Strona 220 z 410 PierwszyPierwszy ... 120170210218219220221222230270320 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 191 do 2 200 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2191
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Sam czyściłeś? Co polecasz?
    Źle się wyraziłem, nie czyściłem, a przedmuchiwałem. W zasadzie tylko gruszka, nic się nie przyklejało.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  2. #2192
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Poczytaj sobie na temat soniaków np a7rII lub zestawów samyang plus sony. Tam zacinki to "norma" na ich nowej autostradzie...
    A tego to ja sam doświadczyłem. Dziwię się dlatego tymi zachwytami jakie to cudowne rozwiązanie Soniacz + optyka Canona ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #2193
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A tego to ja sam doświadczyłem. Dziwię się dlatego tymi zachwytami jakie to cudowne rozwiązanie Soniacz + optyka Canona ...
    Miałem przez rok s A7II, co prawda z 3 szkłami natywnymi (s55f/1,8, s16-35f/4 i s24-70f/4) plus szklarnia canona poprzez MC-11 i nie przypominam sobie żadnej zawiechy. Szkła natywne były szybsze, ale canon + MC-11 też smigał.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  4. #2194
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Miałem przez rok s A7II, co prawda z 3 szkłami natywnymi (s55f/1,8, s16-35f/4 i s24-70f/4) plus szklarnia canona poprzez MC-11 i nie przypominam sobie żadnej zawiechy. Szkła natywne były szybsze, ale canon + MC-11 też smigał.
    Widocznie miałem pecha ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #2195
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Widocznie miałem pecha ....
    W dwóch Nikonach padła mi migawka (jeszcze analogi), Minolta (Dynax 8000i) też mi kilka razy odmówiła posłuszeństwa. Czy takie jednostkowe sytuacje mają przesądzać o tym, że cały system jest do doooopy ? Nie istnieją systemy w których nic się nie psuje. Nawiasem mówiąc nie pamiętam aby którykolwiek użytkowany przez mnie aparat w ciągu ostatnich 10 lat zaliczał "zwiechy" skutkujące koniecznością wyjmowania baterii (niezależnie od tego co było do niego podpięte). Zaznaczę, ze nie używam i nie zamierzam bratać się z samyangiem bo znam problemy z blokowaniem aparatów przez szkła samayanga. Przez MC-11 z Canonami nigdy nie zaliczyłem "zwiechy" (zawsze wykonuję aktualizacje oprogramowania).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 28-05-2019 o 19:59
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #2196
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Od minionego piątku mam w swoich rękach R-kę i jest to moje drugie podejście do tego modelu aparatu. R-ka nie jest moim pierwszym bezlusterkowcem - wcześniej miałem pierwszą M-kę i cały czas mam Fujifilm X-M1. Teraz kupiłem ją z dodatkowym adapterem z pierścieniem i kartą pamięci w standardzie UHS-II w cenie niższej niż płaciłem za zwykły zestaw aparat plus adapter na jesieni zeszłego roku więc w sumie nie jest źle.

    Nie jest źle ale zawsze mogłoby być lepiej czyli oczywiście znowu muszę się do czegoś przy*******ić. Nie musiałbym gdyby się Canon postarał ale się nie postarał więc na ten czas jest fajnie ale nie do końca. Miałem sobie kupić w tym roku kompletnie inny aparat (innej firmy) ale po przeanalizowaniu stosunku jego minusów do jego ceny uznałem iż lepiej będzie za mniejsze pieniądze pobawić się Canonem bo mam od ręki co podpiąć i jak się coś spieprzy to mi to w miarę sprawnie ogarną na serwisie.

    No dobra, o co Ci gościu chodzi?

    EOS R firmware: Ver.1.2.0

    Control Ring Mount Adapter EF-EOS R firmware: Ver.1.0.0

    Przetestowane z obiektywami:

    EF 50mm f/1.8 STM

    EF 85mm f/1.8 USM

    Pierwszy bug

    Znalazłem chyba dosyć poważny błąd w oprogramowaniu systemowym (firmware) aparatu. Błąd objawia się najczęściej w momencie niskiego stanu naładowania akumulatora (zaobserwowane przy 18% poziomie naładowania) ale nie tylko - przy kolejnym razie błąd objawił się przy 82% naładowania.

    Jeżeli w menu aparatu pod zakładką z kluczem na pozycji 2 mam wybrane „Oszcz.energii” a pod „Oszcz.energii” mam ustawione:

    Wyśw. wył. 15 sek. (sprawdzałem również przy 30 sek.)

    Autom. wyłącz. 1 min.

    Wizjer wyłącz. 1 min.

    Na pozycji 4 mam wybrane:

    „Ustaw. wyśw.” a pod „Ustaw. wyśw.” mam ustawione

    Sposób wyśw. Ręcznie

    Wyśw. ręczne Ekran

    To przy takich ustawieniach robiąc zdjęć za pomocą wyświetlacza LCD, czasami tenże wyświetlacz nie chce się uśpić a w konsekwencji aparat nie chce się wyłączyć co oczywiście powoduje nadmierne zużywanie energii akumulatora. Dzieje się tak przynajmniej raz dziennie.

    Jedyne co pomaga w takim przypadku to:

    1. Mając przypisaną pod jakiś przycisk wchodząc z poziomu zakładki „C.Fn4:Operation” pod „Dostosowanie przycisków” funkcję „Przeł. między wizjerem/ekr.”, przełączenie się tym przyciskiem na chwilę na EVF i z powrotem na LCD.

    2 Wyłączając kompletnie aparat za pomocą pokrętła z lewej strony aparatu (pozycja OFF) i włączając go ponownie (pozycja ON).

    Ten powyższy bug jest najgorszy bo nigdy nie wiadomo w którym momencie człowieka zaskoczy.

    Przy Wyśw. wył. 15 sek. czy nawet 30 sek. spoko - da się to przeżyć bo zdążysz to wyłapać zanim odłożysz aparat do torby. Przy dłuższych czasach kiepsko to widzę - jak odłożysz sobie aparat do torby z wyświetlaczem mającym się uśpić po powiedzmy 5 minutach, on się nie uśpi a ty będziesz święcie przekonany że to zrobił a do torby zajrzysz powiedzmy dopiero za godzinę no to sayonara energii z akumulatora.

    Drugi bug


    Ten poniższy bug z kolei jest najprawdopodobniej ściśle związany z firmware adaptera z pierścieniem. Na ten czas nie mam dostępu do obiektywów z mocowaniem RF więc nie wiem jak to wygląda z pierścieniem w tych obiektywach.

    1.

    Jeżeli przy podpiętym do aparatu adapterze Control Ring Mount Adapter EF-EOS R oraz podpiętym do niego obiektywie wejdziemy w menu aparatu z poziomu zakładki „C.Fn4:Operation” pod „Dostosowanie pokręteł” a następnie ustawimy „Pierścień sterowania” na „Ustaw czuł ISO (przytrz.p.pom.)” lub „Ustaw czułość ISO” i ustawimy pokrętłem Control Ring Mount Adapter EF-EOS R jakąś stałą wartość ISO (na przykład ISO 160), to po pewnym czasie (może to być nawet kilka sekund) może się nam ona automatycznie przestawić na ISO AUTO bez dotykania jakiegokolwiek przycisku aparatu.

    2.

    Jeżeli przy podpiętym do aparatu adapterze Control Ring Mount Adapter EF-EOS R oraz podpiętym do niego obiektywie wejdziemy w menu aparatu z poziomu zakładki „C.Fn4:Operation” pod „Dostosowanie pokręteł” a następnie ustawimy „Pierścień sterowania” na „Ustaw czułość ISO” to występują problemy z ustawieniem ISO AUTO za pomocą pokrętła Control Ring Mount Adapter EF-EOS R, czasem trzeba wykonać nim kilka pełnych obrotów żeby dało się ustawić ISO AUTO.

    3.

    Jeżeli przy podpiętym do aparatu adapterze Control Ring Mount Adapter EF-EOS R oraz podpiętym do niego obiektywie wejdziemy w menu aparatu z poziomu zakładki „C.Fn4:Operation” pod „Dostosowanie pokręteł” a następnie ustawimy „Pierścień sterowania” na „Ustaw czuł ISO (przytrz.p.pom.)” to nie można ustawić ISO AUTO za pomocą pokrętła Control Ring Mount Adapter EF-EOS R.

    Nie zauważyłem żadnych problemów z ustawianiem wartości przysłony (Av), czasu otwarcia migawki (Tv) oraz korygowania ekspozycji za pomocą Control Ring Mount Adapter EF-EOS R.

    Obydwa bugi zaraportowałem już do "Canon Services & Support". Nie wiem co oni z tą wiedzą zrobią, mam nadzieję że coś pożytecznego.

    Wczoraj dostałem odpowiedź od "Canon Services & Support" w sprawie tego drugiego buga i dla 1. zadziałało zresetowanie aparatu do ustawień fabrycznych czyli:

    W menu aparatu pod zakładką z kluczem na pozycji 6 należy wybrać "Kasowanie nastaw aparatu", wcisnąć przycisk Q, podświetlić OK i wcisnąć ponownie przycisk Q. Oczywiście zanim się to zrobi to najlepiej zapisać sobie swoje ustawienia aparatu gdzieś na kartce albo zrobić zdjęcia menu aparatu smartfonem.

    „It’s not a bug, it’s a feature”

    https://www.youtube.com/watch?v=MmG__KewNLs

    https://www.dpreview.com/forums/post/61805807

    Ciekawostki i przemyślenia własne w porządku niechronologicznym z którymi nikomu nie każę się zgadzać.

    Jako ochrona tylnego dużego wyświetlacza LCD pasuje idealnie szybka GGS LARMOR 4G przeznaczona dla modelu EOS M5. Na ten mały kwadratowy wyświetlacz na górze można nakleić wycięty kawałek z folii ochronnej przeznaczonej dla jakiegoś smartfona, ja wyciąłem sobie kwadracik o wymiarach 2x2cm. Po co to robić? Obydwa wyświetlacze przyciągają kurz jak magnes.

    Widziałem i czytałem już masę recenzji R-ki w Internecie ale nie przypominam sobie aby którykolwiek z recenzentów zwrócił uwagę na fakt, że kabel USB dołączony do aparatu jest to kabel typu USB-C <-> USB-C. Czyli jak masz stary komputer w którym masz tylko klasyczne wejścia USB to nie podłączysz sobie aparatu do komputera po kablu. Ja chciałem wgrać sobie swoje ulubione Picture Style a tu niespodzianka. Co z tym fantem zrobić? Trzeba kupić sobie przejściówkę lub kabel USB-C <-> USB. Ja mam pod ręką Neonet i w nim można kupić sobie coś takiego https://www.neonet.pl/kable/sbs-usb-...5m-czarny.html chociaż ja osobiście z racji posiadania kabla do pada od PS4 który jest kablem microUSB <-> USB kupiłem sobie taką przejściówkę https://www.neonet.pl/kable/sbs-adapter-type-c.html Przejściówka działa jak należy więc kabel pewno też da radę, z tego co widać obydwa akcesoria są w tej samej cenie.

    Tak wygląda różnica pomiędzy ładowarkami od 5DS i od R. Ta od R jest lepsza bo za każdym razem doładowuje mi akumulatory na 100% co sporadycznie zdarzało się na ładowarce od 5DS nawet kiedy jeszcze akumulatory były świeże. Z obydwoma modelami aparatów używam wyłącznie oryginalnych akumulatorów Canona.

    http://i64.tinypic.com/35n911v.jpg

    Aparat nie kradnie prądu przez noc, akumulator naładowany wieczorem na 100% rano również pokazał 100%. Tu jest pojedynczy procesor DIGIC, jakby był podwójny no to już mogłoby to zupełnie inaczej wyglądać.

    Jeżeli w aparacie jest włączona funkcja „Schowaj obiekt.przy wyłącz.” (wchodzi się na nią z poziomu zakładki „C.Fn5:Others”), to np. obiektyw EF 50mm f/1.4 USM schowa swój tubus jeżeli wyłączymy aparat pokrętłem na OFF lub wyjmiemy kartę pamięci z aparatu. W 5DS nie było to możliwe, działało to tylko z STM-kami 40mm i 50mm.

    Dlaczego imprezowicze (fotografujący wszelakie imprezy okolicznościowe) tak kochają robienie zdjęć tym aparatem w trybie SERVO? Celność w serii to jedna sprawa ale na pewno też za to, że nie ma tutaj (lub jest bardzo ograniczony) efekt walnięcia światłem po oku, tak jakby ktoś nam zrobił zdjęcie z lampą błyskową prosto w twarz który występuje podczas robienia zdjęć w trybie ONE SHOT kiedy brakuje światła (zdjęcia nocne, w ciemnym kościele czy na ciemnej sali weselnej). Jak to przetestować? Trzeba przystawić oko do wizjera EVF w pomieszczeniu oświetlonym jakimś tam pojedynczym źródłem światła, dla wzmocnienia efektu można jeszcze zjechać z EV na -2 albo -3 i zrobić zdjęcie. O ****a, ale jebnęło co nie? To było tylko jedno zdjęcie a na jednym akumulatorze możesz zrobić takich zdjęć kilkaset. Wzrok ma się tylko jeden i trzeba go szanować.

    Body aparatu jest inaczej wyprofilowane niż FF DSLR z serii 6, 5 i 1 przez co ciężko może być złapać balans z niektórymi obiektywami a co za tym idzie zrobić w 100% ostre zdjęcia. Na wyświetlaczu LCD będą wyglądały OK ale na komputerze już niekoniecznie. Może to tylko złudzenie ale wydaje mi się że zdjęcia mogłyby być ostrzejsze niż to co widzę na ekranie komputera. Włączyłem sobie ogranicznik czasu otwarcia migawki na 1/250 sek. czyli tak jak mam w 5DS i w zależności od podpiętego obiektywu uzyskuję różne wyniki. Nie wiem, możliwe iż jestem wypaczony przez 50 Mpix matrycę 5DS. Jak podepnę EF 50mm f/1.4 USM który waży z osłoną przeciwsłoneczną niecałe 300g i ma niecałe 9cm długości a na średnicy około 8,5cm to spoko, całość (aparat plus adapter plus obiektyw) układa się bardzo dobrze w ręce i nie kwękam że coś jest nie tak. Wezmę podepnę coś krótszego i cięższego (np. 50mm Zeiss Planar f/1.4) i już ta ręka gdzieś za bardzo drga.

    "To se gościu kup grip". Na razie zamiast dużego gripa od Canona zamówiłem coś takiego https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...OSRBK&_sacat=0 Ta płyta aluminiowa? na dole tworzy taką szerszą platformę obszytą skórą, jak tam siądzie bezboleśnie mały palec to będzie fajnie. Jak nie to będę myślał nad dużym gripem. Lepiej żeby się ten futerał sprawdził ponieważ... Tak wygląda dłoń po trzymaniu w niej zestawu aparat z akumulatorem i kartą pamięci plus adapter plus obiektyw EF 85mm f/1.8 USM http://i66.tinypic.com/f9ipef.jpg przez jakieś 10 minut - te zaczerwienienia to punkty styku dłoni z gripem aparatu.

    Lag przy zapisie zdjęć jest w****iający, nie jakoś wybitnie ale jest. W aparacie siedzi topowa karta o pojemności 32GB https://www.cameramemoryspeed.com/re...c-memory-card/ (w wersji TOUGH) i nawet taka karta nie pomaga. To znaczy jest ********a przy pracy w trybie SERVO (puściłem szybką serię w JPEG i potem jak sprawdzałem na kompie to okazało się że wyszło 54 zdjęcia (wszystkie trafione) a ja tego w ogóle nie odczułem że aż tyle mi się zapisuje w aparacie) ale w ONE SHOT już tak różowo nie jest.

    Nie lubię przycisku AF ON. Ciężko pod niego przypisać jakąś inną funkcję bo potem w trakcie robienia zdjęć zawsze palec gdzieś na niego zjedzie i niechcący włącza się nie to co potrzeba więc wziąłem go wyłączyłem na OFF i mam spokój.

    Nie podoba mi się to że dużo przycisków wybudza aparat ze stanu uśpienia i że nie można ich w żaden sposób zdezaktywować tak żeby nie reagowały na wciskanie.

    W zeszłym roku bodajże jinks pytał się jak tam wygląda sprawa obiektywów manualnych podłączanych pod R-kę. Wtedy nie udało mi się tego sprawdzić a teraz już tak.

    Obiektywy manualne z mocowaniem EF z fabrycznymi stykami (Zeiss, Samyang (Rokinon), Voigtlander, Irix, Laowa, Mitakon (jeden model obiektywu)) współpracują zarówno z „Nastawy wyróżniana MF” (focus peaking) jak i z „Asystent ostrzenia”.

    Obiektywy manualne z mocowaniem M42 podłączone za pomocą przejściówki bez dandeliona współpracują tylko i wyłącznie z „Nastawy wyróżniana MF” (focus peaking). Jak dla mnie najlepiej sprawdza się kolor niebieski.

    Obiektywy manualne z mocowaniem M42 podłączone za pomocą przejściówki z dandelionem która działała bez problemów w aparatach produkowanych do 2014 roku zawieszają aparat - nie można wejść do menu aparatu (przycisk MENU jest zablokowany), ikonka MF na wyświetlaczu LCD cały czas mruga a przycisk INFO trzeba naciskać kilka razy żeby zareagował. Także dla bezpieczeństwa aparatu lepiej takich przejściówek nie używać.

    „Nastawy wyróżniana MF” (focus peaking) jak i „Asystent ostrzenia” mogą współistnieć ze sobą tzn. mogą być włączone obydwa naraz co raczej nie jest zbyt dobrym pomysłem ale co kto lubi.

    Na razie to tyle ode mnie, jeżeli coś jeszcze nowego odkryję to się będę wypowiadał dalej w tym wątku. Jak komuś ten post w czymś pomoże to fajnie, jak nie no to trudno ale przynajmniej jest na temat.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 28-05-2019 o 21:29

  7. #2197
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Czy używa ktoś R z obiektywami Tamrona G2?
    Zauważyłem, że z 70-200 2.8 stabilizacja działa poprawnie tylko jak ten pipsztok od trybów pracy VC ustawi się na 1. Ja z 5D często używałem VC ustawione na mode 3 czyli wg producenta najskuteczniejszą przy robieniu zdjęć a niewidoczną w wizjerze i działa to bardzo dobrze. Niestety z R stabilizacja działa tylko przy mode 1.

  8. #2198

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    „It’s not a bug, it’s a feature”

    https://www.youtube.com/watch?v=MmG__KewNLs
    Za instrukcją:
    "Warunki fotografowania utrudniające regulację ostrości:
    ...
    - pasy i inne wzory w przypadku których kontrast występuje tylko w kierunku poziomym
    ..."

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    ...ale przynajmniej jest na temat.
    Zgadza się, bardzo na temat o co ciężko na tym forum.

    Moje pytanie:
    czy wspomaganie AFa na podpiętej do R lampie (np ex430 rt) będzie działać? Bo mi nie świeci
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  9. #2199

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Za instrukcją:
    "Warunki fotografowania utrudniające regulację ostrości:
    ...
    - pasy i inne wzory w przypadku których kontrast występuje tylko w kierunku poziomym
    ..."


    Zgadza się, bardzo na temat o co ciężko na tym forum.

    Moje pytanie:
    czy wspomaganie AFa na podpiętej do R lampie (np ex430 rt) będzie działać? Bo mi nie świeci
    Sam sobie odpowiem na pytanie. Może komuś się przyda. W eRce wspomaganie z lampy zewnętrznej nie działa. Działa to w body. I tak ma być. Sprawdzone i porównane z dwoma innymi użytkownikami.
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  10. #2200
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    371

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Wcześniejszy eksport tego ficzera do lamp, to jak działające w aucie halogeny...ale po podpięciu przyczepy.
    papa 5D2 | EOS R | RF 24-105 L IS NANO| Sigma 15 | EF 24 L II | EF 16-35 L II | EF 50 L |EF 70-300 IS II NANO | TS-E 24 II

Strona 220 z 410 PierwszyPierwszy ... 120170210218219220221222230270320 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •