Strona 218 z 410 PierwszyPierwszy ... 118168208216217218219220228268318 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 171 do 2 180 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2171

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Stanislaw Zobacz posta
    Zwiecha niestety czasem się zdarza. W sobotę miałem dwa freezy w ciągu całego dnia. Myślałem że aktualizacja to poprawiła, no ale niestety nie. Może następna.
    Rozumiem, że te zwiechy o kwestia wyciągniecia baterii i po sprawie ?
    Mam dwa pytania do użytkowników eRki:
    - na jakis ustawieniach fotografujecie tańce sali? mam na myśli One shot/servo; pojedyncze zdjecie/seria...itp?
    - co macie przypisane pod guzik AF-ON ?
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  2. #2172
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Kurcze aparat za 10k zawiesza się kilka razy dziennie? Co oni go na windowsie postawili? Mój 60d czy teraz 80d ani razu nie zawiesił się... Trochę kiepsko.

  3. #2173
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Wyjaśni mi ktoś o co chodzi z tą autostradą?
    EOS R | RF 24-105

  4. #2174
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 667

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    W kwestii zawieszania - mi się jeszcze nie zawiesił.

  5. #2175
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Mój ma przebieg 7000, jeszcze mi się nie zawiesił, ale raz w bardzo nieodpowiednim czasie po włożeniu do puszki w pełni naładowanego akumulatora wyświetlił się komunikat stwierdzający jego rozładowanie(używam 3 szt oryginalne) i aparat nie wystartował. Zwaliłem winę na moją demencję i w tym ważnym momencie ratowałem się telefonem. Po 2 godz włączyłem aparat, uruchomił się i udawał, że nic się nie stało.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  6. #2176
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Kurcze aparat za 10k zawiesza się kilka razy dziennie? Co oni go na windowsie postawili? Mój 60d czy teraz 80d ani razu nie zawiesił się... Trochę kiepsko.
    A niech się zawiesza, będą tanie używki

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Wyjaśni mi ktoś o co chodzi z tą autostradą?
    Chodzi o to, że zapier....sz boczną szosą z wybojami, a autostradą pędzi Jan P. (łowca różowych tygrysów) i jego przyjaciel Candar oraz cała zgraja pomniejszych wyznawców słusznej drogi.

  7. #2177

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Stanislaw Zobacz posta
    Zwiecha niestety czasem się zdarza. W sobotę miałem dwa freezy w ciągu całego dnia. Myślałem że aktualizacja to poprawiła, no ale niestety nie. Może następna.
    Prośba, by napisać coś więcej o okolicznościach zawieszenia się układu body - obiektyw - cały dzień to ile godzin bez przerwy? U mnie się zawiesza przy posługiwaniu się dwustronnym adapterem Meike do fotografii makro i tylko po zmianie obiektywu - Tamron, Canon jest tu obojętne oraz czy aparat był włączony, czy wyłączony. Trzeba uchylić klapkę, wysunąć baterię, całość rusza i można robić zdjęcia bez problemu. Ktoś niżej napisał o problemie z akumulatorami - jeszcze nie używam oryginalnego od kompletu, dobijam schedę po 7d - i tu jest problem odczytywania danych z chipów baterii, bo naładowany Newell pięknie pokazuje 100% a po 110 zdjęciach 51%, choć włożony do 7d już 56%. Natomiast Phottix - nie wyświetla informacji na body R (choć na 7d tak) potrafi zrobić prawie 500 zdjęć i aparat po kilku dniach się uruchomia - być może to problem korelacji danych body i baterii - chip baterii wie swoje, a body swoje.

  8. #2178
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Mi się jeszcze nigdy nie zawiesił a zrobiłem nim myślę już więcej jak 10K zdjęć. Raz tylko wyskoczył mi Err01 gdy używałem obiektyw Canona EF 100mm f2. Po rozpięciu go z adapterem i wyczyszczeniu styków problem nigdy się nie powtórzył. Na innych obiektywach w tym Tamronach, Sigmach i innych Canonach nigdy coś podobnego się nie wydarzyło.

  9. #2179
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Opole
    Wiek
    34
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Okoliczności: reportaż ślubny, więc pracował od 9 rano do prawie 1 w nocy. Zawiesza mi się z 50mm 1.4 (i za drugim razem z nieoryginalną baterią). Stawiam, że to wina obiektywu, które już swoje wysłużył.

    Co do zawieszania się kilka razy dziennie - mam go od listopada i w sumie zawiesił się z 4 razy przez jakieś 10 reportaży i wiele innych sesji. Więc żadna tragedia, tylko ta sobota była pechowa. Tak jak napisałem wyżej, stawiam, że to wina rozstrzelonej 50mm + R.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Rozumiem, że te zwiechy o kwestia wyciągniecia baterii i po sprawie ?
    Mam dwa pytania do użytkowników eRki:
    - na jakis ustawieniach fotografujecie tańce sali? mam na myśli One shot/servo; pojedyncze zdjecie/seria...itp?
    - co macie przypisane pod guzik AF-ON ?
    Kwestia wyciągnięcia baterii.
    Używam głównie servo i serii.
    EOS R + 6D + 24L + 35IS + 50 1.4 + 85 1.8

    Fotograf ślubny Opole
    facebook

  10. #2180
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 667

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Poza oryginalnym adapterem EF-R innych nie używam, bateria używam od 6d stare Phottixy (2 sztuki) + Newel (zamiennik) + od 6dmkII. Zero problemów w takiej konfiguracji.

Strona 218 z 410 PierwszyPierwszy ... 118168208216217218219220228268318 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •