Strona 174 z 410 PierwszyPierwszy ... 74124164172173174175176184224274 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 731 do 1 740 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1731
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.


  2. #1732
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Z tym brakiem stabilizacji matrycy faktycznie jest spora bieda, bo mimo wszystko dużo użytkowników użytkuje swoje Canony do nagrywania. Będą w dylemacie co kupić dalej-wezmą pewnie a7III. Do zdjęć też osobiście bym wolał chociażby dla matrycy czy dwóch slotów.

  3. #1733

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Dla wielu to będzie deal breaker. W Z6 stabilizacja jest, w a7III jest.

    Matryca dziadowska, nie nadaje się do filmowania w 4k, w dodatku ze słabą dynamiką, to przynajmniej by się starali nadążać za innymi parametrami. Już ja nawet nie proszę o liderowanie w tych dziedzinach. Nie wiem co oni sobie myślą bo to jest stąpanie po kruchym lodzie. Dla świeżego użytkownika stojącego przed wyborem systemu, Canon jest na przegranej pozycji, ale nawet mając już lustrzanki Canona i przechodząc na bezlusterkowce jest to przecież ruch wymagający inwestycji. Sprowadza się to do tego, że nawet obecni użytkownicy Canona mogą zapuścić korzenie już w nowym systemie, po drugiej stronie barykady.

  4. #1734
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: EOS R - pierwsze wrażenia i ask me anything

    Cytat Zamieszczone przez konradl Zobacz posta
    Dalej nie bardzo widzę powód, żeby zmieniać swoje 5d mk2.
    Ale to źle, czy dobrze?

  5. #1735
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    Z tym brakiem stabilizacji matrycy faktycznie jest spora bieda, bo mimo wszystko dużo użytkowników użytkuje swoje Canony do nagrywania. Będą w dylemacie co kupić dalej-wezmą pewnie a7III. Do zdjęć też osobiście bym wolał chociażby dla matrycy czy dwóch slotów.
    Pewnie wezmą A7III Pytanie czy z taką sama pewnością ocenią, że A7III warty jest ponad 5tys.PLN dopłaty/za body z dobrym adapterem/ i czy taka dopłata nie będzie istotnym problemem

  6. #1736
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ta dopłata to do RP a nie R oczywiście.

  7. #1737
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez konradl Zobacz posta
    Dla wielu to będzie deal breaker. W Z6 stabilizacja jest, w a7III jest.

    Matryca dziadowska, nie nadaje się do filmowania w 4k, w dodatku ze słabą dynamiką, to przynajmniej by się starali nadążać za innymi parametrami. Już ja nawet nie proszę o liderowanie w tych dziedzinach. Nie wiem co oni sobie myślą bo to jest stąpanie po kruchym lodzie. Dla świeżego użytkownika stojącego przed wyborem systemu, Canon jest na przegranej pozycji, ale nawet mając już lustrzanki Canona i przechodząc na bezlusterkowce jest to przecież ruch wymagający inwestycji. Sprowadza się to do tego, że nawet obecni użytkownicy Canona mogą zapuścić korzenie już w nowym systemie, po drugiej stronie barykady.
    Ogólnie mówiąc nie. To bardzo powstrzyma ucieczkę z systemu, a wręcz przewiduję że Sony zacznie tracić - to dobrze widać po rynku apsc gdzie mimo trąbienia jaki to ten format jest dla nich ważny i jak cudowny jest jeden wspólny bagnet dla FF i APSC - praktycznie na wszystkich liczących się rynkach oddali pole Canonowi.

    A co do tego jak dziadowski sprzęt Canon robi i nienadający się zupełnie do filmu to najlepszym przykładem jest to, że wszystkie nominowane do oscarów filmy dokumentalne zostały nakręcone Canonami .
    https://www.canonrumors.com/all-of-t...canon-cameras/
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 25-02-2019 o 23:17
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #1738
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    ......

    A co do tego jak dziadowski sprzęt Canon robi i nienadający się zupełnie do filmu to najlepszym przykładem jest to, że wszystkie nominowane do oscarów filmy dokumentalne zostały nakręcone Canonami .
    https://www.canonrumors.com/all-of-t...canon-cameras/
    Zgadza się, ale dotyczy to czasu przeszłego - "zostały nakręcone". W międzyczasie rzeczywistość trochę odjechała.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  9. #1739
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Zgadza się, ale dotyczy to czasu przeszłego - "zostały nakręcone". W międzyczasie rzeczywistość trochę odjechała.
    Tzn. co odjechało? Akurat trochę siedzę w temacie (zawodowo) i mnie to bardzo ciekawi; co takiego nastąpiło, że nagle mój sprzęt i moich znajomych przestał być użyteczny? Bo jak słyszymy brednie o dziadowskich matrycach canona to nie wiemy czy się śmiać czy płakać.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 26-02-2019 o 17:16
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #1740
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2017
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Technicznie rzecz biorąc matryce sony są do przodu - dużo większy zakres tonalny, większe możliwości iso ale obrobiłem (przynajmniej próbowałem) prawie wszystkie dostępne sample raw z A7III i A7RIII i nie potrafię zaakceptować tych kolorów, tonów wpadających w żółć i zieleń. Nawet szum sony jest zielony. Uznałem, że już wolę te stare, szumiące na czerwono (może dlatego szum canona jest bardziej widoczny bo przeważa w nim czerwień i purpura? :P) matryce z tymi pięknymi czerwieniami, purpurowym niebem i stonowaną zielenią (a nie taką radioaktywną jak po podbiciu kolorów na sony). Jednak eosa r oddałem a jutro kupuję rp. Eos r to dla mnie nie był duży przeskok z 6D, wybiorę kontynuację czekając na to co pokaże canon. Canon to ogromna, bogata firma i stać ich na wypuszczenie świetnej matrycy. Ciekawe w tym względzie będzie to co pokaże matryca z nowego 1DX mark III.

    Niech canon zrobi następnie odpowiednik 5DS bezlusterkowy z lekko poprawioną matrycą i będzie super.
    Ostatnio edytowane przez Photointo ; 26-02-2019 o 17:31

Strona 174 z 410 PierwszyPierwszy ... 74124164172173174175176184224274 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •