Strona 319 z 410 PierwszyPierwszy ... 219269309317318319320321329369 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 181 do 3 190 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3181
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Wygląda na to, że lustrzanki jeszcze tak całkiem nie umarły :-)
    Rynek pro kształtuje rynek amatorski. Naprawdę swiadomych, czytających fora itd jest mało.

    Tymczasem wśród zawodowych fotoreporterów praktycznie mało kto używa bezluster. Zresztą duża większa część z nich to też wbrew pozorom mało świadomi foto.

    Przyznam, że też byłem bardzo sceptyczny. W decycji pomógl mi... Sony. Otóż na finale pucharu Polski w lutym można było wypożyczyć dowolny korpus z dowolnym obiektywem Sony. Tylko na jedną połowę meczu ale to wystarczyło.

    Teraz jakaś większa Impreza jak Igrzyska a Canon i Nikon będą w dużych ilościach wypożyczać swoje Z7 i R6 to myślę że w najbliższych 2 latach bezlustra bardzo mocno się spopularyzują. Co pociągnie za sobą koniec lustrzanek i wsrod amatorów. Zwłaszcza przejście w Canonie jest proste.

  2. #3182
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Nie wiem czy zrozumiałem twój tekst, ..... zawodowi fotoreporterzy są mało świadomi foto . . . ???

  3. #3183
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    Dynamic range, było to widać najbardziej przed nastaniem R5. Taki 5D mark 3,4 czy 6D mark 2 znacząco odstawał od Sony. Teraz jest lepiej, ale dalej Sony ma jaśniejszą matryce.
    wydaje się że post do którego odnosiliśmy (luźno zacytuję "R5 najlepsza matryca 45mpix i za to się dopłaca") był o R5 - wydaje się że "lepszość" DR sony w porównaniu do R5 nie istnieje, nawet widziałem wykresik na którym DR R5 był większy mz. w przypadku R5 róznice bedą marginalne w jedną lub drugą stronę - wciąganie w temat historii jak to było 5D 3, 4 czy 6DII mz jest mało interesujące w kontescie dyskusji o R5 - nadal nie chcę wywoływać gó...burzy po prostu jestem zainteresowany i wolałbym wiedzieć co potencjalnie jest nie tak z tm korpusem.

    co do cloga (clog2, clog3) to nadal są głosy chyba nawet oficjalne że będzie w nowym firmware a nie nowym korpusie, dość stary link ponizej akurat nieoficjalny ale mozna sobie próbowac wygooglować coś bardziej oficjalnego
    https://www.canonrumors.com/canon-eo...next-24-hours/

  4. #3184
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Nie wiem czy zrozumiałem twój tekst, ..... zawodowi fotoreporterzy są mało świadomi foto . . . ???
    Tak jest, po prostu dużo osób jest mało świadomych. Niektórzy maja małe pojęcie o samej fotografii.
    Ostatnio edytowane przez sebcio80 ; 02-10-2020 o 17:34

  5. #3185
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    wydaje się że "lepszość" DR sony w porównaniu do R5 nie istnieje, nawet widziałem wykresik na którym DR R5 był większy mz. w przypadku R5 róznice bedą marginalne w jedną lub drugą stronę - wciąganie w temat historii jak to było 5D 3, 4 czy 6DII mz jest mało interesujące w kontescie dyskusji o R5 - nadal nie chcę wywoływać gó...burzy po prostu jestem zainteresowany i wolałbym wiedzieć co potencjalnie jest nie tak z tm korpusem.
    Taki wykresik dostępny jest od dawna:
    https://www.photonstophotos.net/Char...ny%20ILCE-7RM4

    DxO jak widać nie jest w stanie jak dotąd sklecić testu, który byłby aceptowalny dla swojego sponsora.
    Zresztą i tak trzeba będzie czekać na korektę jak w przypadku 1DXmarkIII

    Odpuściłbym sobie te wykresy. Zachęcam do zabawy z RAWami dostępnymi w sieci i dokonanie oceny co to wychodzi przy różnych sposobach gwałcenia obrazka.
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 02-10-2020 o 17:42
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #3186
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Sebcio 80 - Tak jest, po prostu dużo osób jest mało świadomych. Niektórzy maja małe pojęcie o samej fotografii.

    Jeżeli ten twój tekst dotyczy zawodowych fotoreporterów, to wnioski mam następujące:
    - po pierwsze musimy mieć rozbieżne opinie na temat definicji zawodowy fotoreporter,
    - po drugie współczuję ci środowiska, które pozwoliło ci na wyciągnięcie takiej opinii.

  7. #3187
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Londyn
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    co do cloga (clog2, clog3) to nadal są głosy chyba nawet oficjalne że będzie w nowym firmware a nie nowym korpusie, dość stary link ponizej akurat nieoficjalny ale mozna sobie próbowac wygooglować coś bardziej oficjalnego
    https://www.canonrumors.com/canon-eo...next-24-hours/
    Co do CLOGA to powinien być juz 6 lat temu, w 5D mark3, tak jak to miała konkurencja w normalnym nowoczesnym kodeku.

    To samo się tyczy 4k BEZ CROPA
    Ostatnio edytowane przez canon5dClassic ; 02-10-2020 o 19:03

  8. #3188
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    Co do CLOGA to powinien być juz 6 lat temu, w 5D mark3, tak jak to miała konkurencja w normalnym nowoczesnym kodeku.

    To samo się tyczy 4k BEZ CROPA
    często pisałem podobne opinie na forum - ale widocznie użytkownicy tych sprzętów zagłosowali swoim portfelem inaczej - mz to już historia i nie nie jest zbytnio interesująca dla osób zainteresowanych nowymi korpusami - generalizowanie że canony mają gorsze matryce bo 5DIII ma gorszą matrycę niż sony nie jest już prawdą.

  9. #3189
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Odpuściłbym sobie te wykresy. Zachęcam do zabawy z RAWami dostępnymi w sieci i dokonanie oceny co to wychodzi przy różnych sposobach gwałcenia obrazka.
    Otóż to! Trzeba zobaczyć jak zachowują się pliki z różnych warunków oświetleniowych przy obróbce. Dla mnie zawsze najważniejszy było kolor i pewna faktura obrazka. Czasami lepiej odbieram pewne niedoskonałości matrycy niż sztucznie wygładzony obrazek co widzę np. w sony. Obraz niby bez szumu, z detalami, gładki i bez wad, ale odnoszę wrażenie, że to taki bardziej render niż zdjęcie.
    Są to oczywiście moje subiektywne odczucia, ale też z jakiegoś powodu sporo osób męczyło się przez lata z tymi gorszymi puszkami canona dgy mieli do wyboru lepszy DR i AF u konkurencji.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #3190
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 048

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Od dzis przez 3 dni mozna kupic EOS R z adapterem za 6600zł z polskiej normalnej dystrybucji.

Strona 319 z 410 PierwszyPierwszy ... 219269309317318319320321329369 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •