Strona 191 z 410 PierwszyPierwszy ... 91141181189190191192193201241291 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 901 do 1 910 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1901
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Pomyliło ci się z "piątką". EOS 3 miał znacznie więcej pól AF, a wybieranie aktywnego pola działało całkiem fajnie.
    Gdyby dopracowali tą technologię, to w bezlusterkowcach (z ich sensorami AF w dowolnym miejscu w kadrze) mógłby być hit...
    Z tego co pamiętam to na tej technologii położyło łapę wojsko. Gdzieś ktoś półgębkiem o tym wspominał. W każdym razie przedstawiciele Canona jak ich o to zapytać to odpowiadają dziwnymi ogólnikami....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #1902
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Xing Liu będzie najprawdopodobniej przez kilka najbliższych filmików porównywał ze sobą R-kę z RP. W tym wstępniaku przedstawia swoje ustawienia dla obydwu aparatów.

    https://www.youtube.com/watch?v=x8RQ8Zj9udY

    Zauważyłem że w RP zmieniły się trochę proporcje parametrów w stylach obrazów (np. dla "Standard" zawsze było to 3,4,4 a tu jest 4,2,4) no i przy włączonym "SERVO AF" w przeciwieństwie do R-ki działa "Eye Detection AF".

    Filmiki będzie można znaleźć tutaj:

    https://www.youtube.com/channel/UC3d...able_polymer=1


    Jeżeli ustawił obydwa aparaty tak jak pokazał we wstępniaku to ja na miejscu posiadaczy R-ki zacząłbym naciskać Canona żeby się sprężył z kolejną aktualizacją firmware bo z tego co widzę to w trybie SERVO AF wykrywanie oka działa lepiej, jest to szczególnie widoczne we fragmentach od 3:55 oraz od 11:58.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ale ja nie mam włączonego podglądu po zrobieniu... i tak jest lekki stop, ułamek sekundy ale widać.
    Używasz karty pamięci z jaką klasą szybkości, UHS-I czy UHS-II? Jak z UHS-I to może kup sobie z UHS-II, one zapisują dane ze znacznie większą szybkością więc na logikę biorąc wszelakie opóźnienia widoczne również gołym okiem powinny się zmniejszyć.

    https://www.cameramemoryspeed.com/ca...best-sd-cards/

    Lexar Professional 2000x UHS-II Rev E 64GB i SanDisk Extreme Pro 300MB/s UHS-II 64GB są do dostania u nas w Polsce bez większych problemów.

  3. #1903

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Niekoniecznie; przecież rozumiem, że w tym czasie obraz jest sczytywany z matrycy. Czarna plama byłaby zdecydowanie gorsza
    Piszę o tym, jak jest, a jest to jednak w postrzeganiu znacząca różnica względem "lustra".
    Dokładnie tak samo było w Soniakach generacji I i II i jest nadal w generacji III w trybie HI+. Związane to jest z koniecznością opróżnienia bufora matrycy itp. Chodzi o to, że obrazek jest zatrzymany na "znacznie" dłużej niż sam czas odczytu matrycy. W wypadku dynamicznych scen okrutnie utrudnia pracę - zobaczysz na pokazach - masakra, kiedy widzisz zatrzymany obiekt a potem nagle okazuje się, że jest już w zasadzie poza kadrem. Dlatego nigdy nie używam HI+ przy spottingu, tyle że u mnie HI+ to 11fpsów.
    Wyjątkiem na rynku jest A9, w którym nie ma w ogóle zatrzymania obrazu - no ale tam jest stacked sensor.

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 12-03-2019 o 13:47
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  4. #1904
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Na pokazach to ja raczej będę focil lustrem.
    R-ka będzie do szerszych kadrów i ewentualnie Koleżeństwa
    Niemniej czuję, w czym rzecz.

  5. #1905
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Z tego co pamiętam to na tej technologii położyło łapę wojsko. Gdzieś ktoś półgębkiem o tym wspominał. W każdym razie przedstawiciele Canona jak ich o to zapytać to odpowiadają dziwnymi ogólnikami....
    Też słyszałem taką (chyba) plotkę, że zostało to wykorzystane w systemach naprowadzania rakiet. Marines podobno potrafią zabić nawet zapałką a co dopiero takim canonem z eye-AF
    Miłego dnia
    moja www

  6. #1906
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Pytanie dla tych którzy używają Rki z obiektywami EF. Warto jest brać ten adapter z Control Ringiem? Może się wypowiedzieć ktoś kto tego używa? Zastanawiam się czy nie ma problemu z niezamierzonym obracaniem tego ringu przy kręceniu pierścieniem zooma w obiektywach gdzie pierścień jest bliżej korpusu. W przyszłym tygodniu przyjdzie do mnie Rka ale bez adaptera i muszę coś zamówić bo póki co będę używał obiektywów z mocowaniem EF.
    Ostatnio edytowane przez kardwa ; 15-03-2019 o 09:54

  7. #1907
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Tak, warto brać od razu Control Ring Mount Adapter bo bez niego R-ka jest nieco upośledzona.



    Adapter po wyjęciu z pudełka i podpięciu go pod aparat powinien mieć pierścień wyłączony (OFF).

    Jak włączysz pierścień to ustawienie wybranej funkcji z tych oznaczonych strzałką w dół będzie można zmieniać pierścieniem tylko po wciśnięciu spustu migawki do połowy. Ustawienia funkcji nie oznaczonych strzałką będzie można zmieniać od razu pierścieniem. W obydwu przypadkach funkcje są te same (Av, Tv, ISO, [+/-]), zmienia się tylko sposób ich obsługiwania.

    Ja miałem przez chwilę R-kę ze standardowym adapterem EF-EOS R w zeszłym roku. Teraz chętnie bym ją kupił ponownie ale już właśnie od razu z Control Ring Mount Adapter. Problem jest tylko taki że w Polsce nikt nie sprzedaje samych R-ek. Skąd zamawiałeś swój egzemplarz aparatu? Jedyne co mi przychodzi do głowy to sprzedawcy z HK na eBay.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 15-03-2019 o 13:11

  8. #1908
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Control ring to bardzo fajna sprawa.

  9. #1909
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Tak, warto brać od razu Control Ring Mount Adapter bo bez niego R-ka jest nieco upośledzona.

    Adapter po wyjęciu z pudełka i podpięciu go pod aparat powinien mieć pierścień wyłączony (OFF).

    Jak włączysz pierścień to ustawienie wybranej funkcji z tych oznaczonych strzałką w dół będzie można zmieniać pierścieniem tylko po wciśnięciu spustu migawki do połowy. Ustawienia funkcji nie oznaczonych strzałką będzie można zmieniać od razu pierścieniem. W obydwu przypadkach funkcje są te same (Av, Tv, ISO, [+/-]), zmienia się tylko sposób ich obsługiwania.

    Ja miałem przez chwilę R-kę ze standardowym adapterem EF-EOS R w zeszłym roku. Teraz chętnie bym ją kupił ponownie ale już właśnie od razu z Control Ring Mount Adapter. Problem jest tylko taki że w Polsce nikt nie sprzedaje samych R-ek. Skąd zamawiałeś swój egzemplarz aparatu? Jedyne co mi przychodzi do głowy to sprzedawcy z HK na eBay.
    Dzięki za wyjaśnienia. Wziąłem ostatecznie z Amazona adapter z Control Ring.
    Rkę brałem z eBaya a za wszystkim stoi jeden duży sklep z HK który ma swoją gwarancję. Gość przede mną wziął 17 sztuk (pewnie na handel) bo cena była bardzo dobra przez kilka dni.
    Ostatnio edytowane przez kardwa ; 15-03-2019 o 13:38

  10. #1910
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    Dzięki za wyjaśnienia. Wziąłem ostatecznie z Amazona adapter z Control Ring.
    Rkę brałem z eBaya a za wszystkim stoi jeden duży sklep z HK który ma swoją gwarancję. Gość przede mną wziął 17 sztuk (pewnie na handel) bo cena była bardzo dobra przez kilka dni.
    Wrzucisz linka? Ciekawe jak wysokie opłaty dojdą z cłem i VATem?
    Miłego dnia
    moja www

Strona 191 z 410 PierwszyPierwszy ... 91141181189190191192193201241291 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •