Strona 152 z 410 PierwszyPierwszy ... 52102142150151152153154162202252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 511 do 1 520 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1511
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Nie zastanawiaj się zbyt długo bo 35-tka ART jako chyba jedyny obiektyw z tej serii źle współpracuje z EOS R.
    Wydaje mi się, że w tym teście mieli nieaktualny firmware w tej sigmie. Ogólnie w sieci znalazłem same pozytywne opinie na temat współpracy 35art i 50art z EOS R. Możliwe, że w niedzielę będę miał okazję pobawić się tą R-ką to dam znać jak chodzą te sigmy, ew. tamron 85/1.8
    Miłego dnia
    moja www

  2. #1512
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Czekam na opinię :-)

  3. #1513
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Po mojemu to wygląda tak:

    W końcu Canon zrobił bezlusterkowca FF, coś na co od dawna czekałem i nie rozumiałem dlaczego tylko sony...no ale w końcu jest i mogę świętować :P
    Cena w dniu premiery była kosmiczna-11000, teraz też jest wysoka - 9999, ale mi udało się dorwać w świątecznej promocji za 7999 z adapterem. 8tys. uważam za sprawiedliwą cenę, za to co dostajemy.

    Potrzebuję bezlusterkowca bo pewnie jak większość z Was focę dzikie, a dzikie uciekają gdy tylko usłyszą lustro i migawkę, rzadko się zdarza że nie, u mnie 90% sytuacji kończyło się ucieczką zwierza.
    A i drugą rzeczą jaka jest dla mnie kluczowa w aparacie to odchylany ekran. Od 6D2 nie wyobrażam sobie nie mieć ruchomego ekranu.

    Rka w ręku sprawia na prawdę solidne wrażenie. Jest ciut mniejsza i lżejsza od 6D2, ale wyraźnie czuć metal jak w serii 5d czy nawet 1d(miałem obie). Nowe gumy, bardziej miekkie i "lepkie". Coś co czułem kiedyś gdy kolega dał potrzyma Sony A99, kto macał ten wie o czym mówie.
    Grup jest dość wygodny, chociaż dla mnie minimalna wielkość jaka mi pasuje to wielkosć puszki pokroju 6D. Ale da się jakoś to R trzymać.
    Jest dużo przycisków których funkcje można konfigurować na chyba wszystkie sposoby.
    Canon wymyślił też z tyłu po prawej stronie wizjera pasek dotykowy, którym też możemy na różne sposoby zmieniać ustawienia i wybierać jakieś funkcje. Ja mam go wyłączony, wszystko co mi potrzeba mam w przyciskach, któe jednak są lepsze w obsłudze bo czuć co się wciska.
    W menu tyle zakładek że jeszcze wszystkiego na pamięć nie ogarniam, ale z wielu nawet nie będę korzystał.
    AF działa nawet przy takich parametrach: iso 12800, f2.8, czas: pół sekundy - to już jest prawie ciemno
    Iso oceniam bardzo dobrze, z lekka obróbką nawet 12800 jest użyteczne.
    Aparat posiada elektroniczną migawkę lecz można jej używać tylko w trybie pojedynczych zdjęć...trochę szkoda że nie ma serii.
    Seria z AF to 5kl/s - bez limitu ilości fot w serii, seria bez AF to 8.
    Na razie nie mam tele, wiec będę go używał w skrzynce jako fotopułapkę. Trochę mnie zastanawia jak długo to wytrzyma na baterii, ale są różne tryby oszczędzania energii więc myślę że będzie ok. Można np. wyłączyć LCD i wizjer a zosatwić włączony aparat, więc to może być ok.
    Jakby co to pytajcie

    1.

    2. przykładowy wycinek 1:1 iso 12800
    http://dzikiswiat.fotoprzyroda.pl/im...47/V0A4058.jpg

    Jutro jak pogoda pozwoli to jadę przestrzelac z 400/2.8 IS II.
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  4. #1514
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    Jakby co to pytajcie

    1.
    http://dzikiswiat.fotoprzyroda.pl/img/sites/47/R4.jpg

    2. przykładowy wycinek 1:1 iso 12800
    http://dzikiswiat.fotoprzyroda.pl/im...47/V0A4058.jpg

    Jutro jak pogoda pozwoli to jadę przestrzelac z 400/2.8 IS II.
    KNC jak byś mógł napisać coś o działaniu servo w tym aparacie, może jakieś ptaszki bys popróbował :-). Ciekawi mnie jak wypadnie autofocus w porównaniu do 6d II bo zapewne do 1d to nie ma co porównywać, a fociłeś i jednym i drugim

  5. #1515
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    Jutro jak pogoda pozwoli to jadę przestrzelac z 400/2.8 IS II.
    Napisz proszę swoje spostrzeżenia, bo to dla mnie jest bardzo ciekawe .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #1516
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    Potrzebuję bezlusterkowca bo pewnie jak większość z Was focę dzikie, a dzikie uciekają gdy tylko usłyszą lustro i migawkę, rzadko się zdarza że nie, u mnie 90% sytuacji kończyło się ucieczką zwierza.
    Teraz będziesz mieć dwie możliwości: albo oszukiwać się, że wszystko jest OK albo stwierdzić, że elektroniczna migawka w Eos R właściwie do niczego się nie nadaje.

    W przypadku fotografii przyrody łatwo się oszukiwać, że wszystko jest OK, bo potężne zniekształcenia generowane przez elektroniczną migawkę trudno zauważyć nawet wprawnemu oku. Wystarczy jednak zrobić kilka kolejnych ujęć (stąd pewnie też niechęć Canona do trybu seryjnego) np. siedzącego myszołowa lub stojącego byka i porównać je, aby stwierdzić, że zmienia swoje kształty w sposób mało anatomiczny Właśnie w przypadku fotografii przyrodniczej (ogniskowe >400mm) problem ujawnia się już nawet przy statycznych kadrach ze względu na długi czas odczytu matrycy (ca. 1/15 sekundy). W tej chwili jedyny w miarę rozsądny aparat z elektroniczną migawką to Sony A9 (ca. 1/150 sekundy)
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 05-01-2019 o 09:58

  7. #1517
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Teraz będziesz mieć dwie możliwości: albo oszukiwać się, że wszystko jest OK albo stwierdzić, że elektroniczna migawka w Eos R właściwie do niczego się nie nadaje.

    W przypadku fotografii przyrody łatwo się oszukiwać, że wszystko jest OK, bo potężne zniekształcenia generowane przez elektroniczną migawkę trudno zauważyć nawet wprawnemu oku. Wystarczy jednak zrobić kilka kolejnych ujęć (stąd pewnie też niechęć Canona do trybu seryjnego) np. siedzącego myszołowa lub stojącego byka i porównać je, aby stwierdzić, że zmienia swoje kształty w sposób mało anatomiczny Właśnie w przypadku fotografii przyrodniczej (ogniskowe >400mm) problem ujawnia się już nawet przy statycznych kadrach ze względu na długi czas odczytu matrycy (ca. 1/15 sekundy). W tej chwili jedyny w miarę rozsądny aparat z elektroniczną migawką to Sony A9 (ca. 1/150 sekundy)
    Dodałbym jeszcze do tego kwestię tzw. dziwnych żółtych/pomarańczowych linii biegnących w poprzek kadru w sztucznym świetle (problem tzw. jarzeniówek jest powszechnie znany) i znaczną różnicę w oddaniu nieostrości (tzw. bokeh) w przypadku użycia migawki elektronicznej.

    Więcej tutaj z przykładami -> https://phillipreeve.net/blog/limita...tter-function/
    i tutaj również https://www.dpreview.com/forums/post/56976050
    Sony nawet oficjalnie o tym pisało w instrukcji obsługi: https://helpguide.sony.net/ilc/1450/...000226634.html
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-01-2019 o 10:36
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #1518
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    A jak cicha migawka(mechaniczna)? Ciągle za głośna?
    Miłego dnia
    moja www

  9. #1519
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Dodałbym jeszcze do tego kwestię tzw. dziwnych żółtych/pomarańczowych linii biegnących w poprzek kadru w sztucznym świetle (problem tzw. jarzeniówek jest powszechnie znany) i znaczną różnicę w oddaniu nieostrości (tzw. bokeh) w przypadku użycia migawki elektronicznej.
    Sądzę, że @KNC może mieć w ogóle istotny problem z fotografowaniem dzikiej zwierzyny w świetle jarzeniówek, z którym nie poradzi sobie niezależnie od posiadania lustra czy bezlustra.

  10. #1520
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Trochę dziś pobiegaliśmy :P

    Celność AF w servo przy pojedynczym punkcie AF właściwie bezbłędna. Szybkie sprinty kolegi w stronę aparatu 100% skuteczność.
    W trybie automatycznego wybierania pół AF tak samo. Do testu użyłem pionowego boxa/ramki w której pola same się dobierały. Tak samo jak wyżej, wszystkie foty ostre.
    Sprawdziliśmy jeszcze co się dzieje gdy któryś z nas wybiegnie z kadru i zarz do neigo wróci. Tutaj AF totalnie się gubił, po powrocie człowieka do kadru nie wiedział gdzie ma ustawiać ostrość i zawsze robił to błędnie, gdzieś na tło i tak trzymał do końca. Zmiana ustawień AF nic nie daje. Za to po puszczeniu spustu migawki i ponownemu wciśnięciu AF łapał ostrość z powrotem i dalej śledził już bezbłędnie, aż do kolejnego wybiegnięcia człowieka z kadru :P
    Wystrzelaliśmy 750 fot i sporo się pobawiliśmy w menu, na baterii 72%

    1. R+400/2.8 IS II

    2.
    3. seria zdjęć z automatycznego wybierania punktó AF w pionowej ramce: https://www.fotosik.pl/u/kurdeniewiemco/album/2513066

    Jakoś nie zaobserwowaliśmy zniekształceń anatomicznych przy foceniu z elektroniczną migawką, ani tym bardziej żadnych kolorowych pasków - być możę dlatego że na dworze nie ma sztucznego oświetlenia?

    EDIT: na tym fotosiku jakaś dziwna kompresja. Jak znacie jakieś inne serwery gdzie można wrzucić paczkę fot i dać potem jeden link do albumu to wrzucę jeszcze raz.
    Ostatnio edytowane przez KNC ; 05-01-2019 o 18:05
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

Strona 152 z 410 PierwszyPierwszy ... 52102142150151152153154162202252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •