Strona 233 z 410 PierwszyPierwszy ... 133183223231232233234235243283333 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 321 do 2 330 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2321
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Czyli jest tak jak mówie. Cofamy się do epoki sprzed mikroregulacji. Za kilka lat canon doda tą opcje w bezlustrach jako ficzer.
    Tak z ciekawości, to w jakich bezlustrach jest mikroregulacja?
    Twoj pesymizm nie jest uzasadniony.

    R posiada te funkcje od pierszego dnia.
    maja ja Z , sony a7x , niemal wszystkie wiodace konstrukcje.

    to jest bardziej przydatne w przypadku starszych obiektywow, w ktorych AC na otwartej przyslonie pomiarowej jest na tyle duza , iz moze zafalszowac pomiar. Dla wspolczesnych konstrukcji koniecznosc stosowania to bedzie rzadkosc.

  2. #2322
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    @Bechamot może i zrobił test nie do końca jak trzeba, ale i tak widać, że nie trafia i to bardzo...

  3. #2323
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    @Bechamot może i zrobił test nie do końca jak trzeba, ale i tak widać, że nie trafia i to bardzo...
    Moje doświadczenie odnośnie testów układu DPAF jest takie, że lepiej nie celować w obiekt trójwymiarowy bo diabli wiedzą, które z setek pixeli w polu AF zostaną uwzględnione. Poza tym wiele razy zawiodłem sie w testach na bardzo kontrastowych regularnych obiektach (tutaj szachownica). Lepiej działa tekst (czcionka) bo jest powykręcany w różne strony.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #2324
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ja też zazwyczaj w tekst i książki celuje na takich testach. Nie bez znaczenia jest też światło, tzn. dzienne czy sztuczne. Przynajmniej z lustrami tak miałem. Co do Rki to żadnych testów nie robiłem, bo nie mam zastrzeżeń.

  5. #2325
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Wykonanie kilku "takich samych" zdjęć (statyw, samowyzwalacz) dla PDAF i odczyt/porównanie zapisu odległości z Exif jest pomocne.

    Podawana odległość ostrzenia (w Exif) jest wyznaczona/wypracowana przez PDAF podczas ostrzenia i która jest przesyłana do obiektywu w postaci wartości "przesunięcia" soczewki celem wyostrzenia.
    Różnice odległości ostrzenia przy takich samych ujęciach oznaczają słabą jakość (części systemu) PDAF.
    Pozwala to na oceną jaki jest "udział" jakości mechaniki obiektywu w nieostrości zdjęcia.

    Dokładność zapisu odległości ostrzenia w Exif (A7R3) to 1 cm.

    jp

    PS
    Zajrzałem od Exif R, nie znalazłem zapisu wartości odległości ostrzenia jak i wielu innych danych które są w Exif A7R3
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 06-08-2019 o 23:18
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #2326

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta

    R posiada te funkcje od pierszego dnia.
    maja ja Z , sony a7x , niemal wszystkie wiodace konstrukcje.
    Nie rozumiem tego co piszesz. R posiada mikroregulacje AF? Proszę powiedz, w której zakładace menu.
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  7. #2327
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    do mnie ten obiektyw przyjechał i dostałem zaraz zlecenie na zrobienie reportażu
    ponieważ, nie za bardzo wczytałem się w instrukcje to miałem obiekcje czy dam radę
    wyszło super, nietrafionych jakieś 5% było
    jak dla mnie rewelacja i aparat i obiektyw
    Cieszę się Twoim szczęściem. Oby służył Tobie jak najdłużej bez żadnych przykrych niespodzianek.

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Serio warto się tak męczyć z tymi obiektywami YN? Już raz musiałeś uderzać do serwisu z 50mm a teraz chcesz kupić 35mm?
    Ta 50-tka została przez mnie zakupiona z nudów i dla zabawy celem przetestowania czy działa i jak działa. Był to pierwszy mój kontakt z jakimkolwiek produktem firmy Yongnuo.

    Uderzałem do serwisu bo potrzebowałem załatwić sobie aktualizację firmware której oficjalnie nie ma a o której dowiedziałem się przypadkowo z innego źródła. Załatwiłem, potem kolejną i kolejną. No i zrobił się z tego fajny obiektyw za niewielkie pieniądze. Fajny dla mnie, dla Ciebie może nadal to byłby szajs.

    Od zeszłego roku mam gotową recenzję w połączeniu z testem tego obiektywu i tak się teraz zastanawiałem przy kleceniu wątku dotyczącego tej nowej 35-tki czy ją w końcu wypuścić ale widzę że chyba nie ma to sensu. Zaraz zapewne zaczną pojawiać się tam ekspertyzy jak tego człowieka poniżej a ja cenię sobie spokój.

    Co do tej 35-tki to najprawdopodobniej jej nie kupię bo to nie jest moja ulubiona ogniskowa ale jeżeli będzie trzymać taką cenę o jakiej napisałem w założonym przeze mnie wątku jej dotyczącym to czemu by nie spróbować? Ja lubię nowości a to jest pierwsza przymiarka tego producenta do nowego silnika. Miałbym się czym pobawić na jesieni bo podpinałbym go pod pełnoklatkową lustrzankę oraz pod pełnoklatkowego bezlusterkowca.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    to jest bardzo dobry przyklad jak na podstawie zle przeprowadzonego testu wyciaga sie bledne wnioski

    to jest robiony test z tej samej odleglosci ale dla roznych skal odwzorowania.
    nawet gdyby 35 mm ustawial odlegllosc idealnie , zawsze rozdzielczosc a tym samym ostrosc musza byc gorsze niz z obiektywu 50 mm dla tej samej odleglosci.
    zeby w ogole porownanie mialo sens techniczny to nalezy zmniejszyc odleglosc fotografowania obiektywem 35 mm do 35/50 odeglosci fotografowania obiektywem 50 mm.

    ta podzialka obok tarczy powinna byc pod mozliwie plaskim katem , a nie rownolegle do tarczy.
    kat co najmniej 45 stopni - lepiej wiecej , tyle ile sie da , wowczas mozna oszacowac ewentualny blad.
    to nie jest blad obiektywu a nieumiejetnosc wykonania testu przez fotografa.

    prace optyki , prace AF porownuje sie ZAWSZE w tej samej skali odwzorowania.
    Wyjaśnijmy coś sobie. Te zrzuty ekranu na których znalazły się porównania obiektywów to był taki bonus ode mnie. Na początku nie chciałem ich w ogóle dawać, ale w końcu stwierdziłem "czemu nie"? Teraz widzę że tylko sobie przez to problemów narobiłem. Nie były one głównym składnikiem testu którego pokazałem tylko mały wycinek bo taki miałem kaprys.

    Test tej 35-tki był przeprowadzany na odległościach 90cm, 160cm, 200cm oraz 260cm przy świetle dziennym którego dopływ do pokoju był ograniczony roletami - jedna połowa okna była całkowicie przysłonięta a druga do połowy. Na f/1.8 robił się lekki back focus który powiększał się na f/2.8, tamował się nieco na f/5.6 ale cały czas było widać iż ostrość jest przerzucana do przodu co skończyło się tym co mogliście tutaj wszyscy zobaczyć. Na jakich wartościach przysłon obiektyw był ostry niezależnie od odległości? W zakresie f/8-f11. Nowiutki obiektyw za ponad 2400 zł. ******* się Canon.

    ta podzialka obok tarczy powinna byc pod mozliwie plaskim katem , a nie rownolegle do tarczy.
    kat co najmniej 45 stopni - lepiej wiecej , tyle ile sie da , wowczas mozna oszacowac ewentualny blad.
    Nie wiem o co Tobie człowieku chodzi. Producenta chcesz poprawiać?

    https://www.datacolor.com/wp-content...eature3-23.jpg

    Źródło: https://www.datacolor.com/photograph...spyderlenscal/

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    R posiada te funkcje od pierszego dnia.
    maja ja Z , sony a7x , niemal wszystkie wiodace konstrukcje.
    Canon EOS R nie posiada opcji mikroregulacji AF.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 07-08-2019 o 01:38

  8. #2328
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Nie rozumiem tego co piszesz. R posiada mikroregulacje AF? Proszę powiedz, w której zakładace menu.
    odwoluje. masz racje.

    --- Kolejny post ---

    [QUOTE=mkamelg;1395708



    Nie wiem o co Tobie człowieku chodzi. Producenta chcesz poprawiać?




    [/QUOTE]
    1.
    rysunek wyjasnia roznice:

    http://spherapan.vot.pl/flog/tablt.jpg

    przykladowo dla 35 mm przy 1,8 z odl. 2.6 m masz GO ok 18 cm
    przy podzialce pod katem 85 st w stosunku do osi optycznej obszar GO zajmuje na podzialce 18/(cos(85))=206 cm

    taka winna byc co najmniej dluga podzialka aby zauwazyc w ogole przejscie ostre / nieostre z obu stron

    przy kacie 45 stopni konieczna dlugosc podzialki : 18/cos(45)= 25 cm .


    przy bardzo slabo odchylonych podzialkach ( miarkach ) od plaszczyzny tablicy , nie da sie zaobserwowac bledow , lub z b. duza niedokladnoscia .
    ( lub te bledy musialby byc rzeczywiscie minimalne , czyli bez znaczenia , ale obserwacja takich jest b. niedokladna)
    Zaobserwowanie naocznie przejsc ostro nieostro jest duzo latwiejsze i dokladniejsze przy miarce polozonej mozliwie plasko w stosunku do osi.


    oczywiscie miarka nie powinna znajdowac sie w polu dzialania sensorow AF , lecz poza nimi.

    to sa niby drobiazgi , ale decyduja o tym czy test ma w ogole sens.
    Akurat w przypadku AF widzialem wiele testow , niestarannie przeprowadzonych prowadzacych do blednych wynikow.

    ta tablica to taki mily gadget.


    2.
    jakosc optyki na zdjeciach ceniamy na podstawie rozdzielczosci / ostrosci obrazu.

    rozdzielczosc obrazu to rozdzielczsoc optyki pomnozona przez skale odwzorowania.

    zdjecie z doleglosci 260 cm onibiektywem 50 mm jest w skali 1:51
    zdjecie z tej samej odleglosci obiektywem 35 mm jest w skali 1:73

    powiedzmy, ze obydwa obiektywy maja porownywalna rozdzielczsoc = 50 lp/mm

    dla f 50 mm rozdzielczosc obrazowania = 50/51= 0,98lp/mm= ok 2 l/mm - najmniejszy obiekt jaki bedzie zarejestrowany ma 0,51mm

    dla f 35 mm rozdzielczosc obrazowania = 50/73= 0,68lp/mm= ok 1,37 l/mm - najmniejszy obiekt jaki bedzie zarejestrowany ma 0,73 mm

    mimo optyki tej samej jakosci obraz z 35 mm bedzie robil wrazenie mniej rozdzielczego/ostrego , jesli oceniamy po jakosci odwzorowania obiektu.

    dlatego zeby porownac np do 50 - ki nalezaloby robic zdjecia w tej samej skali odwzorowania - czyli zmniejszyc odleglosc do 35/50. Tyle co do zasady

  9. #2329
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Test tej 35-tki był przeprowadzany na odległościach 90cm, 160cm, 200cm oraz 260cm przy świetle dziennym którego dopływ do pokoju był ograniczony roletami - jedna połowa okna była całkowicie przysłonięta a druga do połowy. Na f/1.8 robił się lekki back focus który powiększał się na f/2.8, tamował się nieco na f/5.6 ale cały czas było widać iż ostrość jest przerzucana do przodu co skończyło się tym co mogliście tutaj wszyscy zobaczyć. Na jakich wartościach przysłon obiektyw był ostry niezależnie od odległości? W zakresie f/8-f11. Nowiutki obiektyw za ponad 2400 zł. ******* się Canon.
    Tak bywa.
    Znajomy kupił niedawno samochód firmy uznawanej za wzór niezawodności i zepsuł mu się jak wyjechał w niedzielę na wycieczkę za Kraków. Powrót na lawecie - samochód 80 tyś......
    Tak to jest niestety.
    A ile ja sprzętu kupiłem do firmy za dużo większe pieniądze, który się psuł wkrótce po uruchomieniu.
    Po prostu zwróć i po temacie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #2330
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    W kontekście 35 mm to dziś dotarła do mnie paczka z Chin i Yongnuo 35/2.
    Wszystko śmiga jak należy.
    Na moje amatorskie potrzeby jestem bardzo zadowolony.

Strona 233 z 410 PierwszyPierwszy ... 133183223231232233234235243283333 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •