Strona 237 z 410 PierwszyPierwszy ... 137187227235236237238239247287337 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 361 do 2 370 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2361
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    A ja nie rozumiem, po co Tobie ta wiedza. Poważnie. Czy EOS 80D, to Twoja pierwsza lustrzanka? Ile razy padła Ci migawka? Zaręczam , że się prędzej zestarzejesz, niż wykończysz jakiegoś EOS-a
    A widzisz w jakim kontekscie to jest pisane. Ja jak kupuje nowy aparat to chce być pierwszą osobą która go bedzie użytkować, zrobi nim pierwsze zdjecie i pierwsza rozpakuje z pudelka. Nie chce kupić aparatu którym iles osob sie bawiło, pstrykalo zdjecia a może kupiło i zwróciło chocby mial on zrobione kilkanascie zdjęć. I w tym kontekscie możliwość sprawdzenia przebiegu od razu cos nam powie plus sposob zapakowania samego aparatu i akcesoriów.
    Jesli tobie nie robi różnicy czy nowy jest nowy czy byl testowany to twoja decyzja, każdy ma swój punkt widzenia ale ja chcę aby gdy sprzedaje mi sie sprzet nowy byl on faktycznie nowy nawet nie wyciagany przez nikogo z pudełka. Taka moja wola i moje prawo
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 05-09-2019 o 22:32
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  2. #2362
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Były już tutaj na forum nieraz dyskusje co to jest nowy sprzęt, a używany. Jednym nie przeszkadza 1000 nacykanych fotek, innym przeszkadza. Mi przeszkadza, bo 1000 fotek to ja robię normalnie w dłuższym okresie czasu, a na pokazach lotniczych w cały dzień. Dla mnie taki sprzęt jest używany i powinno być odpowiednie info oraz obniżona cena.
    Odnośnie mojej historii, to było tak, że okazało się (poprzez niesamowity zbieg okoliczności), że sprzedali mi jako nowy sprzęt, który pochodził ze zwrotu. Owszem, gdybym nie widział, pewnie nie byłoby problemu, ale się dowiedziałem; dopiero trzeci egzemplarz jaki mi dali był niby fabrycznie nowy (z drugim też był pewien problem i wymienili bez zbędnych dyskusji), choć też nie mam pewności jak było naprawdę.
    Całe zaufanie jakim ich darzyłem (a kupiłem wiele sprzętu u nich i zawsze ich polecałem znajomym), szlag trafił.

  3. #2363
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Były już tutaj na forum nieraz dyskusje co to jest nowy sprzęt, a używany. Jednym nie przeszkadza 1000 nacykanych fotek, innym przeszkadza. Mi przeszkadza, bo 1000 fotek to ja robię normalnie w dłuższym okresie czasu, a na pokazach lotniczych w cały dzień. Dla mnie taki sprzęt jest używany i powinno być odpowiednie info oraz obniżona cena.
    Odnośnie mojej historii, to było tak, że okazało się (poprzez niesamowity zbieg okoliczności), że sprzedali mi jako nowy sprzęt, który pochodził ze zwrotu. Owszem, gdybym nie widział, pewnie nie byłoby problemu, ale się dowiedziałem; dopiero trzeci egzemplarz jaki mi dali był niby fabrycznie nowy (z drugim też był pewien problem i wymienili bez zbędnych dyskusji), choć też nie mam pewności jak było naprawdę.
    Całe zaufanie jakim ich darzyłem (a kupiłem wiele sprzętu u nich i zawsze ich polecałem znajomym), szlag trafił.
    Dokładnie! Jeśli był zwracany powinna być taka informacja. Jeśli był egzemplarzem pokazowym również + stosowny rabat lub gratis tak żeby zachęcić do kupna.

    np. "Ten aparat był pokazywany klientom w sklepie i możemy obniżyć cenę o 100zł lub np. dorzucić gratis kartę pamięci albo zaproponować inny nieużywany w regularnej cenie".
    Miłego dnia
    moja www

  4. #2364
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Jak kupowałem 5dIII w pewnym sklepie w centrum Warszawy też miałem przygodę. Niby nic, ale więcej tam NIGDY nic nie kupię. Zależało mi żeby kupić 5dIII i 85L w jednym sklepie. Zadzwoniłem do kilku sklepów. Mają w jednym od ręki. Super. Jadę. Po potrójnym liczeniu kasy na oczach wszystkich, Pan mi wydał towar. Bez instrukcji obsługi oraz w pudełku po kicie (body plus 24-105). Z wielką łaską 20zł rabatu udzielił.

  5. #2365
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Były już tutaj na forum nieraz dyskusje co to jest nowy sprzęt, a używany.
    Z dotychczasowej dyskusji wynika, że sprzęt jest uważany za używany, gdy pstryknięto nim jakąś fotkę i licznik ruszył.
    Oznacza to myślę, że równie zgodnie akceptujemy fakt, że aparatu, którym pstryknęliśmy fotkę dla zabawy nie zwrócimy w ramach swoich praw konsumenckich przy zakupie w internecie.
    Ja osobiście uważam, że sklep ma prawo potraktować taki sprzęt jako używany.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #2366
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Z dotychczasowej dyskusji wynika, że sprzęt jest uważany za używany, gdy pstryknięto nim jakąś fotkę i licznik ruszył.
    Oznacza to myślę, że równie zgodnie akceptujemy fakt, że aparatu, którym pstryknęliśmy fotkę dla zabawy nie zwrócimy w ramach swoich praw konsumenckich przy zakupie w internecie.
    Ja osobiście uważam, że sklep ma prawo potraktować taki sprzęt jako używany.
    Przy zwrocie zakupionego przez internet towaru, zwrot pieniędzy następuje po oszacowaniu "zużycia" tego towaru przez sprzedającego. 100 % otrzymamy gdy nie będzie śladów używania.
    Taką informację dostaniemy praktycznie zawsze przy każdej takiej transakcji.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  7. #2367
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Z dotychczasowej dyskusji wynika, że sprzęt jest uważany za używany, gdy pstryknięto nim jakąś fotkę i licznik ruszył.
    Oznacza to myślę, że równie zgodnie akceptujemy fakt, że aparatu, którym pstryknęliśmy fotkę dla zabawy nie zwrócimy w ramach swoich praw konsumenckich przy zakupie w internecie.
    Ja osobiście uważam, że sklep ma prawo potraktować taki sprzęt jako używany.
    Ale pstryknięcie, które spowoduje ruszenie licznika, może nastąpić już w fabryce w ramach procedury sprawdzania jakości, kiedyś ktoś tu o tym pisał.
    Zwrot w ramach praw konsumenckich przy zakupie przez internet jest możliwy nawet po użyciu sprzętu, bo pamiętajmy jaka była idea wprowadzenia tych przepisów - chodziło o to, aby konsument mógł na spokojnie zapoznać się i sprawdzić (nie chcę celowo pisać testować) sprzęt.
    Oczywiście czym innym jest zapoznanie się i sprawdzenie, a czym innym obskoczenie przez 2 tygodnie jakichś sesji i potem oddanie np. z kilkoma tysiącami klatek do sklepu... co jaj słusznie zauważa @szandor może narazić takiego delikwenta na na potrącenie zużycia sprzętu
    Osobiście uważam, że w ramach zapoznania się z sprawdzenia sprzętu zrobienie do 100 zdjęć jest wystarczające

  8. #2368
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ale pstryknięcie, które spowoduje ruszenie licznika, może nastąpić już w fabryce w ramach procedury sprawdzania jakości, kiedyś ktoś tu o tym pisał.
    Zwrot w ramach praw konsumenckich przy zakupie przez internet jest możliwy nawet po użyciu sprzętu, bo pamiętajmy jaka była idea wprowadzenia tych przepisów - chodziło o to, aby konsument mógł na spokojnie zapoznać się i sprawdzić (nie chcę celowo pisać testować) sprzęt.
    Oczywiście czym innym jest zapoznanie się i sprawdzenie, a czym innym obskoczenie przez 2 tygodnie jakichś sesji i potem oddanie np. z kilkoma tysiącami klatek do sklepu... co jaj słusznie zauważa @szandor może narazić takiego delikwenta na na potrącenie zużycia sprzętu
    Osobiście uważam, że w ramach zapoznania się z sprawdzenia sprzętu zrobienie do 100 zdjęć jest wystarczające
    No właśnie ale to wszystko jest na zasadzie "uważam że" a to powinno być jakoś doprecyzowane bo jak zrobie 90 zdjęć to ok a jak 110 to juz za dużo? Druga sprawa to czy jak ten aparat ma 90 zdjec to można go sprzedawać jako nowy? A co jak jeden klient popstryka 90 zdjec i odesle a potem nastepny ktory go dostanie znow zrobi 90 i odesle...?
    Kolejna kwestia to co innego jak aparat ma kilkanascie zdjec zrobionych w fabryce i oryginalnie zapakowany a co innego jak dostaje sprzęt gdzie od razu widzę ze byl rozpakowany i został byle jak zapakowany, ma zerwaną folie z wyswietlacza itd...
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  9. #2369
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ale pstryknięcie, które spowoduje ruszenie licznika, może nastąpić już w fabryce w ramach procedury sprawdzania jakości, kiedyś ktoś tu o tym pisał.
    O ile mi wiadomo to liczniki w nowych aparatach mają pewną wartość ujemną właśnie w celu przetestowania sprzętu.

    Ta możliwość testowania sprzętu jest znakomita dla użytkowników - sam z tego korzystałem kilka razy. Fajne jest to że niektóre duże sklepy umożliwiają zakup internetowy w sklepie stacjonarnym. Dla dużych sieci to nie problem, dla małych sklepów to duży problem.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #2370
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    (...)Fajne jest to że niektóre duże sklepy umożliwiają zakup internetowy w sklepie stacjonarnym. (...)
    Chodzi Ci, że zamawiasz przez neta, a płacisz i odbierasz w stacjonarnym? Tylko w takim przypadku nie przysługuje 14 dni na zwrot z mocy prawa...

Strona 237 z 410 PierwszyPierwszy ... 137187227235236237238239247287337 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •