Strona 158 z 410 PierwszyPierwszy ... 58108148156157158159160168208258 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 571 do 1 580 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1571

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Bez przesady, większość użytkowników tutaj reprezentuje bardzo rozsądny poziom - również pod względem merytorycznym.

    Sam jestem typowym przykładem fanboja, ale staram się nie wylewać na Canona wiadra pomyj w każdym poście. Po pierwsze nie wypada, po drugie nie było by to uczciwe. W dalszym ciągu mam szacunek dla tej marki. W końcu na niej wychowałem swoje fanbojstwo

    P,paw


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  2. #1572
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    To idź na forum Sony i tam jedź non stop na temat a7. Czego się spodziewasz?
    Jak to czego? Tego samego co tutaj - przyjdzie Jan Pawlak i wszystko wyjaśni na podstawie linków z DxO.

  3. #1573
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Jak to dobrze, że przykłady czystego fanbojstwa płyną nie tylko ze strony użytkowników Sony na tym forum

    Cholera musiało Ci czymś to Sony na odcisk kiedyś zdrowo nacisnąć - widać i czuć po każdym poście.

    P,paw


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    W TV rządzi Samsung a od rekomendacji A6xxx mijają kolejne miesiące. Przy double cashbacku brakowało M50'ek w sklepach na terenie UK. Wiem, bo kupiłem tylko jedną sztukę, drugiej już nie dostałem.

    Fanbojstwo... ja na forum sony nie siedzę i nie spamie wynikami sprzedaży, rozmiarem bagnetu czy ilością punktów AF. Poniekąd te czyba 400pk w a7 coś tam, to było coś nie do przeskoczenia ,).

  4. #1574
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Przy double cashbacku brakowało M50'ek w sklepach na terenie UK. Wiem, bo kupiłem tylko jedną sztukę, drugiej już nie dostałem.

    .
    Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego firmy robią takie (duble cashback) upusty ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #1575
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego firmy robią takie (duble cashback) upusty ?

    jp
    Mają takie marżen, że mogą na nie sobie pozwolić. Następny d.cashback będzie w marcu na TPS w Birmingham gdzie oczywiście się wybieram. Może nawet kupię eR'ke albo tą 50'ke.

  6. #1576
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Tak było do tej pory.
    A czy będzie nadal to chyba zależy czy nowe ML Canona będą na poziomie konkurencji.

    Myślę, że 3-5 lat sprzedawane będą głównie/tylko ML FF i wieloobiektywowe smartfony, wszystkie z AI

    jp
    Zasadniczy błąd tego rozumowania, które nie tylko Ty tu reprezentujesz jest utożsamianie systemu z puszką. To dotyczy też peanów na temat nowoczesności Sony i zacofania Canona. Problem polega tylko na tym że to nie puszki tworzą system. Canon zainwestował ostatnio bardzo duże środki w rozwój szkieł. Co widać zresztą po niektórych premierach, widać też po tym jak rozbierają te szkła w sieci i są nieźle zdziwieni jak dalece Canon poszedł do przodu technologicznie w tym zakresie.
    Po prostu producenci mają różne perspektywy i różne priorytety.
    Może się okazać że zacofanie Canona w kierunku puszek to nic w porównaniu do tego w jakiej d..... jest Sony ze szkłami ....

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Sam jestem typowym przykładem fanboja, ale staram się nie wylewać na Canona wiadra pomyj w każdym poście.
    No tylko to Ci wychodzi tak trochę średnio ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #1577

    Domyślnie Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta


    No tylko to Ci wychodzi tak trochę średnio ....
    Hm, to jednak chyba trochę nadinterpretacja. Owszem, uważam, że canon z premedytacja pakuje do puszek przestarzałe matryce - co z resztą dla przeciętnego użytkownika ma marginalne znaczenie, uważam też ze R-ka jest konstrukcją wykastrowaną (również z premedytacją).
    Ale to nie są pomyje w stylu Sony jest złe bo to Sony.
    Nie miałem jeszcze w ręce R-ki ale jestem przekonany, że zrobiła by na mnie bardzo dobre wrażenie.

    Zgadzam się, że Canon postawił w systemie R na szkła - rzeczywiście wszystkie konstrukcje wydają się być fantastycznie zaprojektowane. Z reszta szkła Canona to zawsze była rzecz ponad przeciętną.

    Jeżeli Sony miało by konkurować z systemem Canona jako całością to nie wiem co by się musiało stać, żeby to starcie wygrać. No way. Zastanawiam się na ile zmieniający się rynek zmieni też kryteria tej konkurencji. Już kiedyś pisałem - Nokia też wydawała się mieć niepokonaną pozycję na rynku. A wiemy jak to się skończyło.
    I wcale nie twierdzę, że musi to przytrafić się Canonowi. Równie dobrze może to spotkać każda inna markę, o której sobie tu dyskutujemy luźno.
    Z mojej perspektywy taka wywałka nie będzie bolesna - jestem użytkownikiem puszki i trzech bardzo typowych szkieł.

    P,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 08-01-2019 o 18:12
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  8. #1578
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Hm, to jednak chyba Równie d
    Z mojej perspektywy taka wywałka nie będzie bolesna - jestem użytkownikiem puszki i trzech bardzo typowych szkieł.

    P,paw
    Oj obawiam się że takie osłabienie konkurencji bardzo szybko odbiłoby się czkawką nam wszystkim.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #1579
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zasadniczy błąd tego rozumowania, które nie tylko Ty tu reprezentujesz jest utożsamianie systemu z puszką. To dotyczy też peanów na temat nowoczesności Sony i zacofania Canona. Problem polega tylko na tym że to nie puszki tworzą system. Canon zainwestował ostatnio bardzo duże środki w rozwój szkieł. Co widać zresztą po niektórych premierach, widać też po tym jak rozbierają te szkła w sieci i są nieźle zdziwieni jak dalece Canon poszedł do przodu technologicznie w tym zakresie.
    Po prostu producenci mają różne perspektywy i różne priorytety.
    Może się okazać że zacofanie Canona w kierunku puszek to nic w porównaniu do tego w jakiej d..... jest Sony ze szkłami ....
    A7/9 wystartował 5 lat temu, jest już około 30 obiektywów FF systemowych tylko Sony a 5 jest zapowiedzianych w tym roku.
    I są też obiektywy Zeissa a Sigma ma w projektowaniu systemowe obiektywy pod ML FF.

    Szklarnia do R dopiero powstaje a jaka będzie ich jakość to się dopiero okaże w niezależnych, profesjonalnych testach.

    Zgadzam się że Canon powinien powrócić np. z jakością techniczną obiektywów na czołowe miejsce.
    W tej chwili w testach obiektywów EF (DxO) Carl Zeiss, Sigma wypadają lepiej od oryginalnych obiektywów Canona

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-01-2019 o 18:55
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #1580
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 431

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Problem Sony jest taki, że dali bardzo dużo za niewiele a Canon na drugim miejscu może decydować co dać a czego nie, by gonić "królika" Myślę, że Canon wrzucając IBIS do eRki i dwa sloty już ma poziom a7III ( kwestie tego, że na 100% powiększeniu a7III jest "ostrzejszy" to margines sprzedaży a śledzenie oka to firmewere do poprawy) Canon ma też lepszy EVF i dużo dużo lepszy ekran dotykowy oraz dedykowany adapter, a Sony korzysta z Sigmy na czym tarci sprzedaż natywnych szkieł. Sony teraz musi się ostro postarać z a7IV bo przyzwyczaili klienta do "bardzo dużo za mało" Jak się okaże, że a7IV to wg DXO "kosmetyka" bez adaptera od Sony a Canon "usprawni" swój RII to... jak to mówi JP - będzie ciekawie. Druga sprawa to a7 i R to tylko fragment całości. Zobacz na A9 które od premiery spadło z 22 na 17K a 1dxII dalej trzyma cenę ponad 22K. Trzy. Canon M wg powyższych wpisów zjadł sprzedaż a6000 pomimo tego, że sony jest ochh i ahhh Cztery. Canon nadal ma segment amatorski, semi i pro lustrzanek, które jednak dochody przynoszą.

    Kolejny ciekawy luźny temat to ambasadorzy. Sam Hurd napisał, że pozbywa się całego systemy Nikona na rzecz R a Rafał Bojar z kolei napisał, że nie miał lepszego aparatu w rękach niż Z. Adam Trzcionka oddał serce sony a7. Żaden z nich nie jest ambasadorem a np. dla mnie autorytetem. kim natomiast są recenzenci z youtube co jpegi w 100% porównują ?

    p.s dzisiaj testowałem Af trochę dokładniej ze zmianą taką, że sterowanie Af mam w lewym dolnym rogu ekranu. Zaczyna podobać mi się to rozwiązanie.

Strona 158 z 410 PierwszyPierwszy ... 58108148156157158159160168208258 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •