Strona 308 z 410 PierwszyPierwszy ... 208258298306307308309310318358408 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 071 do 3 080 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #3071
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale jaki by to miało sens?
    Myślisz, że nie będzie działać przejściówka między konwerterem a obiektywem?

  2. #3072
    Dopiero zaczyna Awatar dzideku
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Szczecinek
    Wiek
    56
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Ja ostatnio robiłem ślub na 6DII i R. I jako stary lusterkowiec, jeszcze kliszak. TO powiem, że R to już ten moment kiedy można wskazać na ML. O ile fotografia krajobrazowa to obraz na matowce lepiej wyglada, mniejszy kontrast, lepiej polar ustawiać. Ale reportaż i trudne warunki, plamy światła - widzisz od razu efekt przed zrobieniem zdjęcia. Szybka korekta ekspozycji +, - i wiesz jak suknia czy obraz pod światlo wygladą. Nie trzeba sprawdzac na podgladzie po i tracic czas czy dobre ujecie. Szkoda że R nie ma pokretła +, - jak to ma Fuji np. w X100 ktory czasem używam. No ale w R mozna zespolic pokretlo z przyciskiem i miec szybkie +, - ekspozycji.
    Nie wiem jaka rożnica cenowa wyjdzie miedzy R6 a R. Na R byl juz cashback i mozna bylo go miec za 7200zl. Tam masz swietna matryce 5DmkIV. O matrycy z R6 nie wiadomo za duzo.
    Postanowiłem, że troszkę poczekam aż R6 pojawi się fizycznie w sprzedaży i sprawdzę różnicę pomiędzy R i R6 bo może okazać się, że ta matryca z R6 będzie spoko. Na pewno kupię jeden z dwóch

  3. #3073
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Powiedzcie mi proszę czy w serii R zniknęła w Canonie opcja powiązania pomiaru światła z punktem AF?

    Szukam w instrukcji R5 i w menu i znaleźć nie mogę.

  4. #3074
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    W poście dotyczącym R5 jest gorąca dyskusja, że się przegrzewa, i to nie tylko w trakcie filmowania, internety także podają takowe wieści, odpowiedzi producenta itd., itp, czas pokaże jak to jest i co z tym dalej.

    EOS R jest na rynku od września 2018, czy tego typu problem nie dotyczy R / RP? Po dwóch latach już chyba powinno być wiadomo?

  5. #3075
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    W poście dotyczącym R5 jest gorąca dyskusja, że się przegrzewa, i to nie tylko w trakcie filmowania, internety także podają takowe wieści, odpowiedzi producenta itd., itp, czas pokaże jak to jest i co z tym dalej.

    EOS R jest na rynku od września 2018, czy tego typu problem nie dotyczy R / RP? Po dwóch latach już chyba powinno być wiadomo?
    Przy moim użytkowaniu, ale ja wideo praktycznie nie kręcę to nigdy nic mi sie w R-ce nie przegrzalo. Mam wrażenie ze część tych info o przegrzewaniu R5 to celowe i nie prawdziwe info od ludzi opłacanych przez konkurencje ktorej przegrzewa się mozgownica ze strachu o spadki sprzedaży.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  6. #3076
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Mam wrażenie ze część tych info o przegrzewaniu R5 to celowe i nie prawdziwe info od ludzi opłacanych przez konkurencje ktorej przegrzewa się mozgownica ze strachu o spadki sprzedaży.
    uwazasz , ze tabela ograniczenia czasu nagrywania wskutek przegrzewania , ktora podal oficjalnie Canon , to tak naprawde jest lista zrobona przez konkurencje podszywajaca sie pod canona ?

    R sie nie przegrzewa i aby tego unknac Canon zastosowal crop dla 4k . przy filmie 4 K w pelnym FF wystapiloby przegrzewanie.

  7. #3077

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cześć,

    Nie wiem czy to dobre miejsce do opisania problemu z AF w R-ce. Im dłużej używam tego aparatu, moje uczucia są coraz bardzie mieszane. Mam wrażenie, że 80D wykrywa w niektórych sytuacjach twarz szybciej niż R, ale to nie jest największy problem. Najgorzej jest gdy za modelem są jakieś liście, źdźbła trawy czy cienkie drzewa, pomimo wykrycia twarzy i oka, zawsze łapie ostrość na tło. Bez względu czy w servo czy one shot. Jest to istotny problem, ponieważ przy fotografowaniu całej postaci z pewnej odległości pojedynczy punkt (nawet mała ramka) jest na tyle mały, że wystaje poza krawędź twarzy i też lubi złapać tło. Czy ktoś z was zauważył taką przypadłość. Może ma jakieś rozwiązanie. Z góry dziękuję za pomoc.

  8. #3078
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez kuba20kg Zobacz posta
    Cześć,

    Nie wiem czy to dobre miejsce do opisania problemu z AF w R-ce. Im dłużej używam tego aparatu, moje uczucia są coraz bardzie mieszane. Mam wrażenie, że 80D wykrywa w niektórych sytuacjach twarz szybciej niż R, ale to nie jest największy problem. Najgorzej jest gdy za modelem są jakieś liście, źdźbła trawy czy cienkie drzewa, pomimo wykrycia twarzy i oka, zawsze łapie ostrość na tło. Bez względu czy w servo czy one shot. Jest to istotny problem, ponieważ przy fotografowaniu całej postaci z pewnej odległości pojedynczy punkt (nawet mała ramka) jest na tyle mały, że wystaje poza krawędź twarzy i też lubi złapać tło. Czy ktoś z was zauważył taką przypadłość. Może ma jakieś rozwiązanie. Z góry dziękuję za pomoc.
    A jaką masz wersję firmware w aparacie? I z jakimi obiektywami tak się dzieje?
    Na marginesie, pionowe krawędzie to (niestety w tym przypadku) najlepszy/najmocniejszy sygnał dla AF działającego w oparciu o Dual Pixel (i nie tylko, praktycznie we wszystkich bezlustrach obecnie na rynku). Zatem przy kadrach pionowych (tzw. portrait) problem ten powinien występować zdecydowanie rzadziej.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 13-08-2020 o 11:31

  9. #3079
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    uwazasz , ze tabela ograniczenia czasu nagrywania wskutek przegrzewania , ktora podal oficjalnie Canon , to tak naprawde jest lista zrobona przez konkurencje podszywajaca sie pod canona ?

    R sie nie przegrzewa i aby tego unknac Canon zastosowal crop dla 4k . przy filmie 4 K w pelnym FF wystapiloby przegrzewanie.
    Nie a czy ja cos takiego napisalem? Odnioslem to do takich kwestii jak np test wg ktorego R5 zagotował sie nie wykonując ani jednego zdjęcia tylko majac włączone wi-fi itd.. itp...
    Co do czasów w tabeli pozostaje tylko jedno pytanie czy te czasy wynikają z rzeczywistych możliwości i realnych możliwości na chwilę obecną czy z ograniczeń zapisamych w oprogramowaniu. Wówczas wystarczyloby w oprogramowaniu zmienic parametry i dzięki temu wydłużyć czasy nagrywania oraz skrócić czasy przerw i już mamy R5 markII.
    Zobacz jak bylo z R w kwestii af. Jakby ludzie nie marudzili ze jest slaby w kwestii sledzenia twarzy, oka to pewnie by taki został a ten co jest od wersji 1.4 bylby w R6 teraz jako duzo lepszy... Saduja jak mało wystarczy dać aby się sprzedawało bo wtedy mogą małymi kroczkami dokładać w kolejnych wersjach czy modelach.
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 13-08-2020 o 11:44
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  10. #3080

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    A jaką masz wersję firmware w aparacie? I z jakimi obiektywami tak się dzieje?
    Na marginesie, pionowe krawędzie to (niestety w tym przypadku) najlepszy/najmocniejszy sygnał dla AF działającego w oparciu o Dual Pixel (i nie tylko, praktycznie we wszystkich bezlustrach obecnie na rynku). Zatem przy kadrach pionowych (tzw. portrait) problem ten powinien występować zdecydowanie rzadziej.
    Mam 1.6, jeszcze nie aktualizowałem do 1.7, ale z tego co czytałem to nic nie poprawiali z AF. Dzieje się tak z Sigmą 35 1.4, Canonem 50 1.8 STM i Canonem 85 1.8 STM. Tylko dziwi mnie, że aparat pokazuje wykryte oko a i tak ostrzy na tło. Czyli w Sony A7 III i innych też tak jest?

Strona 308 z 410 PierwszyPierwszy ... 208258298306307308309310318358408 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •