Strona 248 z 410 PierwszyPierwszy ... 148198238246247248249250258298348 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 471 do 2 480 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2471
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Na ostatnim zleceniu miałem ze 3 zwiechy. Na 99% powodem była zmiana szkła bez wyłączenia korpusu. Z C85/1.8 po wykręceniu z body nie wiedzieć czemu dodatkowo domknęło mu przysłonę Przy żadnym DSLR do tej pory nie wyłączałem aparatu żeby zmienić obiektyw.
    Raczej baterie newell niż przepinanie.
    A ostatnio zauważyłem też, że wysoko temperatura może mieć wpływ.
    Temat wciąż otwarty.

  2. #2472
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Raczej baterie newell niż przepinanie.
    A ostatnio zauważyłem też, że wysoko temperatura może mieć wpływ.
    Temat wciąż otwarty.
    No u mnie to było ewidentnie to. Odkręcam obiektyw (przy włączonym body) po przykręceniu nowego zwiecha. Też mam newell-e, ale nie zwróciłem uwagi jakie akurat były wtedy w korpusie. Bedę jeszcze obserwował.

    Ten aparat to ciągle prototyp Choć ********y
    Miłego dnia
    moja www

  3. #2473
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    No u mnie to było ewidentnie to. Odkręcam obiektyw (przy włączonym body) po przykręceniu nowego zwiecha. Też mam newell-e, ale nie zwróciłem uwagi jakie akurat były wtedy w korpusie. Bedę jeszcze obserwował.

    Ten aparat to ciągle prototyp Choć ********y
    Może C85/1.8 nie nadąża...
    Miałem go zapiętego do mojego M50 i jakoś mulił. A to normalnie szybkie szkło.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #2474
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Może C85/1.8 nie nadąża...
    Miałem go zapiętego do mojego M50 i jakoś mulił. A to normalnie szybkie szkło.
    Chodzi idealnie. Szybko i celnie.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #2475
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Jak jest jasno to faktycznie robi to spore wrażenie. W ciemnej sali to śledzenie już tak dobrze nie działa. Nawet single point często wtedy suka ostrości. DSLR (np. 5d3, 6d2) w identycznej sytuacji łapie od razu i można błyskawicznie zrobić zdjęcie. Oczywiście skuteczność 4/10, ale jeśli trafimy to zdjęcie jest wykonane w odpowiednim momencie. W R celność lepsza, ale czasami już sekundę, czy dwie po tej chwili, którą chcieliśmy złapać. Choć muszę podkreślić, że to dopiero pierwsze wrażenia z użytkowania puszki. Ogólnie widzę, że muszę się przestawić po jakichś 12 latach z dslr Jest całkowicie inaczej jeśli chodzi o EVF, AF (śledzenie/eye-AF/peaking itd.), ale też o guzikologię. Niby sporo możliwości konfiguracji, ale jednak całkowicie inna koncepcja niż w wieloletniej serii "d". Oczywiście zdaję sobie też sprawę, że canon nie pozycjonuję tego korpusu jako PRO. W takowym ergonomia będzie pewnie lepsza.

    Na razie daję sobie trochę czasu na przestawienie
    Coś dziwne. Dwóch moich znajomych ślubniaków się przesiadło na eRki i to co zgodnie mówią to że właśnie w ciemnicy jest największa różnica. Raz że ostrzy bez zająknienia, dwa że zawsze w punkt. Oczywiście na jasnych szkłach, bo na f4 jest już wyraźnie gorzej.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #2476
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Coś dziwne. Dwóch moich znajomych ślubniaków się przesiadło na eRki i to co zgodnie mówią to że właśnie w ciemnicy jest największa różnica. Raz że ostrzy bez zająknienia, dwa że zawsze w punkt. Oczywiście na jasnych szkłach, bo na f4 jest już wyraźnie gorzej.
    Na razie moją wypowiedź potraktuj proszę jako "pierwsze wrażenia". Możesz ich dopytać na jakich konkretnie szkłach.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #2477
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Na razie moją wypowiedź potraktuj proszę jako "pierwsze wrażenia". Możesz ich dopytać na jakich konkretnie szkłach.
    Z tego co wiem co mają to 70-200/2.8 IS, 35/1.4, 24/1.4, 24-70/2.8 itp...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #2478
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Z tego co wiem co mają to 70-200/2.8 IS, 35/1.4, 24/1.4, 24-70/2.8 itp...
    U mnie tym razem to były głównie 35 i 50 sigmy art. Może ma to znaczenie. Chociaż na C28/f1.8 i 85/f1.8 efekt ten sam.
    Miłego dnia
    moja www

  9. #2479
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    U mnie tym razem to były głównie 35 i 50 sigmy art. Może ma to znaczenie. Chociaż na C28/f1.8 i 85/f1.8 efekt ten sam.
    Cholera wie. To wciąż prototyp. Mogą być bardzo różne efekty w zależności od konfiguracji.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #2480
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    @jinks co rozumiesz pisząc ciemno? Czy prawidłową ekspozycja przy 1/125 s, f/1.4 i ISO 1600 to już jest ciemno?

Strona 248 z 410 PierwszyPierwszy ... 148198238246247248249250258298348 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •