Swoją drogą ciekawe ilu użytkowników CB ma już R? Początkowo miał raczej chłodne przyjęcie![]()
Swoją drogą ciekawe ilu użytkowników CB ma już R? Początkowo miał raczej chłodne przyjęcie![]()
Miłego dniamoja www
Użytkowników CB jest ponad 31k. Procent będzie nikły.
Chłodne przyjęcie jak zwykle powodowane jest zaprogramowanym hejtem. Jak ktoś się przełamał to kupił
Nie jest problemem być zadowolonym z fotek tylko stawić czoła takiemu ujadaniu.
Mam wrażenie, że Nikon z fajną linią Z bardziej na tym ucierpiał.
https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, RF 70-200/4L, RF100-500L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200
Na razie jakoś dziwny. Te przyciski wiadomo, że nie to co prostota i jasność wszystkiego jak w 5D. Te pokrętło pod kciuk bardzo niewygodne i jedną ręką nie do obsłużenia. Czemu po lewej stronie zmarnowali wspaniałe pokrętło tylko na funkcje ON/OFF i nie dodali MODE: M,TV, AV itd. Czekam na grip meike, uchwyt nieco wyższy będzie idealny.
Elektroniczna migawkaWitamy w świecie bezlusterkowców.
O obiektywach wiem prawie wszystko
ja generalnie jestem zadowolony, chociaż jestem "niedzielnym" fotografem, poprzednio miałem w kolejności 350, 40, 5D classic, 1DsII, 6D teraz mam R, początki były frustrujące jak w moich powyższych problemowych postach, Sigma nie gadała w ogóle, co mnie strasznie rozczarowało. Nidy nie miałem innych aparatów niż Canon, wszyscy chwalicie Sony, ale jak pomyślę że kupię adapter za 1k lub 2k i nie będą gadać z moimi obiektywami to nie chcę się frustrować, oczywiście na papierze wszyscy piszą o magicznym zakresie tonalnym i filmowaniu, baterii, itd w sony. ja widzę dużą różnicę R w stosunku do 6D, przede wszystkim AF super, naprawdę super, czy zdjęcia matrycowo lepsze nie 6D nie wiem, bo pogoda nie rozpieszcza i nie można postrzelać porządnie. Ja jestem zadowolony, mam tylko jeden problem: RAW'y nie są obsługiwane przez Lightroom 5, oraz DXO Optics Pro 10, co mi strasznie utrudnia ......jak wy (posiadacze R) dajecie sobie z tym radę ? ja próbuje na oprogramowaniu Canona, ale mega toporne, jakiego dobrego programu można użyć do RAW ?
Ja postanowiłem odżałować na C1.. Jakoś nie umialem przywyknac do mysli o subskrybcji i dożywotniej zaleznosci od dostępu. Workflow nie co inny i niezbyt początkowo wygodny, ale mega się zaskoczyłem, o ile mniej roboty jest z fotkami (w porównaniu do LR4). Po eksporcie z C1 fotosy są gotowe. Wczesniej, po eksporcie z LR, musiałem sobie je jeszcze przepuścić przez automat resize'ująco-wygladzająco-wyostrzający żebym był zadowolony. Kilka niedociągnięć w nim jest, ale nie dotyczą one wołania RAW.
Pozdrawiam!
wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
Capture one pro będzie super choć trochę kosztuje za to masz go na zawsze i nie musisz płacić abonamentu
Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, RF 70-200/4L, RF100-500L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200
Ja mam R od roku, kiedyś żyłem z focenia, teraz to tylko hobby. Używam w 100% prywatnie, głównie wyjazdy (85%) + rodzina(15%). Przez rok miałem A7II, dla spokoju nie będzie porównań. Brakuje mi w R-ce stabilizacji i yoja, ale aktualizacja 1.4 dała tej puszce kopa i radzi sobie super bez yojstika. Generalnie jestem zadowolony, nie mniej jednak powrót do C był przedwczesny.
PS Używam PS i LR CC, ale kolor (dla R-ki) jest nieszczególny i chyba przejdę na C1.
Ostatnio edytowane przez szandor ; 02-12-2019 o 22:08
Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8