Strona 144 z 410 PierwszyPierwszy ... 4494134142143144145146154194244 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 431 do 1 440 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #1431
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Zacytuję to tak gdzieś w połowie przyszłego roku .... będzie ubaw .
    Ja zacytuję już na początku przyszłego roku (luty?), gdy pojawi się raport Canona za 4 kwartał 2018. Obawiam się, że nie będzie wesoło. Przewiduję, że Eos R nie okazał się remedium na spadki w segmencie lustrzanek. Możliwe, że będą nim kolejne puszki z bagnetem RF, ale to się okaże właśnie bliżej 2020. Warto też spojrzeć sobie w raport za 2017, gdzie były prognozy na 2018 i jak to się ma do rzeczywistości. Najwyraźniej trudno było przewidzieć efekt A7 III...

    Nadal dobrze sprzedają się APS-C Canona, w tym wyśmienicie M50. Tylko z tego nie ma aż takich zysków (odsyłam do raportu za Q3).
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 21-12-2018 o 13:43

  2. #1432
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Ja już się dawno wyleczyłem z analiz tych raportów, bo ogólnie mówiąc to strata czasu. Mamy zbyt mało danych żeby takie analizy miały jakikolwiek sens.
    Canon ma nie tylko dslry pod EF i ruch polegający na uśmierceniu tej linii szkieł byłby IMHO skrajną głupotą. Pomijam już że wciąż segment dslr ma dużą sprzedaż i pozbywanie się tego - dla mnie bezsens.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #1433
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Tak czy inaczej Canon będzie szedł w nowy system RF. Nowa technologia kosztuje, teraz musi się zwrócić praca nad nową technologią.
    Myślę że dlatego Obiektyw Canon RF 28-70mm f/2L jest w cenie prawie 15 000. Nie pomniejszając mu, bo myślę że to jest kawał dobrego szkła który kto Must Heve ;).
    Ostatnio edytowane przez K_f ; 21-12-2018 o 14:17

  4. #1434
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Też uważam, że dni EF są policzone skoro pojawił się nowy bagnet. Ale chyba nie tak szybko jak pisze jotes25. Natomiast zastanawia mnie jedna rzecz. Do serii M nie zapnie się szkieł z R. Przez to przypadki jakie często spotykamy tu na forum, kupuję body aps-c, ale szkła FF bo może kiedyś ... nie będzie miał już sensu. Rozdzielenie FF i APS-C może być dla Canona korzystne lub nie. Jeśli nie to koniec będzie miała seria M, a w jej miejsce pojawią się body i obiektywy RF APS-C.

  5. #1435
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 325

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Też uważam, że dni EF są policzone skoro pojawił się nowy bagnet. Ale chyba nie tak szybko jak pisze jotes25. Natomiast zastanawia mnie jedna rzecz. Do serii M nie zapnie się szkieł z R. Przez to przypadki jakie często spotykamy tu na forum, kupuję body aps-c, ale szkła FF bo może kiedyś ... nie będzie miał już sensu. Rozdzielenie FF i APS-C może być dla Canona korzystne lub nie. Jeśli nie to koniec będzie miała seria M, a w jej miejsce pojawią się body i obiektywy RF APS-C.
    canon rozdzieli grupy docelowe chętne na szkła bardziej profesjonalne R i szkła bardziej plastikowe M co pozwoli swobodniej kształtować ceny (znaczy marketingowo) szkieł w obu grupach i jednocześnie utrudni jakiekolwiek porównanie pomiędzy grupami.

    będzie jeszcze conajmniej jedna iteracja serii 1D 5D a może nawet 6D co oznacza że tymi lustrzankami będzie się focić spokojnie jeszcze 8 lat (a może nawet 10 lat)

    oczywiście że pojawi się korpus R APS-C bo nie bardzo sobie wyobrażam korpusu z serii 7 z mocowaniem M ale pewnie mam słabą wyobraźnię - czyli nastąpi rozdzielenie na amatorskie aps-c i na takie aps-c bardziej pro z bagnetem R wypuści się do niego jedno szkło 10-22 i po zawodach, a pozostałe będą pełnoklatkowe.

    a i zapomniałem dopisać będzie jeszcze kilka iteracji 3?4? lustrzanek entry level ze słynnymi 18mpix matrycami bo nadal są chętni na to ... coś (ale pamiętajmy że dobry fotograf to nawet pudelkiem od zapałek zrobi lepsze zdjęcie niż amator fulfrejmem)

  6. #1436
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Kupno R by używać ją tylko z obiektywami EF jest mało sensowne.
    A z jakiego to powodu? Wszystkie moje szkła EF wypadają na R tak samo dobrze lub lepiej (85/1,2 50/1,2) niż na 5d mk IV. Używałem również wszystkich szkieł natywnych łącznie z 28-70/2 i 50/1,2, a mimo to w najbliższym czasie nie zamierzam kupować obiektywów R, ponieważ w EF mam wszystko czego potrzebuję.

  7. #1437
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Re: Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta

    będzie jeszcze conajmniej jedna iteracja serii 1D 5D a może nawet 6D
    Jedna to tak, ale więcej to nie sądzę.

  8. #1438
    Bywalec Awatar Shrek
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    57
    Posty
    121

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    ....(ale pamiętajmy że dobry fotograf to nawet pudelkiem od zapałek zrobi lepsze zdjęcie niż amator fulfrejmem)
    Dość realna teoria nie powiem, choć wg mnie celniejsza jest ta, że jest tutaj wielu amatorów, którzy robią
    lepsze zdjęcia smartfonami jak większość "zawodowców" mających w stopkach ff i całą baterię słoików L .... :-)
    EOS R | EF-s 10-18 IS STM | RF 24-105 f/4L IS USM | EF 70-200 f/2.8L IS USM | 580EX II

  9. #1439
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 412

    Domyślnie Odp: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    A z jakiego to powodu? Wszystkie moje szkła EF wypadają na R tak samo dobrze lub lepiej (85/1,2 50/1,2) niż na 5d mk IV. Używałem również wszystkich szkieł natywnych łącznie z 28-70/2 i 50/1,2, a mimo to w najbliższym czasie nie zamierzam kupować obiektywów R, ponieważ w EF mam wszystko czego potrzebuję.
    Jest oczywista mozliwość teczniczna projektowania szkieł pod bagnet RF wg innej koncepcji. Pięknie to widać na porównaniu układów optycznych R35/1.8 i 35/2IS. Z tego urodzą sie fajne konstrukcje RF.
    Kompatybilność ze szkłami EF zapewnia zupełnie bezproblemowe i ograniczone kosztowo do body wejście w system R. Mnie już korci dokupić chociaż jedno szkło RF pomimo, że te szkła EF co mam działają bardzo dobrze.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #1440
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 325

    Domyślnie Odp: Re: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Shrek Zobacz posta
    Dość realna teoria nie powiem, choć wg mnie celniejsza jest ta, że jest tutaj wielu amatorów, którzy robią
    lepsze zdjęcia smartfonami jak większość "zawodowców" mających w stopkach ff i całą baterię słoików L .... :-)
    to teoria forumowa nie moja - ja jestem (tym) amatorem z tym fulfrejmem, nie mam stopki ale może kiedyś coś sobie napiszę o tych eLkach - a teoria jest mało realna podobnie jak ta ze smartofonem bo fotografia to dość techniczna dziedzina i sprzęt jest istotny.

Strona 144 z 410 PierwszyPierwszy ... 4494134142143144145146154194244 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •