Strona 336 z 410 PierwszyPierwszy ... 236286326334335336337338346386 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 351 do 3 360 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3351
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez audioart Zobacz posta
    Uważasz, że głównym targetem Sigmy i Tamrona jest amator z tańszym body? Tak chyba było jeszcze kilka lat temu. Teraz, przez zmiany na rynku foto, który coraz bardziej zaczyna zawężać się wyłącznie do rynku pro, Sigma i Tamron coraz bardziej fokusują się na produkcji sprzętu dla profesjonalistów (ten ma jeszcze szanse z powodzeniem sprzedawać się przez najbliższe lata).
    Zdecydowanie tak było i jest. Wystarczy zobaczyć na ofertę szkieł ponad 300mm. Świetnie stalki Art to tak naprawdę nisza. Może nie licząc 85mm.

    Cytat Zamieszczone przez audioart Zobacz posta
    Zgodzę się, że system R (w porównaniu do lustrzanek) jest nadal mniejszym rynkiem, ale:
    1. wschodzącym/ obiecującym/ przyszłościowym,
    2. drogim.
    Podstawowa trójka zmiennoogniskowych obiektywów (15-35 2.8; 24-70 2.8; 70-200 2.8) kosztuje obecnie łącznie blisko 40 tys zł. Przyznasz, że gdyby Tamron/Sigma wypuścili ich odpowiedniki za połowę ceny obiektywów RF (czyli i tak o wiele drożej niż obecnie sprzedają takie obiektywy pod system EF), mogliby liczyć na całkiem pokaźną sprzedaż. Kto wie (przy odpowiedniej jakości) być może sprzedawali by ich więcej niż Canon czyli przychody z tytułu sprzedaży mogłyby być porównywalne. Jeśli Canonowi się to opłaca to takim "malutkim firmom" też raczej powinno.
    Canonowi na pewno się to nie opłaca. Przynajmniej póki co nie. A tworząc nowy bagnet muszą go rozwijać i tworzyć nowe obiektywy, niektóre być może nigdy na siebie nie zarobią.

    Cytat Zamieszczone przez audioart Zobacz posta
    "Mimo że system jest na rynku już tyle lat to niewiele jest obiektywów z mocowaniem FE".
    Serio, kilkadziesiąt to niewiele?
    Poza tym pokrycie rynku przez Sony (kilka lat temu) i Canon (wtedy i obecnie) to zupełnie inne poziomy. To tłumaczy w doskonały sposób dlaczego firmy Sigma i Tamron zainteresowały się tym systemem z dużym opóźnieniem (dopiero po tym jak stało się jasne, że dotrze na pierwsze lub co najmniej drugie miejsce w rankingu sprzedaży bezluster).
    Miałem na myśli szkła Sigmy FE. Tych jest 9 z czego 5 miało premierę dopiero w tym roku.

    Nie bez powodu Sigma tyle zwlekała z wejście w ten system. Wcześniej widocznie było to nieopłacalne.


    Cytat Zamieszczone przez audioart Zobacz posta
    "Bagnet EF też był zamknięty a nie przeszkadzało to Sigmie i innym wypuszczac produkty pod Canona".
    Warto zauważyć, że bagnet EF był też mniej skomplikowany niż RF.
    Skoro szkła Sigmy EF przez adapter działaja z systemem R bez zarzutu to stworzenie obiektywów z bagnetem RF raczej nie będzie problemem.

    Wszystko rozchodzi się o pieniądze. Nawet jeśli Sigma zechce wypuscic 85 DG DN z bagnetem RF, co wydaje się oczywiste bo obiektyw już istnieje i nie trzeba nic projektować, to żeby wyposcic go na rynek trzeba go wyprodukować w dziesiątkach tysięcy edzemplarzy. Wysłać je do dystybutorow. Wydać pieniążki na marketing itd itd. Czyli zainwestować grube miliony. Widocznie z badań rynku Sigmie póki co się to nie opłaca. Nie ma popytu.

    To tak samo jak z obiektywem 400mm 2.8 sport który Sigma nigdy nie stworzyła. Chociaż pewnie mogła i były by w cenie połowe niższej od Canona ale nie było by to zupełnie opłacalne.

  2. #3352
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Niespodziewanie mi się zawiesił. musiałem wyjąć baterię. Możliwe że zamiennik mógł to spowodować? Miałem Newell lp-e6n

  3. #3353
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Niespodziewanie mi się zawiesił. musiałem wyjąć baterię. Możliwe że zamiennik mógł to spowodować? Miałem Newell lp-e6n
    Wszystko jest możliwe, choć mi się nigdy nie zawiesił, a w sumie używam AKU trzech producentów.

  4. #3354
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Jak czytam fora to może to być problem z kartą sandiska. Zobaczę czy na innej marce się to powtórzy.

  5. #3355
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Jak czytam fora to może to być problem z kartą sandiska. Zobaczę czy na innej marce się to powtórzy.
    Mam same Sandiski; zero problemów

  6. #3356
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Mam extreme pro a pisali o ultra. Kilka razy zawiesił się latem ale używałem go częściej. Na nowszym firmware zrobiłem też sporo zdjęć i był spokój do teraz.

  7. #3357
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Mam extreme pro a pisali o ultra. Kilka razy zawiesił się latem ale używałem go częściej. Na nowszym firmware zrobiłem też sporo zdjęć i był spokój do teraz.
    Od lat używam sandiska, kart miałem dziesiątki i nigdy żadnych problemów. Karty zawsze kupowane ze sprawdzonych źródeł. Podrób jest sporo i trzeba przy zakupie uważać

  8. #3358
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Moje nie są podrobione. Tych samych używałem z 6d2 i trzymają parametry. Mogę zrobić testy na błędy.
    Jednak aparat się zawiesza. 4 razy przez paręnaście tysięcy zdjęć może.
    Ludziom też.

    Zanim go wyślę na gwarancję to pasuje wykluczyć wszystko.

  9. #3359

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Kilka razy miałem zwiechy apratu ale zawsze to był problem przez konwerter lub inny adapter bo na przykład obiektyw nie pracuje jak nalezy z tym czy tamtym adapterem lub konwerterem. Z kartą nigdy nie miałem problemów jesli była to karta oryginalna. Już dawno wyleczyłem sie z kart w bardzo okazyjnych cenach. Jak ktos wcześniej zaznaczył - tylko ze sprawdzonych źródeł. Jak karty trefne to i dwa sloty nie pomogą.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  10. #3360
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Mam same Sandiski; zero problemów
    Potwierdzę. Nigdy w żadnym aparacie i w żadnym systemie (C,N,S,F) karty Sandiska nie zawiesiły mi aparatu.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 336 z 410 PierwszyPierwszy ... 236286326334335336337338346386 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •