Strona 311 z 410 PierwszyPierwszy ... 211261301309310311312313321361 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 101 do 3 110 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3101
    Dopiero zaczyna Awatar dzideku
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Szczecinek
    Wiek
    56
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Osobiście wybrałbym R6+np. Sigma 50/1.4 ...a RF50/1.2 dokupił za jakiś czas

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    50Art Sigmy miałem, mam również 50 f1,4 Canona co prawda "plastik fantastik" ale jest używalna od f1,6 i plastyczny obrazek daje. Ale chciałbym się rozwijać i docelowo pozbyć się adaptera korzystając jedynie z mocowania RF bezpośrednio. A do tego oglądam foty z tej 50 tkiz mocowaniem RF Canona i szkło poza wagą i rzecz jasna ceną jest mega Im dalej brne w to wszystko tym mocniej się waham i może faktycznie R6 kupić i poczekać na 50 Sigmy z mocowaniem RF tym bardziej, że ta 85 która wyszła pod Sonego jest o połowę mniejsza i lżejsza od mojej Art z mocowaniem EF .

  2. #3102
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Na tą 50rf od sigmy to możecie jeszcze długo poczekać. Zawsze można też kupić 50art używaną. Chodzą po 2200-2500 zł. A za jakiś czas wymienić na inne szło. Ew. strata będzie niewielka. To szło optycznie jest doskonałe. Mi przeszkadza w nim tylko waga, ale 50rf waży podobnie. No może czasami przyczepiłbym się do bokehu. Jest przesadnie idealny i równomierny

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Miłego dnia
    moja www

  3. #3103
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Na tą 50rf od sigmy to możecie jeszcze długo poczekać. Zawsze można też kupić 50art używaną. Chodzą po 2200-2500 zł. A za jakiś czas wymienić na inne szło. Ew. strata będzie niewielka. To szło optycznie jest doskonałe. Mi przeszkadza w nim tylko waga, ale 50rf waży podobnie. No może czasami przyczepiłbym się do bokehu. Jest przesadnie idealny i równomierny

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Myślę że bedzie w pierwszej połowie 2021. Sigma już zapowiedziala ze pracuje nad stalkami Art pod bezlustra. A 50mm musi być jednym z pierwszych.

    Tu porównanie RF 50mm L i Sigmy :
    https://mirrorlesscomparison.com/rf-...-50mm-1-4-art/

    Sigma wypada niewiele gorzej od RF.

  4. #3104
    Dopiero zaczyna Awatar dzideku
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Szczecinek
    Wiek
    56
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Dzięki za porównanie tych 50 - tek i wszystkie Wasze sugestie. Niebawem dam znać jaką ostatecznie decyzję podjąłem co do zakupu

  5. #3105
    Dopiero zaczyna Awatar dzideku
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Szczecinek
    Wiek
    56
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ostatecznie stanęło na EOS R6 - dlaczego? Stabilizacja, dwa sloty na karty i AF trzy najważniejsze dla mnie tematy Czas pokaże jak aparat sprawdzi się w praktyce no i oczywiście na razie zakup RF 50mm f1,2L odłożony w czasie. Miłego dnia

  6. #3106
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Sam jestem ciekawy jak bardzo poprawił się AF względem Rki.

    Co do zakupu 50tki to niedługo pojawi się jeszcze C50/1.8rf. To też może być niezła alternatywa przed planowanym zakupem 50/1.2rf w przyszłości.

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Miłego dnia
    moja www

  7. #3107
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Lecę do was z głupim pytaniem dotyczącym sigm Art. Czy regulacja Sigmy dockiem wpływa na dokładność AF w systemie R? Czy też nie ma znaczenia co sobie tam dockiem poustawiam i tak AF w systemie R zawsze będzie w punkt?
    Mam jednego ARTa którego używam z lustrem i jest po regulacji dockiem. Myślę o eRce i zastanawiam się, czy będę musiał regulacje dockiem zresetować chcąc używać to szkło w systemie R.
    Ostatnio edytowane przez aptur ; 27-08-2020 o 14:11

  8. #3108
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Lecę do was z głupim pytaniem dotyczącym sigm Art. Czy regulacja Sigmy dockiem wpływa na dokładność AF w systemie R? Czy też nie ma znaczenia co sobie tam dockiem poustawiam i tak AF w systemie R zawsze będzie w punkt?
    Mam jednego ARTa którego używam z lustrem i jest po regulacji dockiem. Myślę o eRce i zastanawiam się, czy będę musiał regulacje dockiem zresetować chcąc używać to szkło w systemie R.
    Nie jestem w stanie sobie teraz przypomnieć gdzie, ale ktoś pisał o jakimś problemie z R albo R5 w przypadku takiej regulacji. Spróbuję to znaleźć.

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Miłego dnia
    moja www

  9. #3109
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Lecę do was z głupim pytaniem dotyczącym sigm Art. Czy regulacja Sigmy dockiem wpływa na dokładność AF w systemie R? Czy też nie ma znaczenia co sobie tam dockiem poustawiam i tak AF w systemie R zawsze będzie w punkt?
    Mam jednego ARTa którego używam z lustrem i jest po regulacji dockiem. Myślę o eRce i zastanawiam się, czy będę musiał regulacje dockiem zresetować chcąc używać to szkło w systemie R.
    Bezlustra zasadniczo nie wymagają żadnej regulacji. Nie bez powodu w body nie ma już opcji mikroregulacji.

    BF/FF objawiał się przez wady w odbiciu światła przez lustro, czujniki AF w lustrzankach były na dole.
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  10. #3110
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Bezlustra zasadniczo nie wymagają żadnej regulacji. Nie bez powodu w body nie ma już opcji mikroregulacji.

    BF/FF objawiał się przez wady w odbiciu światła przez lustro, czujniki AF w lustrzankach były na dole.
    Zasadniczo tak. Jednak w takim Nikonie Z6 jednak wstawili mikroregulację AF

Strona 311 z 410 PierwszyPierwszy ... 211261301309310311312313321361 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •