Strona 167 z 410 PierwszyPierwszy ... 67117157165166167168169177217267 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 661 do 1 670 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1661

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    AF musi zapewniać określoną tolerancję wyznaczanie ostrości przez określony czas użytkowania (X zadziań) w różnych warunkach środowiskowych (temperatury, wilgotność, ...)

    W AF to body wyznacza/wylicza ile i w która stronę należy przesunąć soczewkę korekcyjną i wysyła polecenia do obiektywu. Obiektyw je wykonuje przesuwając soczewkę (silnik, mocowanie, masa soczewki, ślizgi, ....)

    W obiektywie :
    a.
    AF fazy to na jedno zadziałanie pojedyncza transmisja/polecenie i najszybsze przesunięcie w jedną stronę o duże odległości (masa soczewki, wystartowanie i hamowanie) z bardzo małą tolerancją odległości, przy wszystkich X zadziałaniach.
    Musi być bardzo mała dlatego że błąd wyznaczania (w body) przesunięcia jest już duży.
    Materiały, konstrukcja, silnik, jakość musi to zapewnić dla wszystkich X zadziałań

    b.
    AF kontrastu to na jedno zadziałanie kilka-kilkanaście transmisji oraz szybkie kilku - kilkunastokrotne przesuwanie tam i z powrotem soczewki, start, hamowanie, start w drugą stronę ... itd.
    Tolerancja przesunięcia jest znacznie mniej krytyczna (dokładne wyznaczanie kontrastu w body) ale wymogi dla silnika i konstrukcji mechanicznej są bardzo wysokie.

    Projektuje się minimalizując koszty.
    A aby obiektyw poprawnie pracował w AF fazy i AF kontrastu to musi być zaprojektowany by spełniać wszystkie wymogi obu systemów.

    jp
    Zapytaj Szabli.

  2. #1662
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja to sie lodowke boje w domu juz otworzyc...
    Hmm... a że tak powiem, jakiej firmy masz lodówkę? I czy światło w niej zapala się gdy masz fazę, czy tylko tak dla kontrastu??

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    AF musi zapewniać określoną tolerancję wyznaczanie ostrości przez określony czas użytkowania (X zadziań) w różnych warunkach środowiskowych (temperatury, wilgotność, ...)
    Który translator tak tłumaczy teksty z materiałów reklamowych?
    Poza tym faktycznie jak Kolega wyżej pisze idź z tym do Szabli.

  3. #1663
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Hmm... a że tak powiem, jakiej firmy masz lodówkę? I czy światło w niej zapala się gdy masz fazę, czy tylko tak dla kontrastu??
    Jak mam faze, to i po ciemku kiszone znajde. A dla obnizenia kontrastu to te fioletowe butelki wyciagam, chociaz po nich ciezko ostrosc zlapac (dzialaja jak mocny filtr ND)

  4. #1664

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Przecież wiesz, że nie o taniec we własnym kółku chodzi. Jeżeli jednak czytasz tytuł wątku "EOS R" czy "EOS 6d II", a po wejściu do niego masz posty na temat sony, w dodatku w większości wpisane nie dość że przez jednego użytkownika, to jeszcze w zasadzie o tej samej treści, to pozostaje tylko wyjść lub dostosować się do kpin... I niestety nie chodzi o dwa, trzy wątki, ale te peany na temat sony można znaleźć wszędzie.
    Już tak ostatni raz. Oczywiście, że tak - sam sobie zdałem sprawę, że kłócę się z innym użytkownikiem Sony na temat Sony na forum Canona, do którego mi ani blisko ani daleko, tracąc przy tym kupę czasu. Owszem interesuje mnie technologia foto, nawet bardziej niż samo fotografowanie i pewnie nie daruję sobie śledzenia co tam słychać, ale te dyskusje tutaj rzeczywiście bez sensu.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  5. #1665
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Już tak ostatni raz. Oczywiście, że tak - sam sobie zdałem sprawę, że kłócę się z innym użytkownikiem Sony na temat Sony na forum Canona, do którego mi ani blisko ani daleko, tracąc przy tym kupę czasu. Owszem interesuje mnie technologia foto, nawet bardziej niż samo fotografowanie i pewnie nie daruję sobie śledzenia co tam słychać, ale te dyskusje tutaj rzeczywiście bez sensu.

    p,paw
    Popełniłeś jeden tylko błąd. Założyłeś, że dyskusja w tym wypadku ma sens (abstrahując od tego, w którym miejscu się odbywa). Niestety nie jesteś w stanie rzeczowo dyskutować z cytatami, fragmentami materiałów reklamowych czy wycinkami z prasy światowej... Ze świadkiem jehowy jesteś bez szans. Jeżeli dalej będziesz w to brnął to zaczniesz na logo sony reagować obrzydzeniem, jakkolwiek dobry byłby to sprzęt.

  6. #1666
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To Ty tutaj "zamiatasz" !!

    Ale w systemie EOS-R
    - podpinane są obiektywy lustrzankowe które były projektowane tylko pod detekcję fazy (a dokładniej : i nie były projektowane dla detekcji kontrastu)
    - obiektywy systemowe też działają równocześnie w systemie detekcji fazy i detekcji kontrastu (dokładniej "ostrzą")
    A to te szkła miałyby być podpinane do kompaktów czy coś mnie ominęło ....?

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Szabla oblatany, to fakt. I obiektywny z racji miejsca zatrudnienia wobec Sony niczym DxO :-))

    BTW. racją jest jednak, że Szanowna Moderacja ( @akustyk @Kolekcjoner ???) powinna jednak te sonowe popłuczyny z wątków tychże jednak wyrzucić (co nie zmienia faktu, że sami się do tych śmieci przyczyniamy). Ale szczerze mówiąc to już nie da się tych wątków czytać. Może należałoby w ogóle jakiś dział "TYLKO SONY" (in maj majnd) założyć (i Jana Pawlaka tam moderatorem zrobić ) a wszędzie indziej za samo pojawienie się słowa na S. strzelać
    Wiesz, trzeba by wywalić w kosmos cały ten wątek, a tak się nie da. Traktujmy to jako wątek zbiorczy tzw. *******nik/* ....

    /* - żeby nie było wg. Prof. Miodka to nie jest wulgaryzm
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 10-01-2019 o 22:05
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #1667
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wiesz, trzeba by wywalić w kosmos cały ten wątek, a tak się nie da. Traktujmy to jako wątek zbiorczy tzw. *******nik/* ....

    /* - żeby nie było wg. Prof. Miodka to nie jest wulgaryzm
    To zmienia postać rzeczy! Zatem szable w dłoń!

  8. #1668
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Też, tylko nie wiem po co w studiu używać AF-C?
    Bo wolę żywe modelki od martwych tzn nie ruszających się.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Obiektywy lustrzankowe były projektowane tylko dla współpracy z systemem AF fazowym.
    Są też obiektywy które były projektowane tylko dla AF kontrastu, gdy je podepniesz do A7/9 to w menu znikają funkcje związane z AF fazy
    ja wybuchnę jak jeszcze raz to przeczytam. To co wytłusciłem. Natomiast kolejne zdanie podsunęło mi myśl, że w Sony jest inaczej.
    Tylko to nie oznacza innej konstrukcji optycznej, a kwestie elektroniki i sterowania!
    Więc nie pisz, że tak sie projektuje do lustrzanek, tylko, że do lustrzanek Sony. Diabeł tkwi w szczegółach.
    Nie wiem jak tam w Sony macie, ale w Nikonie i Nikkorach to nie wystepuje.

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    O losie. Nie wspierają detekcji fazy - czyli po podłączeniu do puszki sony nie działa fazowy AF. Dlatego, że w Sony, za część tego procesu odpowiada elektronika w obiektywie. Nie ma to nic wspólnego z projektem optycznym obiektywu - w tym kontekście "projektowany pod AF fazowy" to marketingowy bełkot.
    Dokładnie. I nie dotyczy to optyki tylko elektroniki i tylko w Sony, bo tak to tam wymyślono. O ile JP ma rację.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ale w systemie EOS-R
    - podpinane są obiektywy lustrzankowe które były projektowane tylko pod detekcję fazy (a dokładniej : i nie były projektowane dla detekcji kontrastu)
    Wybuchnę. Jest noc, ja chce spać, a ty mi podnosisz ciśnienie.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    W obiektywach nie ma żadnej elektroniki realizującej funkcje detekcji fazy czy detekcji kontrastu.
    Bywa elektronika realizująca funkcję stabilizacji.
    Owszem. W obiektywach są chipy, silniki, czujniki i od groma elektroniki realizujące to, co napisano w kodzie. Są w obie strony informacje o odległości, o przesunięciu itd itd. Obiektywów normalnych producentów czyli Nikon i Canon nie interesuje czy polecenie przesunięcia o kąt taki czy siaki dał procesor z body na podstawie informacji jakie dostał on z detekcji fazy czy na podstawie detekcji kontrastu. Silnik w obiektywie dostał polecenie - realizuje je.


    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    A aby obiektyw poprawnie pracował w AF fazy i AF kontrastu to musi być zaprojektowany by spełniać wszystkie wymogi obu systemów.
    Wybucham. Elektronika - tak. Nie optyka.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wiesz, trzeba by wywalić w kosmos cały ten wątek, a tak się nie da. Traktujmy to jako wątek zbiorczy tzw..
    Jak ci się chce to wydziel. ML Sony A vs ML canon R.
    Ale tego jest tyle, że ... zrób jak chcesz.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-01-2019 o 07:50

  9. #1669
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Jacek_Z,
    dotyczy : obiektywy projektowane pod AF fazy i pod AF kontrastu, we wszystkich (w tym EOS-R) systemach

    Proponuję abyś w trosce o swoje ciśnienie i niezakłócony sen, nim :
    - "wyrwiesz wypowiedzi z kontekstu"
    - lub komentował to co nie napisałem
    spokojnie przeczytał #1659

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 11-01-2019 o 09:37
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #1670
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    Dlaczego problemy technologiczno - sprzętowe dotyczące produktów Sony nie są rozkminiane na forum Sony tylko tutaj, i to w wątkach dotyczących EOS R? @akustyk
    skoro jp twierdzi że Ty tu "zamiatasz" no to pozamiataj!
    Jak w piosence " a do tanga trzeba dwojga..", to ,że:
    "...problemy technologiczno - sprzętowe dotyczące produktów Sony nie są rozkminiane na forum Sony tylko tutaj, i to w wątkach dotyczących EOS R..."
    wynika z zaangażowania obu stron. Jakby nie było reakcji, to akcja dawno by ucichła. Kilka osób wtrąca uwagi dotyczące sony, ale też bardzo mała grupa na nie odpowiada. Kij ma dwa końce.
    Nawiasem mówiąc, z ciekawością czytałem to co napisał pawel.guraj, również na jego stronie, ze względu na wartości merytoryczne, przeciwnie do wielu postów gdzie przeważa bicie piany. Odwieczny dylemat o wyższości świąt BN nad ..... nie zostanie rozwiązany..

    I żeby nie było, posiadam Rkę i A7ii i siłą rzeczy stale je porównuję, gdyż muszę się na jeden system zdecydować
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

Strona 167 z 410 PierwszyPierwszy ... 67117157165166167168169177217267 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •