Strona 200 z 410 PierwszyPierwszy ... 100150190198199200201202210250300 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 991 do 2 000 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1991
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    R jest pierwszym pełnoklatkowym bezlustrem Canona. W kilku aspektach ten aparat jest daleko za konkurencją. Dobrze wiemy że AF Servo i śledzenie twarzy/oka lepiej działa u Sony. W Rce w zasadzie nie ma śledzenia oka w servo. Nie ma też w R stabilizacji. Matryca u konkurencji też potrafi więcej. Jeśli chodzi o video to też można być nieco zwodzonym po tym co jest u Sony czy Nikona. Tylko, że to co R oferuje w zasadzie wystarcza lub w zasadzie jest to więcej niż dobre. Dla mnie sprawa była prosta. Mam za dużo innych gratów pod system C by teraz się ich pozbywać tylko dlatego, że u konkurencji jest lepsza rozpiętość tonalna czy więcej bajerów które mi akurat nie są potrzebne lub nie są na tyle istotne by zmieniać system.
    Ja jestem zadowolony po kilku dniach obcowania z R. Może za wcześnie by pisać, że jest wszystko ok ale póki co bardzo mi się tym fajnie pracuje.

  2. #1992
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    R jest pierwszym pełnoklatkowym bezlustrem Canona.
    Drugim jest RP. Jak na razie czekam na trzecie, a jak mnie nie zadowoli to na czwarte a może dopiero piąte. Jestem wybredny i łatwo mnie nie kupią
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #1993
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    o dekielkach i tygrysach, które z kadru uciekły w bezksiężycową noc...

    BTW - na poprawę samopoczucia za optycznymi: "Sony spodziewa się spadków w sprzedaży
    Z plotek płynących od jednego z niemieckich youtuberów, który był na targach CP+, wynika, że Sony spodziewa się sprzedać w tym roku mniej aparatów, głównie ze względu na silniejszą konkurencję i kurczący się rynek. "
    Już teraz widać sraczkę i strach się bać co zaczną wywijać po forach ambasadorzy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #1994
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    Tylko, że to co R oferuje w zasadzie wystarcza lub w zasadzie jest to więcej niż dobre. Dla mnie sprawa była prosta. Mam za dużo innych gratów pod system C by teraz się ich pozbywać tylko dlatego, że u konkurencji jest lepsza rozpiętość tonalna czy więcej bajerów które mi akurat nie są potrzebne lub nie są na tyle istotne by zmieniać system.
    Ja jestem zadowolony po kilku dniach obcowania z R. Może za wcześnie by pisać, że jest wszystko ok ale póki co bardzo mi się tym fajnie pracuje.
    I przez takie coś, Canon (Nikon poniekąd też, chociaż w mniejszym stopniu) ma taką a nie inną politykę sprzedaży. Widząc takie komentarze, myśli sobie: po co im dawać coś więcej, skoro i tak im to wystarcza to co mają i do tego szkła im zostały to na bank systemu nie zmienią. Możemy ich rąbać na kasę bo i tak z nami zostaną, i mniejsza o to, że w tych samych, a czasami lepszych pieniądzach można mieć coś zdecydowanie lepszego od innego producenta. Powoli idą tą samą drogą co kiedyś Nokia, a wiadomo jak się to skończyło.

    Całkiem do niedawna sam byłem po stronie Canona (pewnie przez wzgląd na to, że od początku siedzę w Canonie), lecz ostanie dwa tygodnie dały mi mocno do myślenia przez pewne sytuacje które mi się przytrafiły, i powoli zacząłem się rozglądać za innymi systemami i połowicznie przerzucam się na inny system (akurat nie Sony bo po prostu zaczęły mnie nudzić te ochy i achy plus tysiące ambasadorów którzy się sprzedali za puszkę i kilka szkieł), ale mniejsza o to na jaki. A zawsze myślałem, że będę ostatnim człowiekiem na tej ziemi, który pójdzie w innym kierunku niż Canon

    Myślę, że dopiero druga jak nie trzecia generacja bezluster Canona będzie mogła walczyć na równi z innymi, rozwijającymi się szybciej producentami. Ale to jeszcze z dwa lata, chociaż pewnie bardziej z 4 lata.

    Ze sprzętem foto jest jak z pracą, nie rozwijasz się to stoisz w miejscu, więc Canon musi się wziąć ostro do roboty.
    Ostatnio edytowane przez 5pirit ; 24-03-2019 o 22:22
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  5. #1995
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    sorki, ale gdzie tu "Możemy ich rąbać na kasę"
    atutem C jest szklarnia, body aż tak bardzo nie odbiega od reszty
    chcesz zmienić system to zmieniaj, trawa zawsze jest zieleńsza u sąsiada
    pewne rzeczy są niezmienne
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #1996
    Początki nałogu Awatar swallow77
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kristiansand, Koszalin
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    ... połowicznie przerzucam się na inny system (akurat nie Sony bo po prostu zaczęły mnie nudzić te ochy i achy plus tysiące ambasadorów którzy się sprzedali za puszkę i kilka szkieł), ale mniejsza o to na jaki.
    Serio wybierasz puszki na podstawie znudzenia ochami? Cokolwiek to dziwne.

    Pozdrawiam!
    wysłano z FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  7. #1997
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    Powoli idą tą samą drogą co kiedyś Nokia, a wiadomo jak się to skończyło.
    Ja słyszę takie bajania niemal przy każdej premierze Canona od dekad. Jakoś póki co funkcjonują i mają się nieźle ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #1998
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 673

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Nie wiem co się tak niektórzy czepiają @candar, ale mi się jego fotki, które ma w linkach bardzo podobają i uważam, że nie ma większego znaczenia jaki ma aparat

    BTW w ten weekend odkryłem (nie doczytałem instrukcji), że korekta EV jest w pokrętle trybu więc mój problem adaptera z ringiem odpadł w tym momencie, a druga rzecz to, że fociłem nadlatującego od przodu dremlinera i AF dawał w pełni radę, co mnie pozytywnie zaskoczyło (tryb SERVO i seria 5 kl/s)

  9. #1999
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ring się bardzo przydaje w manualu.

  10. #2000
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Używacie trybu Fv? Zrobiłem filmik jak tego używać:
    https://youtu.be/8y1htcdRmc0

    Jakieś uwagi?
    Ostatnio edytowane przez sv ; 25-03-2019 o 15:08

Strona 200 z 410 PierwszyPierwszy ... 100150190198199200201202210250300 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •