Strona 197 z 410 PierwszyPierwszy ... 97147187195196197198199207247297 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 961 do 1 970 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1961
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    A wiecie może dlaczego nie działa ustawienie balansu bieli tym dotykowym paskiem? Pisze, że niedostępne? Czy to działa tylko w jakimś trybie (chciałem na AV) i tylko w jpgu np?

    Co do systemu widać, że Canon nie był gotowy na wypuszczenie puszki z lepszą matrycą ale z czasem pewnie uda mu się jakąś wypuścić. Na pewno jednak będzie to aparat dużo droższy od takiego A7RIII, nie mówiąc już o A7III. Oni są w stanie wypuścić dobrą matrycę, co pokazuje 1Dx II ale nie wiadomo jak cena matrycy przekłada się w tym aparacie na jego cenę.

    Najnowsze wieści z canonrumors mówią, że Canon nie planuje wypuszczenia nowej puszki z serii R do końca tego roku a nowa ma się pojawić na początku 2020. A więc Canonowcy albo zostaną przy swoich lustrach, albo przejdą na Rkę albo na inny system (jeśli parcie nowości będzie mocne).
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 22-03-2019 o 18:06

  2. #1962
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Daystate Zobacz posta
    Baterie chyba na ISS robione zwarzywszy ich cene, wyzwalacz na bluetotha za te pieniadze powinien czytac w myslach, ale autofokus trafia! Normalnie bajer
    Trafia nie ma FF/BF a to już dużo. Moja 50 1.4 z FF nagle na M50 działa wzorcowo bez micro regulacji.

    A ceny hmm, kupiłem obejmę do statywu dla 100 2.8 macro,której nie używam za £129 i nie mam z tym problemu (zamienniki od £16). Wyzwalacz do 5D też poza 100 funtów (ten na kablu).

    Nie chcesz nie kupuj, a jak jesteś taki dobry z marketingu to tylko pogratulować koncerny jak Google czy Apple szukają ludzi z potencjałem.

  3. #1963
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Daystate Zobacz posta
    Baterie chyba na ISS robione zwarzywszy ich cene, wyzwalacz na bluetotha za te pieniadze powinien czytac w myslach, ale autofokus trafia! Normalnie bajer
    Używam w Rce baterii jeszcze ze starego 5d mk II (to już pewnie z 10 lat), dlatego z przyjemnością zapłacę te trzy stówki jeżeli uznam, że potrzebuję kolejnej. Wyzwolić Rkę możesz ze swojego smartfona (pewnie masz coś takiego w kieszeni?). Resztę Twoich wypocin pominę milczeniem, bo nie wiesz o czym piszesz.

  4. #1964
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    A wiecie może dlaczego nie działa ustawienie balansu bieli tym dotykowym paskiem? Pisze, że niedostępne? Czy to działa tylko w jakimś trybie (chciałem na AV) i tylko w jpgu np?
    Lektura instrukcji obsługi od strony 561 plus informacje zawarte pod tym linkiem https://www.usa.canon.com/internet/p...pz_j0C5_lXlo!/ powinny Tobie pomóc.

  5. #1965
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Daystate Zobacz posta
    21-wszy wiek trwa w najlepsze od 18-stu lat i dopiero teraz autofokus zaczal Canonowi dzialac niezawodnie? Co poszlo nie tak, skoro jak tu ktos wzmiankowal Konica Monolta miala lata temu autofokus radzacy sobie z biala sciana? Czemu tak dlugo trzeba bylo czekac na w pelni obracany ekran, skoro Konica Minolta miala go juz kilkanascie lat temu w A3 czy ktoryms tam bridge'u? Moze zwyczajnie celowo spowalnia sie wypust dzialajacych juz rozwiazan, a czasem wrecz trywialnych, zeby tylko zagwarantowac sobie zbyt na kolejne powoli "rozwijane" modele? Przypomina mi to samochody, w ktorych sensory parkowania, to przez pryzmat ceny i sprzedawcow niemal wojskowa technologia z mysliwcow przedostatniej generacji. Nie pocieszalbym sie na sile tym, ze autofokus w koncu dziala gdy flagowy model obrazuje gorzej niz druga polka u konkurencji. Cena R-ki jest zdecydowanie z gornej polki. Tylko poprosze adwersazy by nie rzucili sie na mnie zrazu jakobym powiedzial, ze nie da sie tym zdjec robic. Po prostu te achy i ochy nie pasuja mi zupelnie do rzeczywistosci. Baterie chyba na ISS robione zwarzywszy ich cene, wyzwalacz na bluetotha za te pieniadze powinien czytac w myslach, ale autofokus trafia! Normalnie bajer
    Zgadzam się z tą opinią.
    Kupiłem R-kę, kupiłem także M50 i pomimo tego stać mnie na obiektywną ocenę tych puszek. Po przesiadce z A7II, a wiec starej puszki czuję pewien niedosyt, wkurza mnie "żydzenie" canona, a jeszcze bardziej dziwi mnie wyrozumiałość użytkowników na takie działania. Mam też nie nowe technologicznie X-T10, w kwestii szumów M50 nie ma do niego startu, dzieli go przynajmniej 2ev. Wróciłem do C ze względu mój patriotyzm, może ze względu na kolory, to taka moja fanaberia.
    R-ka to fajna puszka, ale jak ktoś nie spróbował jak się pracuje z porządnym śledzeniem AF-u, to może piać z zachwytu, tym bardziej jak wydał 10kpln.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  6. #1966

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Zgadzam się z tą opinią.
    Kupiłem R-kę, kupiłem także M50 i pomimo tego stać mnie na obiektywną ocenę tych puszek. Po przesiadce z A7II, a wiec starej puszki czuję pewien niedosyt, wkurza mnie "żydzenie" canona, a jeszcze bardziej dziwi mnie wyrozumiałość użytkowników na takie działania. Mam też nie nowe technologicznie X-T10, w kwestii szumów M50 nie ma do niego startu, dzieli go przynajmniej 2ev. Wróciłem do C ze względu mój patriotyzm, może ze względu na kolory, to taka moja fanaberia.
    R-ka to fajna puszka, ale jak ktoś nie spróbował jak się pracuje z porządnym śledzeniem AF-u, to może piać z zachwytu, tym bardziej jak wydał 10kpln.
    Szandor, wybacz, że z grubej rury - ty uważasz wszystkich, którzy nabyli R-kę i nie oddali jej z powrotem za nieświadomych możliwości tego aparatu kretynów? Ktoś cię bił, straszył torturami, że mając fantastyczne Fuji i Sony czułeś się przymuszony do kupienia tak wybrakowanych aparatów Canona jak R i M50? Wyobraź sobie, że podchodzę do każdego na ulicy, kto wysiada z Fiata 500 i zaczynam "tym się nie da przewieźć 7 osób, o 9 nie wspominając, a do przewozu 4 osób można kupić tańszy" - co byś o mnie pomyślał? Ty jesteś obiektywny, a ja nie, bo kupiłem sobie, za swoje pieniądze najlepszy aparat Canona na jaki mnie stać, bijący na głowę Canona, którego używałem do tej pory wszystkimi parametrami, poza wygodniejszym chwytem i jestem zadowolony. Z uporem maniaka podajesz cenę R-ki 10 K, chociaż kosztowała 7999 zł, nówka z opieczętowanego pudełka z fakturą i polską gwarancją Canona, a milczysz o tym, że przejściówka do Sony to jeszcze 1K ekstra. Nie torturuj się, sprzedaj te Canony, rób zdjęcia tym sprzętem, który jest dla ciebie odpowiedni. Wydaje się, że jesteśmy na tyle inteligentni, że poznamy zalety i wady sprzętu, który chcemy kupować bez twej uprzejmej, aczkolwiek męczącej pomocy i zrobimy to co uważamy za słuszne, chyba, że UE przegłosuje co innego.

  7. #1967

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Szandor, wybacz, że z grubej rury - ty uważasz wszystkich, którzy nabyli R-kę i nie oddali jej z powrotem za nieświadomych możliwości tego aparatu kretynów? Ktoś cię bił, straszył torturami, że mając fantastyczne Fuji i Sony czułeś się przymuszony do kupienia tak wybrakowanych aparatów Canona jak R i M50? Wyobraź sobie, że podchodzę do każdego na ulicy, kto wysiada z Fiata 500 i zaczynam "tym się nie da przewieźć 7 osób, o 9 nie wspominając, a do przewozu 4 osób można kupić tańszy" - co byś o mnie pomyślał? Ty jesteś obiektywny, a ja nie, bo kupiłem sobie, za swoje pieniądze najlepszy aparat Canona na jaki mnie stać, bijący na głowę Canona, którego używałem do tej pory wszystkimi parametrami, poza wygodniejszym chwytem i jestem zadowolony. Z uporem maniaka podajesz cenę R-ki 10 K, chociaż kosztowała 7999 zł, nówka z opieczętowanego pudełka z fakturą i polską gwarancją Canona, a milczysz o tym, że przejściówka do Sony to jeszcze 1K ekstra. Nie torturuj się, sprzedaj te Canony, rób zdjęcia tym sprzętem, który jest dla ciebie odpowiedni. Wydaje się, że jesteśmy na tyle inteligentni, że poznamy zalety i wady sprzętu, który chcemy kupować bez twej uprzejmej, aczkolwiek męczącej pomocy i zrobimy to co uważamy za słuszne, chyba, że UE przegłosuje co innego.
    Wydaje mi się, że szandor miał zupełnie co innego na myśli..
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  8. #1968
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Wydaje mi się, że szandor miał zupełnie co innego na myśli..
    Niestety co autor miał na myśli to tylko i wyłącznie wiedziała moja polonistka, nawet jesli autor żył 300 lat temu, a każdy kto uważał cos innego nie mial racji, nawet jeśli byłby to sam autor - polonistka wiedziała lepiej.

  9. #1969
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    wkurza mnie "żydzenie" canona, a jeszcze bardziej dziwi mnie wyrozumiałość użytkowników na takie działania.
    Moja wyrozumiałość bierze się stąd, że po prostu jestem przekonany, że do R Canon wsadził to co miał sprawdzonego i tyle. Tu nie ma "żydzenia" tylko braki technologiczne. Procek nie wyrabia z jedną kartą to z dwoma byłby dramat. IBIS Canon nie ma opanowanego - będzie kiedyś.
    Dla mnie to body ma to co chciałem - porządny EVF, sprawny AF, jakieś tam śledzenie, matryca bardzo OK. Szkła pasują. To co jest to działa, czego nie ma - nie działa.
    Fotki wychodzą bardzo przyzwoite, DR i szumy jak najbardziej akceptowalne. Ostrość obrazka i detale to zaskoczenie in plus.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #1970
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Photointo Zobacz posta
    Najnowsze wieści z canonrumors mówią, że Canon nie planuje wypuszczenia nowej puszki z serii R do końca tego roku a nowa ma się pojawić na początku 2020. A więc Canonowcy albo zostaną przy swoich lustrach, albo przejdą na Rkę albo na inny system (jeśli parcie nowości będzie mocne).
    To są wiadomości z gatunku, iż wiadomo że nic nie wiadomo .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 197 z 410 PierwszyPierwszy ... 97147187195196197198199207247297 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •