzewa) wygięło. Ale jak ktoś fotografuje w mniej naturalnym środowisku (np. sport), to raczej trudno będzie mu znieść pogięte piony (słupki, płotki, latarnie, budynki i co tam jeszcze). Chyba, że masz A9, tam być może ten efekt jest mocno ograniczony.

    P.S. Skoro półtora roku, to pewnie jednak nie A9.
    A do jakiego sportu potrzeba cichej migawki? Ok do szachów i brydża ale tam jest statycznie więc da radę ;-)
    Nie mogłem się powstrzymać - sorki. Ostatnio z kumplem sorzed lat rozmawiałem i pyta co focę bo on sport. Okazało się, że jeździ z grupą brydżystów na zawody

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W A6300 nie byłem w stanie tego użyć, fakt że były to bardzo szybko poruszające się pojazdy.
    Przy czym dla mnie jest to wyłącznie gadżet bo tego nie używam. Megaważne za to jest możliwość robienia zdjęć w całkowitej ciszy.
    Ja swojej użyłem raz. Lisy się płoszyły od migawki i pierwszy raz w życiu włączyłem elektroniczną. Rewelka. Trzymałem spust a foty się rejestrowały

  10. #340
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    A do jakiego sportu potrzeba cichej migawki? Ok do szachów i brydża ale tam jest statycznie więc da radę ;-)
    Nie mogłem się powstrzymać - sorki. Ostatnio z kumplem sorzed lat rozmawiałem i pyta co focę bo on sport. Okazało się, że jeździ z grupą brydżystów na zawody
    dawno temu, kiedy jeszcze bylem mlodym matematykiem (najpierw niedyplomowanym, potem doktoryzujacym sie)... brydz byl intensywnie uprawianym zajeciem. sportem bym tego nie nazwal, ale troche o organizm trzeba bylo dbac, bo bez mocnej watroby zle sie dlugie sesje brydzowe znosilo
    www albo tez flickr

Strona 34 z 410 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484134 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •