Strona 323 z 410 PierwszyPierwszy ... 223273313321322323324325333373 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 221 do 3 230 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Witam,
    Czy Canon będzie robił nowy soft do pracy z obiektywami EF żeby poprawić tryb seryjny? Czy jest to niemożliwe ze względów technicznych.

  2. #3222
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Arius74 Zobacz posta
    Witam,
    Czy Canon będzie robił nowy soft do pracy z obiektywami EF żeby poprawić tryb seryjny? Czy jest to niemożliwe ze względów technicznych.
    Jeśli masz na myśli szybkość to jest to związane z poborem prądu. Więc ograniczenia techniczne.

    Body po podpięciu "sprawdza" obiektyw pod tym względem. W firmware nie jest zapisane z jakim ma działać szybciej z jakim wolniej.

  3. #3223
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 670

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Podbijam pytanie. Znalazłem tylko shuttercount, ale na maca, do którego nie mam dostępu.
    Aktualnie chyba nie ma innego programu.

  4. #3224

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Jeśli masz na myśli szybkość to jest to związane z poborem prądu. Więc ograniczenia techniczne.

    Body po podpięciu "sprawdza" obiektyw pod tym względem. W firmware nie jest zapisane z jakim ma działać szybciej z jakim wolniej.
    Dziękuje za informacje. Czyli powoli i tak trzeba zamieniać obiektywy na RF. Ale to trochę potrwa szkoda tej szklarni.

  5. #3225
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Arius74 Zobacz posta
    Dziękuje za informacje. Czyli powoli i tak trzeba zamieniać obiektywy na RF. Ale to trochę potrwa szkoda tej szklarni.
    Nowsze EF, zaprojektowane po 2012 roku działają jak RF. Sigmy również.

  6. #3226
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Nowsze EF, zaprojektowane po 2012 roku działają jak RF. Sigmy również.
    Przejrzałem BHPhoto i wiele nowych szkieł EF (C35/1.4II, C24-70/2.8II, C100-400LII itd.) nagle zyskuje na popularności. Myślę, że różnica w cenie w stosunku do odpowiedników RF ma tu znaczenie. No i to, że działają bardzo skutecznie przez adapter z serią R.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #3227

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Nowsze EF, zaprojektowane po 2012 roku działają jak RF. Sigmy również.
    Moje szkła niestety nie łapią się na działanie z EOS R w szybkiej serii, szkoda. Wszystkie zaprojektowane przed 2012. Da się z tym żyć zdjęcia można robić a to jest najważniejsze .

  8. #3228
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Przejrzałem BHPhoto i wiele nowych szkieł EF (C35/1.4II, C24-70/2.8II, C100-400LII itd.) nagle zyskuje na popularności. Myślę, że różnica w cenie w stosunku do odpowiedników RF ma tu znaczenie. No i to, że działają bardzo skutecznie przez adapter z serią R.
    Myślę, że się z tym liczyli. Przecież nie da się tak od razu wymienić wszystkich ef-ów na świecie a nowy system musi być również w ten sposób atrakcyjny. Stopniowo będzie przybywać RF-ów na rynku, ale to też sprawi, że rynek wtórny EF-ów będzie coraz bardziej atrakcyjny. Jakby nie patrzeć jest dobrze
    Miłego dnia
    moja www

  9. #3229
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Przejrzałem BHPhoto i wiele nowych szkieł EF (C35/1.4II, C24-70/2.8II, C100-400LII itd.) nagle zyskuje na popularności. Myślę, że różnica w cenie w stosunku do odpowiedników RF ma tu znaczenie. No i to, że działają bardzo skutecznie przez adapter z serią R.
    Moje 3 Sigmy Art 105, 50 i 24 działają świetnie. Tylko 24 nie daje pełnej szybkości przy migawce mechanicznej (co trochę dziwi bo to w miarę nowe szkło) ale akurat przy tym szkle to nie problem.

  10. #3230
    Coś już napisał Awatar malwes
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    okolice Warszawy
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cześć! Czy Wasze R-ki też tak „gadają” non-stop? Mój nawet jak nie robi zdjęć to ciągle mruczy, skrzypi, chrumka, trzeszczy...tak jakby ciągle ostrzyli, tylko ciszej. Chyba z każdym obiektywem tak gada, z Canonem, sigmą, tamronem. Dopiero po wyłączeniu całkowitym milknie po chwili. Nie wiem czy to normalne, moje lustra nie odzywają się nie pytane, a ten skwierczy na okrągło i nie wiem czy mu coś nie dolega.
    Pozdrawiam,
    Gosia
    Moja pasja
    Facebook

Strona 323 z 410 PierwszyPierwszy ... 223273313321322323324325333373 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •