Strona 263 z 410 PierwszyPierwszy ... 163213253261262263264265273313363 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 621 do 2 630 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2621
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Z kolei w trakcie robienia zdjęcia zawsze Av robię i ustawiam co trzeba, żeby uzyskać to co chcę, chodzi o kwestię głównie obrazka/kolorystyki, z 5DmII strasznie takie ciemne i szare - wystarczy porównać ze zdjęciami z iPhone jaka przepaść, bo tam leci obróbka jakaś wstępna.
    c5 nalezy do aparatow do dzisiaj cenionych za wspaniala kolorystyke , jaka mozna uzyskac.

    jesli w ciagu 10 - 15 lat tego nie opanowales , tzn, ze jestes zbyt leniwy by zadac sobie trud i to rozpracowac-

    a to jest wysilek intelektualnie mniejszy niz dla dziecka , ktore musi opanowac tabliczke mnozenia.

    Nie ma najmniejszego sensu posiadanie kilku aparatow i obiektywow , jesli nie potrafi sie opanowac podstawowych funkcji jednego z nich.

    im wiecej sprzetu masz do dyspozycji , tym coraz bardziej jestes zaabsorbowany obsluga sprzetu , coraz mniej czasu i namyslu masz dla fotografowania.
    Nadmiar sprzetu przeszkadza nie pomaga.
    Jesli nie widzisz kolosalnej roznicy w jakosci obrazowania pomiedzy c5m2 a iphonem na korzysc c, tzn nie Maja one dla Ciebie zadnego znaczenia.

    Sugerowalbym albo nastawic wszystko na Auto i robic zdjecia w jpg , zawsze lekka korekture jasniej/ciemniej i balans bieli w razie potrzeby mozesz przeprowadzic, lub w ogole przejsc na uniwersalny aparat typu hybryda, ktory ma zielony kwadracik na pokretle nastawy czasow/trybu pracy..

  2. #2622
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    c5 nalezy do aparatow do dzisiaj cenionych za wspaniala kolorystyke , jaka mozna uzyskac.

    jesli w ciagu 10 - 15 lat tego nie opanowales , tzn, ze jestes zbyt leniwy by zadac sobie trud i to rozpracowac-

    a to jest wysilek intelektualnie mniejszy niz dla dziecka , ktore musi opanowac tabliczke mnozenia.

    Nie ma najmniejszego sensu posiadanie kilku aparatow i obiektywow , jesli nie potrafi sie opanowac podstawowych funkcji jednego z nich.

    im wiecej sprzetu masz do dyspozycji , tym coraz bardziej jestes zaabsorbowany obsluga sprzetu , coraz mniej czasu i namyslu masz dla fotografowania.
    Nadmiar sprzetu przeszkadza nie pomaga.
    Jesli nie widzisz kolosalnej roznicy w jakosci obrazowania pomiedzy c5m2 a iphonem na korzysc c, tzn nie Maja one dla Ciebie zadnego znaczenia.

    Sugerowalbym albo nastawic wszystko na Auto i robic zdjecia w jpg , zawsze lekka korekture jasniej/ciemniej i balans bieli w razie potrzeby mozesz przeprowadzic, lub w ogole przejsc na uniwersalny aparat typu hybryda, ktory ma zielony kwadracik na pokretle nastawy czasow/trybu pracy..
    A ja bym sugerował powstrzymać się od tego moralizatorstwa, pouczania i oceniania użytkowników. Tworzenie takiej atmosfery na forum jest bardzo niemile widziane.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #2623
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    c5 nalezy do aparatow do dzisiaj cenionych za wspaniala kolorystyke , jaka mozna uzyskac.

    jesli w ciagu 10 - 15 lat tego nie opanowales , tzn, ze jestes zbyt leniwy by zadac sobie trud i to rozpracowac-

    a to jest wysilek intelektualnie mniejszy niz dla dziecka , ktore musi opanowac tabliczke mnozenia.

    Nie ma najmniejszego sensu posiadanie kilku aparatow i obiektywow , jesli nie potrafi sie opanowac podstawowych funkcji jednego z nich.

    im wiecej sprzetu masz do dyspozycji , tym coraz bardziej jestes zaabsorbowany obsluga sprzetu , coraz mniej czasu i namyslu masz dla fotografowania.
    Nadmiar sprzetu przeszkadza nie pomaga.
    Jesli nie widzisz kolosalnej roznicy w jakosci obrazowania pomiedzy c5m2 a iphonem na korzysc c, tzn nie Maja one dla Ciebie zadnego znaczenia.

    Sugerowalbym albo nastawic wszystko na Auto i robic zdjecia w jpg , zawsze lekka korekture jasniej/ciemniej i balans bieli w razie potrzeby mozesz przeprowadzic, lub w ogole przejsc na uniwersalny aparat typu hybryda, ktory ma zielony kwadracik na pokretle nastawy czasow/trybu pracy..
    Napisałeś jakieś farmazony i zero konkretów, czemu? Post proces który robi GoPro i iPhone to mistrzostwo, taka prawda. Spoko coś tam na foto się znam, 10 lat temu zarabiałem na foto i moje zdjęcia fotoreporterskie były wykorzystywane przez znane agencje. Dla Twojej informacji potrafię na M focić od czasów Canon 350D, czyli od prawie 15 lat .

    Kto dziś powie, że C5DmII ma lepszą kolorystykę od iPhone nowego? Sorry, chyba trzeba być bardzo zapatrzonym w lustra i na siłę takie argumenty przytaczać bez pokrycia. Dziś jeśli nie robisz zdjęcia w ciężkich warunkach albo na jakiś plakat to coraz mniej opłaca się lustro, a przy przeciętnym foto z wakacji nie zobaczysz różnicy na plus dla lustra, szczególnie tak starego.

    https://www.optyczne.pl/92.8-Test_ap...s_tonalny.html
    https://www.optyczne.pl/395.8-Test_a...a_tonalna.html

    Porównaj sobie wyniki . Na chwile obecną jedyna wartość dodatnia to FF i M100 niestety ale wydala lepsze zdjęcia niż 5DmII.
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 26-10-2019 o 19:33

  4. #2624
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Porównaj sobie wyniki . Na chwile obecną jedyna wartość dodatnia to FF i M100 niestety ale wydala lepsze zdjęcia niż 5DmII.
    No jest takie porównanie DR i nic szczególnego z tego nie wynika - jest różnica kilka EV w DR między dobrym iphonem a staryn FF:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PtP.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	121,2 KB
ID:	3005
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #2625
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 012

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Sądziłem, że fanboje sony to najgorsza zaraza tego forum. Okazuje się, że może być gorzej
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  6. #2626
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    M100 to bezlusterkowiec Canon http://www.photonstophotos.net/Chart...n%20EOS%20M100, różnica jest prawie zerowa.
    Generalnie staram się znaleźć sensowne argumenty dla przypadku fotografii wakacyjnej, czy jest sens dalej używać 5DmII.
    Ostatnio edytowane przez adzi ; 26-10-2019 o 20:13

  7. #2627
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    Napisałeś jakieś farmazony i zero konkretów, czemu? Post proces który robi GoPro i iPhone to mistrzostwo, taka prawda. Spoko coś tam na foto się znam, 10 lat temu zarabiałem na foto i moje zdjęcia fotoreporterskie były wykorzystywane przez znane agencje. Dla Twojej informacji potrafię na M focić od czasów Canon 350D, czyli od prawie 15 lat .

    Kto dziś powie, że C5DmII ma lepszą kolorystykę od iPhone nowego? Sorry, chyba trzeba być bardzo zapatrzonym w lustra i na siłę takie argumenty przytaczać bez pokrycia. Dziś jeśli nie robisz zdjęcia w ciężkich warunkach albo na jakiś plakat to coraz mniej opłaca się lustro, a przy przeciętnym foto z wakacji nie zobaczysz różnicy na plus dla lustra, szczególnie tak starego.

    https://www.optyczne.pl/92.8-Test_ap...s_tonalny.html
    https://www.optyczne.pl/395.8-Test_a...a_tonalna.html

    Porównaj sobie wyniki . Na chwile obecną jedyna wartość dodatnia to FF i M100 niestety ale wydala lepsze zdjęcia niż 5DmII.
    To i tak "za daleko".

    Aktualnie (jedyne plusy) jeszcze przewaga lustrzanek w specyficznych zastosowaniach nad aktualnym stanem technologii MF to :
    - w niektórych zastosowaniach OVF
    - dłuższy czas używania na baterii
    - większy zestaw obiektywów systemowych do tych specyficznych zastosowań
    - dopracowane "w boju" korpusy "terenowe" klasy 1 D

    I to wszystko.

    Myślę że rok 2021 będzie ostatnim w którym ukaże się jakaś nowa lustrzanka i jakieś nowe obiektywy do tego systemu

    jp

    PS
    Dla fanów/użytkowników lustrzanek to i tak będzie lepsza sytuacja niż dla fanów filmów analogowych.
    Nic nie będzie potrzebne (np. filmy, wywoływacze, powiększalniki, papiery, ciemnia, ...) by współistnieć z technologią MF
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 26-10-2019 o 20:55
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #2628
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez adzi Zobacz posta
    M100 to bezlusterkowiec Canon http://www.photonstophotos.net/Chart...n%20EOS%20M100, różnica jest prawie zerowa.
    Generalnie staram się znaleźć sensowne argumenty dla przypadku fotografii wakacyjnej, czy jest sens dalej używać 5DmII.
    Powyżej ISO 400 ta różnica w obrazku jest widoczna, gdy trzeba coś podrasowić w obróbce.
    Miałem równolegle 5DII i M50 przez ok. rok i fociłem na przemian jednym i drugim - UWA na 5DII, tele na M50. Wychodzi to porównywalnie na niskim ISO.
    Teraz skompletowałem zestaw "wakacyjny" pod M50, waży to wszystko 1kg i tu nie ma już dyskusji o funkcjonalności.
    No a 5DII zastąpiłem R .

    PS.
    Wkleiłem porównanie 5DII do iPhona bo takie porównania ciągle powracają co bywa irytujące.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #2629

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Nie wiem jakim ignorantem trzeba być by pisać, że kolory z ajfona są lepsze od 5d mk2. Takich bzdur na tym forum na prawdę dawno nie czytałem.

  10. #2630
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Nie wiem jakim ignorantem trzeba być by pisać, że kolory z ajfona są lepsze od 5d mk2. Takich bzdur na tym forum na prawdę dawno nie czytałem.
    Może to kwestia gustu, a nie wiedzy czy jej braku.

Strona 263 z 410 PierwszyPierwszy ... 163213253261262263264265273313363 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •