Strona 211 z 410 PierwszyPierwszy ... 111161201209210211212213221261311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 101 do 2 110 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #2101
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Dziś fotografowałem Rką mecz młodego. AF servo daje radę. Największym dla mnie ograniczeniem było to że po przyłożeniu do oka wizjer potrzebuje chwili by odpalić, czego w lustrze z oczywistych względów nie ma. Jest to dość istotne ograniczenie, ale odpowiednio się przygotowując można to zniwelować.
    Mimo tego zdjęcia wyszły jak chciałem.
    Widzę, że ciągle jesteś zadowolony pytanie odnośnie AFu przy fotografii dzieciaków jasnymi stałkami. Lepiej to trafia niż 6d2? w ogóle zostawiasz sobie mimo wszystko 6d2?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Joakim Karlsson jak widzę prócz D810 używa też Canona R ze szkłem 85 mm (zamiennie z 5D IV https://wallhere.com/en/wallpaper/1591347 ( https://wallhere.com/en/tag/34866 )
    To bdb fotograf. Nawet R-ką potrafi zrobić świetne zdjęcie ale przyznaję, że mnie zaskoczyłeś, bo zawsze go kojarzyłem właśnie z nikonem (i tą modelką )
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 12-05-2019 o 20:47
    Miłego dnia
    moja www

  2. #2102
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 680

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    (...)Lepiej to trafia niż 6d2? w ogóle zostawiasz sobie mimo wszystko 6d2?
    IMHO lepiej, ale trzeba pamiętać o ograniczeniach, o czym pisałem w kontekście meczu i "odpalania" wizjera.
    Tryb SERVO ze śledzeniem działa bardzo dobrze i seria z priorytetem ostrości (ta wolniejsza) również, przy szybkiej serii trochę się gubi, ale bez tragedii.
    Przy jasnych stałkach duże znaczenie ma też IMHO technika robienia zdjęć i pilnowanie by z GO nie uciec po prostu.
    Na razie 6d2 zostaje, czy zostanie do jej starości zdecyduję się pod koniec roku. Zostaje w zasadzie przez samoloty, bo gdyby nie one to bym 6d2 też sprzedał, a na razie nie miałme okazji Rki sprawdzić na pokazach.

  3. #2103
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Bawiłem się Rką i co mi się rzuciło w oczy to "bardzo" duże lagi nim zdjęcie pojawiło się na wyświetlaczu po jego zrobieniu. Dla porównania w xt-2/3 zupełnie to nie występuje. Af wydaje się być ok w tej puszcze, taki po prostu w sam raz na obecne czasy

  4. #2104

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Dokladnie , lagi straszne .... wylaczylem funkcje podgladu automatycznego po zrobieniu zdjecia , i robie to recznie wciskajac na strzalke . Moze cos zmieni sie z nowym FW
    C EOS R + BG-E22 | C 1Dx | T 15-30mm f2.8 Di VC USD G2 | C 28-70mm RF | C 70-200mm f2.8 IS II |C 400mm f2.8 IS USM |C Ext. x1.4 III |C 200 f1.8 L USM | Speedlite 470EX -AI | Yongnuo YN600-EX x 2 | Yongnuo YN-E3-RT |

  5. #2105
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    A po co Ci podgląd zdjęcia w bezlusterkowcu?
    EOS R | RF 24-105

  6. #2106
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    44

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cześć

    Mam 70D i zapragnąłem przesiąść się na pełną klatkę.
    Zastanawiam się między 5D Mark IV a Canon R. Słucham sobie i czytam. Mam pytanka.

    1. Canon R nie klapie lustrem tylko jest migawka, czy strzał jest cichszy od lusterkowców ? W moim 70d a kiedyś w 400D strzał jest głośny i niestety płoszy sarny z około 100 metrów. Kiedyś natknąłem się na lisa , który szedł w moim kierunku i usłyszał strzał jak był prawie cały w kadrze, ale teraz będę miał na swojej 400L 5,6 400 a nie 640 więc będę musiał być bardziej niewidoczny/cichszy.

    2 Na jednym z komentarzy YT znalazłem taki post :

    "To me its a no brainer.The 5Div can only use EF lenses whereas the EOS R can use the EF & EF-S lenses AND the brilliant RF lenses. Also, since it's obvious that Canon is going to go fully into mirrorless why buy an "old" style camera when you can pay less for a similar camera as mirrorless??"

    i odpowiedź do tego posta innego uzytkownika:

    "You save money until you go ahead and buy the RF Lenses where they make the money back. Don’t forget that the efs lenses has a crop to them. Other than that, I’ll wait on the pro version of a mirrorless since the eye AF would make life much easier and less likely to miss focus"

    Mój angielski nie jest dobry i nie bardzo rozumiem tej odpowiedzi, chodzi mi o ten fragment:
    "Don’t forget that the efs lenses has a crop to them"

    O co chodzi z tymi starymi szkłami podpinanymi do bezlusterkowca ? W zasadzie to cała ta odpowiedź jest dla mnie nie zrozumiała, ech stary jestem i słabo z angielskim

    I ostatnie pytanko teoretyczne

    Aparaty Canona na pełnej klatce nie mają możliwości symulacji matrycy APSC. Czy ktoś sprawdził gdzie jest lepszy obraz : z pełnej matrycy i wycinanie obrazka aby mieć ekwiwalent 640 (jak w małoobrazkowych lustrzankach) czy focenie lustrzanką APSC ? To w przypadku gdyby na pełnej klatce zwierzak byłby daleko i nie wypełniłby całego lub prawie całego kadru i brakłoby go wyciąć.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kurpś ; 17-05-2019 o 14:02

  7. #2107
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Do pełnej klatki 5d iv nie podepniesz szkieł ef-s.
    Ostatnio edytowane przez aptur ; 17-05-2019 o 14:13

  8. #2108

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    A po co Ci podgląd zdjęcia w bezlusterkowcu?
    A po ci podglad w lusterkowcu ?
    Ostatnio edytowane przez Eligiusz Lesniak ; 17-05-2019 o 14:30
    C EOS R + BG-E22 | C 1Dx | T 15-30mm f2.8 Di VC USD G2 | C 28-70mm RF | C 70-200mm f2.8 IS II |C 400mm f2.8 IS USM |C Ext. x1.4 III |C 200 f1.8 L USM | Speedlite 470EX -AI | Yongnuo YN600-EX x 2 | Yongnuo YN-E3-RT |

  9. #2109
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 266

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kurpś Zobacz posta
    O co chodzi z tymi starymi szkłami podpinanymi do bezlusterkowca ? W zasadzie to cała ta odpowiedź jest dla mnie nie zrozumiała, ech stary jestem i słabo z angielskim
    Krótko i jasno pisząc rozchodzi się o odległość w bezlusterkowcach między bagnetem mocowania obiektywu a matrycą światłoczułą Po angielsku to Flange focal distance https://en.wikipedia.org/wiki/Flange_focal_distance
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	comparison-of-flange-focal-distance1.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	71,2 KB
ID:	2247

    Jeśli się o to pytasz to chyba nie masz manualnych szkieł Osoby, które takowe mają już od bardzo dawna używają bezluster do których da się podpiąć nawet słoik po ogórkach przez odpowiedni adapter i robić fajne zdjęcia Polecam pomacać jakieś belzustro i przespać temat - bo warto W zasadzie nie ma ograniczeń do międzysystemowej wymiany szkieł przez odpowiednie adaptery (są również AF-owe)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Focal-Flange-Distance-3.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	2248
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-05-2019 o 14:46
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #2110
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kurpś Zobacz posta
    Cześć

    Mam 70D i zapragnąłem przesiąść się na pełną klatkę.
    Zastanawiam się między 5D Mark IV a Canon R. Słucham sobie i czytam. Mam pytanka.

    1. Canon R nie klapie lustrem tylko jest migawka, czy strzał jest cichszy od lusterkowców ? W moim 70d a kiedyś w 400D strzał jest głośny i niestety płoszy sarny z około 100 metrów. Kiedyś natknąłem się na lisa , który szedł w moim kierunku i usłyszał strzał jak był prawie cały w kadrze, ale teraz będę miał na swojej 400L 5,6 400 a nie 640 więc będę musiał być bardziej niewidoczny/cichszy.

    2 Na jednym z komentarzy YT znalazłem taki post :

    "To me its a no brainer.The 5Div can only use EF lenses whereas the EOS R can use the EF & EF-S lenses AND the brilliant RF lenses. Also, since it's obvious that Canon is going to go fully into mirrorless why buy an "old" style camera when you can pay less for a similar camera as mirrorless??"

    i odpowiedź do tego posta innego uzytkownika:

    "You save money until you go ahead and buy the RF Lenses where they make the money back. Don’t forget that the efs lenses has a crop to them. Other than that, I’ll wait on the pro version of a mirrorless since the eye AF would make life much easier and less likely to miss focus"

    Mój angielski nie jest dobry i nie bardzo rozumiem tej odpowiedzi, chodzi mi o ten fragment:
    "Don’t forget that the efs lenses has a crop to them"

    O co chodzi z tymi starymi szkłami podpinanymi do bezlusterkowca ? W zasadzie to cała ta odpowiedź jest dla mnie nie zrozumiała, ech stary jestem i słabo z angielskim

    I ostatnie pytanko teoretyczne

    Aparaty Canona na pełnej klatce nie mają możliwości symulacji matrycy APSC. Czy ktoś sprawdził gdzie jest lepszy obraz : z pełnej matrycy i wycinanie obrazka aby mieć ekwiwalent 640 (jak w małoobrazkowych lustrzankach) czy focenie lustrzanką APSC ? To w przypadku gdyby na pełnej klatce zwierzak byłby daleko i nie wypełniłby całego lub prawie całego kadru i brakłoby go wyciąć.

    Pozdrawiam
    Chodzi o to że do lustrzanki nie podepniesz obiektywów EFS (pod cropa), natomiast do R podepniesz bez problemu (przez dedykowany adapter Canona) i sam aparat automatycznie wytnie z matrycy FF cropa apsc. Oczywiście wynikowa rozdzielczość spadnie, bo będzie to wycinek środka matrycy - nie pamiętam już jaka będzie rozdzielczość ale to łatwo sprawdzić.
    "Strzał" z R jest cichszy, dodatkowo możesz ustawić w nim tryb bardzo cichy - prawie niesłyszalny.
    To tak w skrócie . Jak coś jest niejasne pytaj .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 17-05-2019 o 14:42
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 211 z 410 PierwszyPierwszy ... 111161201209210211212213221261311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •