Strona 318 z 410 PierwszyPierwszy ... 218268308316317318319320328368 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 171 do 3 180 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3171
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Londyn
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    w czym konkretnie matryca sony jest lepsza? - chodzi ci o ilość megapikseli? pytam z ciekawości i niezłośliwie, bez chęci wywołania kolejnej gó...burzy
    Dynamic range, było to widać najbardziej przed nastaniem R5. Taki 5D mark 3,4 czy 6D mark 2 znacząco odstawał od Sony. Teraz jest lepiej, ale dalej Sony ma jaśniejszą matryce.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Od kiedy to Sony czy Panasonic nagrywa w raw do wewnątrz? Od kiedy Panasonic nagrywa 120 klatek w 4k?
    Normalne funkcje filmowe , czyli takie którymi jest zainteresowane 99% użytkowników, czyli:
    CLOG(w R5 dalej jest to spartolone, nie działa pomiar światła na twarzy z jakiegoś dziwnego powodu w trybie CLOG w innych normalnie działa ,stary kodek, niski dynamic range przez kodek, w kolejnym aparacie obiecali dać nowy),
    brak kropa w 4k,
    normalne nowoczesne kodeki we wszystkich trybach
    Wszystko to ma konkurencja od 2014 roku, dlatego tak wiele osób przeszzło na sony w latach 2014-2020.

    Nagle się canon obudził i ludzie wracają. RAW w video nie jest używany, obecnie standardem jest color grading w CLOG. Panasonic oferował to lata temu np."400Mbps All-I compression for 4k 10 bit recording"

    Pytanie powinno być
    od kiedy Canon nagrywa 4k bez cropa w dobrej jakośći?
    u canona pierwszy aparat to r5
    Konkurencja od 2014 mało tego z dobry kodekiem i CLOG.
    Ostatnio edytowane przez canon5dClassic ; 02-10-2020 o 13:08

  2. #3172
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta

    Wszystko to ma konkurencja od 2014 roku, dlatego tak wiele osób przeszzło na sony w latach 2014-2020.
    .
    wracaja. wielu przezornie zachowalo optyke EF- powrot nie bedzie bolesny.
    wczesniej nie bylo do czego wracac , teraz nagle wybor jest duzy - w krotkim czasie 4 rozne modele o szerokim wachlarzu cenowym .

    spodziewam sie, ze z premiera A7IV sony czekal na premiery C , aby jednak wypuscic aparat nie gorzej wyposazony - slaby punkt sony - nie najlepsza ergonomia jednak pozostanie.

    Nie ma aktualnie Jakis powaznych argumentow by przechodzic na sony , musialby rzeczywiscie wprowadzic jakas przelomowa Technologie , np grafenowe matryce z globalna migawka elektroniczna . Cena przemawia moze za sony , ale tez nie do konca - zalezy co z czym porownywac.

    to Prawda , ze C mial opoznienie , ale juz go nie ma , wiec nie ma sensu podejmowanie aktualnej decyzji na podstawie nieaktualnego stanu sprzed lat. decyzje podejmowalbym na podstawie stanu aktualnego - nic nie wskazuje na to by sony rysowal i dzialal lepiej, nie jest tez gorszy . Sa to aparaty zasadniczo o porownywalnych mozliwosciach, bez watpienia z lepsza ergonomia u C .

  3. #3173
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Sprzętowo jesteśmy chyba teraz w takim punkcie, że ciężko przez długi czas będzie o jakieś ciekawe nowinki. Aparaty są super szybkie, obrazek rewelacyjny, obiektywy ostre i szybkie.
    Kolejnym krokiem milowym będzie chyba właśnie globalna migawka.
    W najbliższym czasie jedynymi ciekawymi premierami będą obiektywy o niespotykanych dotąd parametrach.
    A tak to czeka nas wojna na oprogramowanie AI. Coś jak w telefonach od wielu lat.

  4. #3174
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Kolejnym krokiem milowym będzie chyba właśnie globalna migawka.
    Będzie jeszcze walka o DR w nowych sensorach. Ostatnio Canon wypuścił dwie kamery (C300III i C70) z sensorem nowej generacji z Dual Gain Output (DGO), którego rozpiętość tonalna przekracza 16 przysłon. Taką rozpiętość miały do tej pory wyłącznie kamery Arri (stosując podobną technologię odczytu matrycy).

  5. #3175
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Powiem szczerze że akurat mnie to nie interesuje. Raz ze i tak nie zobaczę różnicy golym okiem, dwa że jestem fotografem a nie fotografikiem i nie bawię się suwakami w Lr jak niektorzy. I trzy 90% zdjęć robię przy wysokim ISO gdzie i tak DR jest dużo niższy i podobny do siebie w aparatach od wielu wielu lat.

  6. #3176
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    I trzy 90% zdjęć robię przy wysokim ISO
    Jedną z zalet DGO jest ograniczenie szumu. Z matrycy są sczytywane równocześnie dwa obrazy: jeden z zachowaniem informacji w światłach, drugi z priorytetem ciemnych partii obrazu i informacji o kolorze w cieniach, co skutkuje niższym poziomem szumu na finalnym obrazku.

    A tak z innej beczki: na stronie Optycznych pojawił raport CIPA za sierpień, jest tam między innymi taka informacja:

    "Dostawy lustrzanek w sierpniu wzrosły o 39 tys. sztuk, a bezlusterkowców o 9.5 tys."

    Wygląda na to, że lustrzanki jeszcze tak całkiem nie umarły :-)
    Ostatnio edytowane przez sv ; 02-10-2020 o 15:25

  7. #3177
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Bardzo ciekaw jestem czy są publikowane dane, na procentowy udział w sprzedaży Canona, poszczególnych typów aparatów. Czyli 1D - %?, 5D - %?, 6D - %?, itd, itp w całości sprzedaży. Chodzi mi także o to, jaki procent w produkcji i sprzedaży mają aparaty dla rzemieślników, a jaki dla amatorów. Skoro te nowe są takie drogie, ale trzeba na nie czekać, może są produkowane tylko na konkretne zamówienie. Tym bardziej, że dyrektor Canona już rok temu ogłaszał spadek sprzedaży o ponad 50%.

  8. #3178
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    A tak z innej beczki: na stronie Optycznych pojawił raport CIPA za sierpień, jest tam między innymi taka informacja:

    "Dostawy lustrzanek w sierpniu wzrosły o 39 tys. sztuk, a bezlusterkowców o 9.5 tys."

    Wygląda na to, że lustrzanki jeszcze tak całkiem nie umarły :-)
    W sytuacji kurczącego się rynku sprzęt foto będzie kupować coraz więcej świadomych użytkowników, a coraz mniej amatorów pstrykaczy (dla tych są komórki) więc tu trzeba szukać odpowiedzi w kwestii trendów sprzedażowych. Podejrzewam że odpowiedzią co dalej będą premiery nowości. Podejrzewam też że w samym Canonie czekają na reakcje rynku i w zależności od tego będą reagować.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Bardzo ciekaw jestem czy są publikowane dane, na procentowy udział w sprzedaży Canona, poszczególnych typów aparatów. Czyli 1D - %?, 5D - %?, 6D - %?, itd, itp w całości sprzedaży. Chodzi mi także o to, jaki procent w produkcji i sprzedaży mają aparaty dla rzemieślników, a jaki dla amatorów. Skoro te nowe są takie drogie, ale trzeba na nie czekać, może są produkowane tylko na konkretne zamówienie. Tym bardziej, że dyrektor Canona już rok temu ogłaszał spadek sprzedaży o ponad 50%.
    Takich danych raczej nikt Ci nie ujawni.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 02-10-2020 o 16:24
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #3179
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta



    Takich danych raczej nikt Ci nie ujawni.
    To będzie widać po wartości sprzedaży; prawdopodobnie wartość sprzedaży będzie teraz rosła szybciej niż ilości sprzedanych szt.
    Swoją drogą Canon dobrze wybrał moment przejścia na bezlustra, skoro lustrzanki jeszcze się sprzedają.

  10. #3180
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Wojnę o to która firma lepsza, (której aparaty są lepsze) pozostawiam sprzętowym onanistom, natomiast nie wiem czy dobrze wyczytałem info jakiś czas temu, że Canon ma ponad 40% udział w rynku sprzedaży aparatów fotograficznych, z czego wynika, że wszystkie pozostałe firmy razem wzięte mają ok. 60%. Może coś źle odczytałem?

Strona 318 z 410 PierwszyPierwszy ... 218268308316317318319320328368 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •