Strona 155 z 410 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157165205255 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 541 do 1 550 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1541
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 432

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No i tu dochodzimy do sedna. Osobiście mam jednoczesne porównanie trzech systemów (testowałem R z natywnym szkłem) oraz puszek canona z systemem Fuji i Sony (w każdym z natywnym obiektywem systemowym 85 mm). Jeśli ktoś porównuje AF wyłącznie w obrębie swojego systemu (canona) to zawsze będą tzw. "wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy"

    --- Kolejny post ---



    Ale piszą to zasadniczo osoby, które nie miały możliwości (albo też nie widziały takiej potrzeby) wyjścia poza swój system canona. Jeśli ktoś wydał wcześniej 11k zł a obecnie już 8k zł - to nie będzie pisał, że coś mu nie pasi.
    Ale to źle, że coś komuś pasuje? Czy muszę żyć z myślą, że jest coś lepszego i mam się z tego powodu irytować? Bo nie rozumiem Cię. Jestem w Canonie ładnych parę lat. Wydąłem na szkła kupę kasy. Kupiłem nowy aparat.Nie muszę do niego dokupować absolutni nic. Od jutra zaczyna zarabiać kasę. Jestem zadowolony. Klient ma w poważaniu czym robię zdjęcia. Mam wszystko sprzedać za grosze na allegro, wywalić drugie tyle na odpowiednik w Sony i cieszyć się, że działa to odrobinę lepiej? Jaki ma to wpływ na zdjęcia, że ty czy ktoś inny powie że sony lepiej ustawia ostrość na twarzy niż Canon R ? Stary ja I DONT CARE, że sony lepiej ustawia i śledzi twarz, bo ja nie mam sony. Twoja krytyka Canona na tym forum absolutnie nic nie wnosi, wręcz irytuje. Szwagier kupił audi a6 a ja mam passata to znaczy, że ja też muszę mieć a6? No jak dzieci no.

    p.s Ja napisałem co mi nie pasi i co mi pasi wR proszę napisz co Tobie pasi i nie pasi w A7III i z jakim szkłami go używasz. Może porozmwawaimy merytorycznie.
    p.s 2 gdyby a7III zrobił obniżkę o 2,5K to bym go kupił bez zastanowienia.
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 07-01-2019 o 21:30

  2. #1542
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Szwagier kupił audi a6 a ja mam passata to znaczy, że ja też muszę mieć a6? No jak dzieci no.
    No jak dzieci, właśnie Osobiście to wolę starego Golfa Nie działa na mnie zjawisko posiadania tych samych zabawek co inni (mam tak już od przedszkola), dobieram je pod siebie bez względu na obowiązującaą w sezonie modę

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    p.s Ja napisałem co mi nie pasi i co mi pasi wR proszę napisz co Tobie pasi i nie pasi w A7III i z jakim szkłami go używasz. Może porozmwawaimy merytorycznie.
    p.s 2 gdyby a7III zrobił obniżkę o 2,5K to bym go kupił bez zastanowienia.
    Pisałem już kilkakrotnie wcześniej, że gdyby R kosztował tyle co A7MKII - czyli 4k zł nie miałbym żadnych uwag co do braków w R (jakich - napisano już tysiąc razy). Gonienie króliczka nie kończy się nigdy i mnie już dawno zmęczyło dlatego od pewnego czasu rozstałem się z puszkami canona rozważając ewentualny powrót w przyszłości. Moje wymagania nie są strasznie wyrafinowane: w miarę mały, lekki i poręczny korpus, koniecznie IBIS (stabilizacja matrycy w korpusie obowiązkowa bo używam często szkieł manualnych np. A7 II + Pentacon 50 mm 1.8 https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...0a&oe=5C8FE05F ), dobry AF (z działającym EYE AF) we wszystkich trybach z większym FPS i trybem śledzenia obiektu, odchylany LCD i w miarę przyzwoity EVF oraz dobra matryca (EVF nie jest dla mnie priorytetem pod względem jakości, ale matryca już tak). Jak na razie nie widzę żadnego sensu zmiany posiadanych od kilku lat korpusów Fuji X-T2 i Sony A7 II na cokolwiek innego. Do każdego systemu mam natywne szkło w najbardziej interesującej mnie ogniskowej (56 mm w Fuji i 85 mm w Sony) a resztę załatwiają adaptery i m.in. szkła canona.

    Rozważałem swego czasu R, ale po organoleptycznym kontakcie stwierdziłem, że nie zrobię nim lepszych zdjęć niż obecnie posiadanym sprzętem. Może za rok, za dwa, lub trzy (albo i dziesięć) canon wypuści puszkę, która zmotywuje do zmiany decyzji Nie spieszy mi się.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-01-2019 o 22:29
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #1543
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ale to źle, że coś komuś pasuje? Czy muszę żyć z myślą, że jest coś lepszego i mam się z tego powodu irytować? Bo nie rozumiem Cię. Jestem w Canonie ładnych parę lat. Wydąłem na szkła kupę kasy. Kupiłem nowy aparat.Nie muszę do niego dokupować absolutni nic. Od jutra zaczyna zarabiać kasę. Jestem zadowolony. Klient ma w poważaniu czym robię zdjęcia. Mam wszystko sprzedać za grosze na allegro, wywalić drugie tyle na odpowiednik w Sony i cieszyć się, że działa to odrobinę lepiej? Jaki ma to wpływ na zdjęcia, że ty czy ktoś inny powie że sony lepiej ustawia ostrość na twarzy niż Canon R ? Stary ja I DONT CARE, że sony lepiej ustawia i śledzi twarz, bo ja nie mam sony. Twoja krytyka Canona na tym forum absolutnie nic nie wnosi, wręcz irytuje. Szwagier kupił audi a6 a ja mam passata to znaczy, że ja też muszę mieć a6? No jak dzieci no.
    To takie credo trochę Ci wyszło.
    Jedna z najbardziej wyważonych opinii jaką tu czytałem .
    Będę cytował fragmenty jeśli pozwolisz .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #1544
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Jak rozmawiamy o sprzęcie, jeśli poddajemy go ocenie to zawsze musi być poziom odniesienia. W każdej dziedzinie tak jest. Jak wyszła R-ka to mam ją porównać do 300D, jeśli się mylę to proszę mi powiedzieć do czego mam ją porównać.
    W ML przoduje sony i siłą rzeczy R-kę porównuje się do wyrobów tej firmy. Fakty są takie, że niestety A7iii jest lepsze, ale dla canoniarza z dobytkiem gromadzonym przez lata R-ka jest właściwym, ale kompromisem.
    Watek ma nazwie dyskusja ogólna, nie jest więc zabronione chwalenie tego co się kupiło, ale również nie jest zakazana krytyka tegoż.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  5. #1545
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Jak rozmawiamy o sprzęcie, jeśli poddajemy go ocenie to zawsze musi być poziom odniesienia. W każdej dziedzinie tak jest. Jak wyszła R-ka to mam ją porównać do 300D, jeśli się mylę to proszę mi powiedzieć do czego mam ją porównać.
    W ML przoduje sony i siłą rzeczy R-kę porównuje się do wyrobów tej firmy. Fakty są takie, że niestety A7iii jest lepsze, ale dla canoniarza z dobytkiem gromadzonym przez lata R-ka jest właściwym, ale kompromisem.
    Watek ma nazwie dyskusja ogólna, nie jest więc zabronione chwalenie tego co się kupiło, ale również nie jest zakazana krytyka tegoż.
    W pełni się zgadzam z tym co teraz/tutaj napisałeś.

    Pamiętaj jednak że Canoniarze nie są szczęśliwi że R-ka jest parę lat w rozwoju technologii za Sony i gdy (oby) kiedyś poziom się wyrówna
    to wtedy dyskusja będzie bardziej merytoryczna a mnie emocjonalna.

    jp

    PS

    Optyczni :
    Na targach CES 2019 eksponowane są aparaty Nikon Z6 i Z7 wyposażone w nowe funkcje:
    Eye AF - wykrywanie i ostrzenie na oczy fotografowanej osoby,


    Może w R też się da ?
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-01-2019 o 11:03
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #1546
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    Optyczni :
    Na targach CES 2019 eksponowane są aparaty Nikon Z6 i Z7 wyposażone w nowe funkcje:
    Eye AF - wykrywanie i ostrzenie na oczy fotografowanej osoby,


    Może w R też się da ?
    M50 ma eye af, r'ka też musi mieć.

  7. #1547
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    Optyczni :
    Na targach CES 2019 eksponowane są aparaty Nikon Z6 i Z7 wyposażone w nowe funkcje:
    Eye AF - wykrywanie i ostrzenie na oczy fotografowanej osoby,


    Może w R też się da ?
    Jest szansa że, taki ruch nikona wymusi coś w canonie.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

  8. #1548
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez szandor Zobacz posta
    Jest szansa że, taki ruch nikona wymusi coś w canonie.
    ta... poprawe literowek w menu w jezyku brazylijskim portugalskim
    i naprawe bledu powodujacego nieprawidlowe wylaczanie sie aparatu w pewnych okolicznosciach...

    albo ja jakies inne firmware'y Canona widzialem przez ostatnie 15 lat
    www albo tez flickr

  9. #1549
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    M50 ma eye af, r'ka też musi mieć.
    W Z6/7 jest to update softu.
    Jeśli w R jest "ten sam typ" matrycy co w M50 i procesor "wydoli" to pewno tak.
    Zobaczymy.

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ta... poprawe literowek w menu w jezyku brazylijskim portugalskim
    i naprawe bledu powodujacego nieprawidlowe wylaczanie sie aparatu w pewnych okolicznosciach...

    albo ja jakies inne firmware'y Canona widzialem przez ostatnie 15 lat
    Ale przez ostatnie 15 lat technologicznie w foto to Canon był "na przodzie" a reszta "go goniła".
    Teraz Canon "w ogonie" a reszta szybko ucieka.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-01-2019 o 12:08
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #1550
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ale przez ostatnie 15 lat technologicznie w foto to Canon był "na przodzie" a reszta "go goniła".
    Teraz Canon "w ogonie" a reszta ucieka.
    jp
    I właśnie dlatego w grudniu 2018 75% sprzedaży aparatów fotograficznych w Japonii należało do Canona, 6d2 sprzedaje się lepiej niż jakikolwiek pełnoklatkowy model Sony, etc. etc. Udział w rynku globalnym przekracza 50%. Pewne ze względu na wyprzedaż sprzętu canona w mega atrakcyjnych cenach w związku z wielką ucieczką konkurencji.

Strona 155 z 410 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157165205255 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •