Strona 321 z 321 PierwszyPierwszy ... 221271311319320321
Pokaż wyniki od 3 201 do 3 209 z 3209

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

Staruszek - 5dc : R : EF-M22 F2 , RF35 F1.8 , EF50 F1.8STM , EF85 F1.8 , EF70-300 IS USM II , EF300 F2.8 , EF400 F5.6

A ja mam pytanie do bezlustrowców. Da się w tym ustawiać filtr polaryzacyjny?

Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Miasto
    Zgorzelec

Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Da się w tym ustawiać filtr polaryzacyjny?
    To znaczy w czym ustawiać?
    EOS R, 16-35/4L IS, RF24-105L, 35/2 IS, 70-300L IS, M50, EF-M11-22, EF-M22, EF-M32, EF-M55-200
    https://500px.com/m_kowalczyk/galleries

Pełne uzależnienie Awatar candar
    Miasto
    Gdynia

Ciągle pytam Sigmowców kiedy przestaną opierać modelki o betonowy filar i używać statywu. Przecież można normalnie, Canonem.
    @Nozanu Podziel się na forum jakie odpowiedzi w powyższych kwestiach otrzymałeś od "bezlustrówców" i "sigmowców". Ciekawość zapewne już ich zżera.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-10-2020 o 23:39
    Kiedyś A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I/II/III i Fuji obecnie A7 III i Z6 i szkiełka Canona http://andcar53.wix.com/andrzejcar / https://35photo.pro/andcar / https://www.facebook.com/andrzej.car

Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Miasto
    Kielce

Ja już od jakiegoś czasu chce się dowiedzieć co łączy sigmowców i betonowy filar. O co kaman?
    Miłego dnia
    moja www

Moderator Awatar Bangi
    Miasto
    Kraków

Da się używać polara fotografując R. Jak z innymi bezlustrami, nie wiem.

Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Ja już od jakiegoś czasu chce się dowiedzieć co łączy sigmowców i betonowy filar. O co kaman?
    odpowiadam: Statystyka.
    Zdecydowana większość zdjęć publikowanych na forach oraz testów na portalach foto z Sigma artów 85/f1,4 to właśnie te gdzie modelka jest oparta o betonowy filar lub jakieś żelastwo itp. a aparat (co zwykle jest w podtekście opisane) stoi na markowym statywie. Rzadziej siedząca na ziemi modelka z usztywnionym karkiem jak by połknęła właśnie bejzbola i nagminne zdjęcia czarno-białe.
    To moje spostrzeżenia z dość długiego okresu rycia internetu w celu poszukiwaniu zamiennika dla EF 85/1,8. Przepraszam nie chcę tu nikogo urazić ani wszczynać kłótni tylko chciałem się przyjrzeć zdjęciom zanim wydam sporą kase na wymarzony f1,4. Najbardziej napalałem się na Samayanga ale nie było pod EF stanęło na C.EF 85/1,4/L is. jestem więcej niż zadowolony, teraz robię portrety w ruchu, z ręki również wnukom i czasem widząc na forach portrety z artów pusty śmiech mnie ogarnia. Ciągle ten sam Art-barok z koniecznością unieruchomienia modela i aparatu a potem przeróbka na cz-b. i ta nadzieja w bezlustrowych AFach za jakieś chore pieniądze. A mi wystarcza 6D

--- Kolejny post ---

Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    To znaczy w czym ustawiać?
    Wcześnie czy później jakieś bezlustro też do mnie zawita i chciałem po prostu spytać- jak tam jest z regulacją filtra polaryzacyjnego bo gdzieś wyczytałem że jest problem z bezlustrowym wizjerem. Pytam tych co używają polara, bo to że podpiąć się da to oczywiste ale czy widać w wizjerze np. odblaski na twarzy i efekt regulacji intensywności działania filtrem?
    Pytanie z ciekawości na przyszłość, bez podtekstów.
    Ostatnio edytowane przez Nozanu ; 18-10-2020 o 15:22

Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Miasto
    Kielce

Wcześnie czy później jakieś bezlustro też do mnie zawita i chciałem po prostu spytać- jak tam jest z regulacją filtra polaryzacyjnego bo gdzieś wyczytałem że jest problem z bezlustrowym wizjerem. Pytam tych co używają polara, bo to że podpiąć się da to oczywiste ale czy widać w wizjerze np. odblaski na twarzy i efekt regulacji intensywności działania filtrem?
    Możesz to sprawdzić samodzielnie kręcąc polarem w trybie LV na swoim 6d.
    Miłego dnia
    moja www

Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Miasto
    Zgorzelec

jak tam jest z regulacją filtra polaryzacyjnego bo gdzieś wyczytałem że jest problem z bezlustrowym wizjerem. Pytam tych co używają polara, bo to że podpiąć się da to oczywiste ale czy widać w wizjerze np. odblaski na twarzy i efekt regulacji intensywności działania filtrem?
    Stopień likwidacji odblasków na powierzchniach błyszczących jest widoczny bardzo wyraźnie. Tu nie ma problemu - przed chwilą obejrzałem sobie jak to jest w moim R.
    W przypadku przyciemnienia nieba jest pewna różnica w stosunku do OVF. Jeżeli niebo zajmuje bardzo dużą część kadru to np w trybie Av następuje korekta ekspozycji i efekt przyciemnienia jest jakby łagodzony bo EVF prezentuje obraz jaki będzie zarejestrowany. W przypadku trybu M, przy zablokowanych parametrach ekspozycji, widać efekt przyciemnienia wyraźniej.
    EOS R, 16-35/4L IS, RF24-105L, 35/2 IS, 70-300L IS, M50, EF-M11-22, EF-M22, EF-M32, EF-M55-200
    https://500px.com/m_kowalczyk/galleries

Strona 321 z 321 PierwszyPierwszy ... 221271311319320321

Uprawnienia umieszczania postów