Strona 269 z 410 PierwszyPierwszy ... 169219259267268269270271279319369 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 681 do 2 690 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2681
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 287

    Domyślnie Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Amator nie oznacza ubogiej osoby. Może świetnie zarabiac gdzie indziej. Znam mnóstwo pasjonatów kupujacych najbardziej wypasiony sprzet i znam fotoreportera który kupuje do pracy "tanio" używany model poprzedniego modelu flagowca i dobija w nim do miliona klatek. Robi sport a nie ma jasnych stałek. Znam amatora - foto ptaków ma topowe jasne tele i 2 topowe body. Znam przedsiębiorcę mającego trzy topowe jednocyfrowe body i kilka topowych supertele, ma w sprzęcie spokojnie 200 tysięcy. Grosza nie zarabia na fotografii. Działa sobie Stowarzyszenie Polskiej Fotografii Lotniczej, spfl, mają forum. Znam te paczkę, każdy wyjazd na pokazy do Moskwy, Axalp itd kosztuje po pare tys zł a nie można byc pewnym pogody. Można wrócić bez zdjęcia. W sprzęcie każdy ma grubą kasę (modne w tym towarzystwie jest szkło 500/4, ale do tego kolejne niezłe i 2 dobre body, często jednocyfrowiec). na foto zarabia tam tylko chyba prezes - Sławek. Na moje plenery jadą focić modelki też nie fotografowie a dyrektorzy, informatycy itd. Każdy ma w plecaku sprzętu za 20-40 tys. Na plenery Bartka do Chorwacji jeżdzi sporo osób, na plener idzie 3-4 tys, a sprzetu mają za tyle co u mnie. To nie sa ludzie zarabiający na fotografii. To pasjonaci. Jest ich mnóstwo.
    Oczywiście jest drugi biegun foto - amator, który kombinuje jak na przejściówce podpiąć stare manualne szkło, nakręcajacy soczewkę na kitowe szkło by miec macro itd. czyli jak kupić sprzet umożliwiający robienie zdjęć jakie chce a zarazem by wydać kilka stów max. Dla niego wyjazd na plener, który kosztuje 3x więcej niz taki obiektyw to abstrakcja. Tylko, że na moich plenerach były już setki osób, organizatrów podobnych imprez znam trochę. Czyli tysiące ludzi wydają dużo kasy na przyjemność. Nie na zarobek. Każda umowa o wykorzystanie zdjęć z pleneru mówi o zakazie komercji.

    To nie ma żadnego znaczenia. Część z ludzi na penerze robi beznadziejne foty, robiąc je sprzętem za dużą kasę.
    Cena sprzetu ma średnie przełożenie na to co ludzie potrafią nim robić.
    Tys prowda Azaliż znam gości przy każdym nowym zakupie proszących błagalnie "tylko nie mów nic żonie o nowej zabawce" Znam też innych mieszkających za granicą a jeżdżących na wielodniowe plenery i warsztaty w Złodziejewie.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #2682
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 054

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Osobiście kupiłem wspomniane 6d2 jeszcze przy cenie 7k zł, bo potrzebowałem nowego aparatu.
    No i ja 6d2 kupowałem za ponad 7k dwa lata temu. Pobawilem sie troche R i jakos tak nie wyceniam jego na tyle. Ale z 6d2 jeszcze bardziej nie. Am czym robic zdj. Bardziej kreci mnie odkurzenie starych szkiel dzieki R i sprobowanie czegos innego.

  3. #2683
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ja na Twoim miejscu poczekałbym jeszcze 5 lat i pewnie cena R spadnie do 2-3k zł Jeśli nie będziesz przez ten czas fotografował - to problemu nijakiego nie widzę
    Założę się, że szwayko ma aparat, którym może przez ten czas robić zdjęcia, także takie naśmiewanie się to, tylko dla naśmiewania się.

  4. #2684
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    No i ja 6d2 kupowałem za ponad 7k dwa lata temu. Pobawilem sie troche R i jakos tak nie wyceniam jego na tyle. Ale z 6d2 jeszcze bardziej nie. Am czym robic zdj. Bardziej kreci mnie odkurzenie starych szkiel dzieki R i sprobowanie czegos innego.
    Jeśli masz czym focić i nie masz jakiegoś większego ciśnienia na MLa to pewnie warto się wstrzymać. Czasami trafia się też okazja na rynku wtórnym.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #2685
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    https://www.euro.com.pl/kompakty-z-w...40-canon.bhtml
    EoS R + adapter + obiektyw RF 24-240 za 10 tysi....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #2686
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 606

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Obiektyw napisali, że EF, body z przelotką na EF. Choć .. czy Canon ma EF 24-240?
    Chyba w opisie na stronie sklepu jest błąd i chodzi o szkło RF.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-11-2019 o 01:22

  7. #2687
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 287

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Obiektyw napisali, że EF, body z przelotką na EF. Choć .. czy Canon ma EF 24-240?
    Chyba w opisie na stronie sklepu jest błąd i chodzi o szkło RF.
    Wszystko gra. Chodzi o stricte amatorski systemowy RF 24-240 mm f/4-6.3 IS USM, którego absurdalna cena 4.398 zł spadła o 430 zł. Nie mają pojęcia w sklepie czym się różnią literki EF od RF w oznaczeniu obiektywu co nie najlepiej o nich świadczy

    Chcą się raczej pozbyć tego obiektywu bo i, pewnie nie schodzi. A dlaczego - to pisaliśmy wcześniej https://www.canon-board.info/threads...=1#post1397261
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #2688
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 246

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Chcą się raczej pozbyć tego obiektywu bo i, pewnie nie schodzi. A dlaczego - to pisaliśmy wcześniej https://www.canon-board.info/threads...=1#post1397261
    Oni w tym sklepie popełnili straszny błąd. Wzięli na stan kilkadziesiąt egzemplarzy tego szkła, jak to sklepy mają w zwyczaju. No i są z tego powodu umoczeni. Nie wiedzieli jak to złe szkło. Na szczęście poczytali Twoje opinie na forum i stąd ta promocja.

  9. #2689
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 287

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Oni w tym sklepie popełnili straszny błąd. Wzięli na stan kilkadziesiąt egzemplarzy tego szkła, jak to sklepy mają w zwyczaju. No i są z tego powodu umoczeni. Nie wiedzieli jak to złe szkło. Na szczęście poczytali Twoje opinie na forum i stąd ta promocja.
    Zapewne popełnili jeszcze więcej onych "strasznych błędów" biorąc na stan puszki i szkła od Sony. "No i są z tego powodu umoczeni. "

    ps.
    poprawiłeś mi humor na cały dzień

    BTW - https://www.digitaltrends.com/photog...rless-cameras/
    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-11-2019 o 10:36
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #2690
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    https://www.euro.com.pl/kompakty-z-w...40-canon.bhtml
    EoS R + adapter + obiektyw RF 24-240 za 10 tysi....
    Od tej ceny jeszcze przysługuje cashback 1290 złotych...

Strona 269 z 410 PierwszyPierwszy ... 169219259267268269270271279319369 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •