Strona 195 z 410 PierwszyPierwszy ... 95145185193194195196197205245295 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 941 do 1 950 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1941
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Wczoraj dotarła do mnie Rka z eBaya. Zamiast zwykłego adaptera zamówiłem sobie ten z Control Ringiem. Wszystko jest nowe i sprawne.
    Trudno coś konkretnego napisać po dwóch godzinach ustawiania sprzętu pod siebie. Jedynie co mi przychodzi do głowy, że możliwość customowych ustawień jest bardzo duża. W żadnym wcześniejszym aparacie nie miałem takiej możliwość ustawiania wszystkiego pod siebie. Muszę też zrewidować ustawienia na 5D by się nie pogubić używając razem z Rką .
    Działanie AF zdecydowanie na plus. Nawet Tamron SP 45mm f/1.8 ostrzy szybciej i pewniej niż na 5D4. Mazianie na ekraniku by ustawić konkretny punkt ostrości też działa super. Na pewno joystick byłby przydatny ale da się żyć i bez niego.

  2. #1942

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Jakie są Twoje wrażenia po przesiadce z ovf na evf?
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  3. #1943
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  4. #1944
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    W końcu jakieś pochlebne opinie a i wynik zacny.

  5. #1945
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    W końcu jakieś pochlebne opinie a i wynik zacny.
    Dlaczego w końcu
    Ja tam jestem mega zadowolony z tego aparatu; spełnia w pełni moje oczekiwania i uważam,że zakup to był udany.
    Ciągle nie mogę nacieszyć się tym, ze cały czas trafia z ostrością

  6. #1946
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez technik8pl Zobacz posta
    Jakie są Twoje wrażenia po przesiadce z ovf na evf?
    EVF w R działa znakomicie szczególnie w dobrych czy akceptowalnych warunkach świetlnych. Jak się robi ciemniej to trzeba brać poprawkę na za bardzo rozjaśnioną scenę w EVR.
    Do sportu to póki co OVF będzie lepszy.

  7. #1947

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    EVF w R działa znakomicie szczególnie w dobrych czy akceptowalnych warunkach świetlnych. Jak się robi ciemniej to trzeba brać poprawkę na za bardzo rozjaśnioną scenę w EVR.
    Do sportu to póki co OVF będzie lepszy.
    Można wyłączyć rozjaśnianie, tylko po co jak w telewizorku możesz wyświetlić histogram i "podług" uznania podciągnąć jasność zdjęcia, a jak chcesz światło zastane, to ci zrobi ciemnicę,ale zawsze lepiej widzieć, na czym się zatrzymał punkt ostrości. Przynajmniej dla mnie w stosunku do 7d jest to wielka zaleta.

  8. #1948
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Tak właśnie robię. Wyświetlam sobie histogram. Bardzo mi się podoba ten EVF. Wcześniej nigdy nie miałem z nim do czynienia.
    Polubiłem się też z tym touch-barem na którego wylewa się tyle krytyki w necie. Mam wybrane tylko dwie metody Auto Focusa: Face tracking i punkt. W ustawienia tego touch bara dałem by był cały czas aktywny czyli się nie blokuje. Przesunięciem palca po pasku zmieniam metodę focusa. Nawet jak przez przypadek zmieni mi się metoda ostrzenia to natychmiast sobie zmieniam na taką jaka mi pasuje.

  9. #1949

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    Tak właśnie robię. Wyświetlam sobie histogram. Bardzo mi się podoba ten EVF. Wcześniej nigdy nie miałem z nim do czynienia.
    Polubiłem się też z tym touch-barem na którego wylewa się tyle krytyki w necie. Mam wybrane tylko dwie metody Auto Focusa: Face tracking i punkt. W ustawienia tego touch bara dałem by był cały czas aktywny czyli się nie blokuje. Przesunięciem palca po pasku zmieniam metodę focusa. Nawet jak przez przypadek zmieni mi się metoda ostrzenia to natychmiast sobie zmieniam na taką jaka mi pasuje.
    Ja też chwalę sobie touch-bar - do lewej strony przypisałem zmianę metody AF (to samo jest na przycisku M-fn między spustem, a pokrętłem, tyle że przy zmianie jeżeli przeskoczymy pożądany tryb, trzeba kilka naciśnięć, by dojść do właściwego, na pasku szybko i płynnie), do prawej wyświetlanie, bądź nie histogramu. Przejście "od mordki i oka" do kilkunastu pól ostrości, zrobienie zdjęcia i z powrotem, przy wyłączonym podglądzie to ok. 2 sekund. Jestem totalnym amatorskim domo-pstrykaczem i cała automatyka R to miód na moją duszę!

  10. #1950
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Dlaczego w końcu
    Sarkazm... R'ka fajna puszka a i szkła nagle lepiej trafiają.

Strona 195 z 410 PierwszyPierwszy ... 95145185193194195196197205245295 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •