Strona 264 z 410 PierwszyPierwszy ... 164214254262263264265266274314364 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 631 do 2 640 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2631
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Powyżej ISO 400 ta różnica w obrazku jest widoczna, gdy trzeba coś podrasowić w obróbce.
    Miałem równolegle 5DII i M50 przez ok. rok i fociłem na przemian jednym i drugim - UWA na 5DII, tele na M50. Wychodzi to porównywalnie na niskim ISO.
    Teraz skompletowałem zestaw "wakacyjny" pod M50, waży to wszystko 1kg i tu nie ma już dyskusji o funkcjonalności.
    No a 5DII zastąpiłem R .

    PS.
    Wkleiłem porównanie 5DII do iPhona bo takie porównania ciągle powracają co bywa irytujące.
    Ja tak na Islandię zabrałem 5DmII + 16-35/4 oraz M100 i 100-400/4-5.6 i było spoko bo nie trzeba było przeczepiać obiektywu, raz auta z tym, raz z drugim wychodziłem .

    Czyli generalnie polecasz R? Plus jest też taki, że na stronie Canona jest napisane, że jeśli ma się ta przejściówkę (a mam) to podobno jest tak samo jak gdy podpinasz do EOS'a, nie ma spadków jakości/funkcjonalności. M100 wyraźnie lepiej AF działa niż na 5DmII, a co kluczowe również jeśli obiektyw jest zapięty przez przejściówkę.

    Jedynie ta cena mnie odstrasza, stać mnie ale jak sobie myślę aparat za 10k i na wakacjach się stresować, że zostawić go, że upadnie, że woda leci gdzieś przy wodospadzie etc. W Islandii j/w, na wodospady tylko ja podchodziłem z aparatem, nikt inny wtedy . Potem suszyłem obiektyw wkładając papier i zamykając dekielek bo zaczynały parować, a body jest pięknie uszczelnione i to niewątpliwie zaleta .

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Nie wiem jakim ignorantem trzeba być by pisać, że kolory z ajfona są lepsze od 5d mk2. Takich bzdur na tym forum na prawdę dawno nie czytałem.
    Zapytaj każdego kto się nie podnieca fotografią, 10/10 osób tak powie kiedy zobaczy zdjęcie na podglądzie, czy po prostu prosto z body. Generalnie fajnie, że masz jakość ale w iPhone aparat to dodatek vs kilka kilo noszenia, plus jak wydrukujesz z JPG do albumu to nie ma opcji, że zobaczysz różnicę w jakości dla normalnych warunków. Jak będziesz focić wyścigi czy gwiazdy to oczywiście, ale j/w przy normalnej wakacyjnej fotografii nie ma opcji.

    Z 5DmII ciemne i blade fotki, z każdego telefonu już są krzywe podkręcone, to samo robi M100. To taki trochę poziom jak przy analogu - nie pogadasz, jak ktoś jest fanboyem.

    Analogicznie M100 bije 5DmII na głowę, niestety poza FF to już żadnych zalet 5DmII nie dostrzegam w sumie.
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 27-10-2019 o 01:37

  2. #2632
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    adzi, sęk w tym, że smartfony, aparaty kompaktowe itp sprzęty, amatorskie mają dawać fajny efekt od razu, amatorowi. Czyli podbity kontrast i ostrość, wysycone kolory itd. Jak widac to się tobie podoba. Sprzęt profesjonalny ma wiernie oddawać kolor, kontrast. Wiele razy słyszałem rozczarowanie po kupnie lustrzanki.
    Kupno lustrzanki nie ma sensu jeśli myślimy o "wakacyjnym" czy okazjonalnym fotografowaniu ( i gdy głównym miejscem publikowania jest fejsbuczek). Kupno lustrzanki ma sens gdy się chce wejść głębiej w fotografie. Gdy się ma zamiar kupować wymienną optykę (a nie poprzestawac na kicie). Trzeba wiedzieć, że czasami trzeba (albo zawsze można) fotografować w RAW i potrafić obrabiać te pliki itd. Szczególnie w cięzkich sytuacjach zdjęciowych lustrzanka pokaże przewagę.
    Normalnie lepiej kupić wypasiony smartfon, gdzie obraz jest z marszu obrabiany przy wspomaganiu AI.

  3. #2633
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    adzi, sęk w tym, że smartfony, aparaty kompaktowe itp sprzęty, amatorskie mają dawać fajny efekt od razu, amatorowi. Czyli podbity kontrast i ostrość, wysycone kolory itd. Jak widac to się tobie podoba. Sprzęt profesjonalny ma wiernie oddawać kolor, kontrast. Wiele razy słyszałem rozczarowanie po kupnie lustrzanki.
    Kupno lustrzanki nie ma sensu jeśli myślimy o "wakacyjnym" czy okazjonalnym fotografowaniu ( i gdy głównym miejscem publikowania jest fejsbuczek). Kupno lustrzanki ma sens gdy się chce wejść głębiej w fotografie. Gdy się ma zamiar kupować wymienną optykę (a nie poprzestawac na kicie). Trzeba wiedzieć, że czasami trzeba (albo zawsze można) fotografować w RAW i potrafić obrabiać te pliki itd. Szczególnie w cięzkich sytuacjach zdjęciowych lustrzanka pokaże przewagę.
    Normalnie lepiej kupić wypasiony smartfon, gdzie obraz jest z marszu obrabiany przy wspomaganiu AI.
    Ciężko się nie zgodzić, wszystko jest jak napisałeś.

    Zastanawiam się czy jakimś Picture Style w 5DmII da się uzyskać efekt taki jak prosto z GoPro/iPhone z możliwością potem korekcji w RAW. Szukałem ale nie znalazłem jakiś gotowców. Widziałem, że GoPro/iPhone mają polar, oczywiście focę zawsze L'ki lub stałki z polarem Marumi więc kwestia bardziej PS niż czegoś innego.

    PS tylko kręci suwakami, robi preset wartości na RAW, prawda? Innymi słowy, da się z każdego PS przywrócić do wartości "zero", czy nie?
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 27-10-2019 o 01:49

  4. #2634
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta

    Zastanawiam się czy jakimś Picture Style w 5DmII da się uzyskać efekt taki jak prosto z GoPro/iPhone
    Picture style nie. Ale pojawia sie na rynku oprogramowanie, nie Adobe, które wykorzystują AI podobnie jak smartfony. Mam na myśli programy takie jak Luminar czy ON1 Photo RAW.
    Przy scenie o dużej rozpiętości tonalnej (słońce, niebo, białe chmury i głebokie cienie budynków albo las) robienie w jpg odpada, on ma tylko 8 bitów. Trzeba robić RAW (14 lub 12 bitów) i go wywoływać, choćby w takich właśnie programach.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27-10-2019 o 02:04

  5. #2635
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Picture style nie. Ale pojawia sie na rynku oprogramowanie, nie Adobe, które wykorzystują AI podobnie jak smartfony. Mam na myśli programy takie jak Luminar czy ON1 Photo RAW.
    Przy scenie o dużej rozpiętości tonalnej (słońce, niebo, białe chmury i głebokie cienie budynków albo las) robienie w jpg odpada, on ma tylko 8 bitów. Trzeba robić RAW (14 lub 12 bitów) i go wywoływać, choćby w takich właśnie programach.
    Znalazłem coś takiego, lepsze to niż nic https://www.youtube.com/watch?v=md3m_QbuSc0
    Jeśli nie patrzymy na postprocessing to oczywiście rozpiętość tonalna wygrywa, mi głównie zależy właśnie żeby się nie modlić nad każdym zdjęciem potem .
    Generalnie rzeczywiście, to co napisałeś też brzmi bardzo sensownie, właśnie sęk w tym, że te obrazki są podkręcone w GoPro/iPhone ale idealnie, ze smakiem, nieprzedobrzone i może trzeba po prostu kupić program, który to sensownie dobierze.

    Polecasz któryś z tych programów? Mam LR ostatniego bez abonamentu. Fotki obrabiam raz na rok, więc szukam czegoś w sensownej cenie żebym raz zapłacił, a nie abonament, ale żeby dało się w miarę fajny efekt uzyskać. Z tego co widzę, to chyba oba po 400zł są +-, więc cena spoko imo, tylko który bardziej warto . Na szybko patrząc to chyba ten Luminar lepszy?
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 27-10-2019 o 02:16

  6. #2636
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Czyli generalnie polecasz R? Plus jest też taki, że na stronie Canona jest napisane, że jeśli ma się ta przejściówkę (a mam) to podobno jest tak samo jak gdy podpinasz do EOS'a, nie ma spadków jakości/funkcjonalności. M100 wyraźnie lepiej AF działa niż na 5DmII, a co kluczowe również jeśli obiektyw jest zapięty przez przejściówkę.

    Jedynie ta cena mnie odstrasza, stać mnie ale jak sobie myślę aparat za 10k i na wakacjach się stresować, że zostawić go, że upadnie, że woda leci gdzieś przy wodospadzie etc. W Islandii j/w, na wodospady tylko ja podchodziłem z aparatem, nikt inny wtedy . Potem suszyłem obiektyw wkładając papier i zamykając dekielek bo zaczynały parować, a body jest pięknie uszczelnione i to niewątpliwie zaleta .
    Zalet R w stosunku do 5DII widzę bardzo wiele:
    - znacznie lepszy, bardziej szczegółowy, ostrzejszy obrazek - na C16-35/4L widać to bardzo.
    - większy DR i lepsze wysokie ISO - obrazek bardzo dobrze się obrabia.
    - AF to przepaść - wielki obszar dostępny dla AF, różne tryby, Eye AF
    Obsługa R jest dla mnie o wiele bardziej komfortowa, używam te nowinki: tryb Fv, gładzik, wybór punktu AF kciukiem na ekranie i bardzo mi to pasuje .
    Nie mam żadnego obiektywu RF więc używam starych i nie mam żadnych zastrzeżeń. AF jest bezbłędny - to trochę nowość.

    EVF jest bardzo dobry ale umowność w stosunku do OVF jest oczywista - trzeba przestawić myślenie. Za to prezentacja informacji rekompensuje wszystko.

    Dla mnie zasadnicza wada to, to że R jest "nadpobudliwy" - byle co go wybudza. Czekam aż w którymś firmware będzie go można uśpić klawiszem Lock (myślałem że od razu do tego on będzie).

    Aktualnie bez problemów można dostać R za 8k - to cena 5DII na starcie.

    Co do uszczelnień to im nie ufam i używam Rainsleeve - niewygodne ale działa.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #2637
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    adzi kup sobie iphone xs i będziesz full wypas zadowolony. Nie kupuj żadnych drogich aparatów. Pójdą moment w kąt, a ty i tak kupisz full wypas iphona. Znam wiele osób co kupiło i sprzedało lub oddało dzieciom do zabawy a zdjęcia robią telefonami, bo łatwiej i szybciej i ładniej. p.s nawet na wakacjach jak zgubisz XS to możesz kupić sobie drugiego XS ( w cenie takie R ) Szczerze mówię.

  8. #2638
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 657

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Picture Style nie wpływa na RAW, w sensie że jak robisz tylko RAW lub RAW + JPG, to obraz który widzisz (JPG) będzie wg ustalonego Picture Style, ale sam RAW to dalej surowy zapis.

  9. #2639
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    mi głównie zależy właśnie żeby się nie modlić nad każdym zdjęciem potem .

    Polecasz któryś z tych programów? .
    Na szybko patrząc to chyba ten Luminar lepszy?
    Bez przesady z tym modleniem. Wczytujesz zdjęcie i z automatu (czyli ustawienia predefiniowane programu) albo 3 ruchy suwakami.
    Nie używam żadnego z tych programów, więc tu ci nie doradzę.
    Na dzisiaj lustrzanki i bezlustra nie ubarwiaja tak świata jak telefony. Jeśli chcesz tak robić zdjęcia lustrzanką to albo będziesz zdjęcia wrzucał w taki program, albo zmieniał parametry w Picture control. Tylko, że tzreba wiedzieć kiedy co jak zmienić, to wymaga większej wiedzy i doświadczenia niż używanie programów o których mówiłem. No i żona nie będzie grzebałą w Picture style.
    Podaruj sobie lustrzanki, kup prosty kompakt z trybami tematycznymi.
    Telefony nie mają zakresu tele, raczej odpadają.
    Bezlustra tez tu nic nie pomogą. One też są za dobre jak na to co chcesz To kwestia DR, a matryce bezluster to często te same matryce co w lustrzankach (tak jest w bezlustrach Canona i Nikona, u Sony nie, bo już nie robi lustrzanek )

  10. #2640
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Picture Style nie wpływa na RAW, w sensie że jak robisz tylko RAW lub RAW + JPG, to obraz który widzisz (JPG) będzie wg ustalonego Picture Style, ale sam RAW to dalej surowy zapis.
    Czyli jak focę RAW i mam PS to po prostu na miniaturce, która jest w JPG zaszyta w RAW widzę efekt. Wydawało mi się, że tam też zapisuje się info o tych przesunięciach suwaków ale może mi się właśnie tylko wydawało.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Bez przesady z tym modleniem. Wczytujesz zdjęcie i z automatu (czyli ustawienia predefiniowane programu) albo 3 ruchy suwakami.
    Nie używam żadnego z tych programów, więc tu ci nie doradzę.
    Na dzisiaj lustrzanki i bezlustra nie ubarwiaja tak świata jak telefony. Jeśli chcesz tak robić zdjęcia lustrzanką to albo będziesz zdjęcia wrzucał w taki program, albo zmieniał parametry w Picture control. Tylko, że tzreba wiedzieć kiedy co jak zmienić, to wymaga większej wiedzy i doświadczenia niż używanie programów o których mówiłem. No i żona nie będzie grzebałą w Picture style.
    Podaruj sobie lustrzanki, kup prosty kompakt z trybami tematycznymi.
    Telefony nie mają zakresu tele, raczej odpadają.
    Bezlustra tez tu nic nie pomogą. One też są za dobre jak na to co chcesz To kwestia DR, a matryce bezluster to często te same matryce co w lustrzankach (tak jest w bezlustrach Canona i Nikona, u Sony nie, bo już nie robi lustrzanek )
    No właśnie ten M100 Canona to już całkiem nieźle daje rade, jak się go podczepia do teleobiektywów L'ek to jest na prawdę fajna zabawka.

    Kupiłem ten Luminar 4, wydaje się, że daje radę jako taki szybki i tani LR . LR mam w wersji 6 o ile pamiętam, ostatniej wieczystej i np nie obsługuje M100 RAWów, muszę konwertować.

Strona 264 z 410 PierwszyPierwszy ... 164214254262263264265266274314364 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •